Recenzja Creative Sound Blaster G3 – dźwięk jakości Sound Blaster wkroczył do konsoli do gier

Zastanawiam się jak to jest, że o high-endowy dźwięk audio mówi się przy okazji sprzętu dla miłośników muzyki i fanów filmu. A co z graczami? Sound Blaster G3 to niewielki przenośny wzmacniacz DAC USB, który pozwala na wykorzystanie technologii Sound Blaster do przesyłania dźwięku bezpośrednio z konsoli PS4 i Nintendo Switch do głośników i słuchawek.

Sound Blaster G3

Co ciekawe, wcale nie musimy znać się na nowych technologiach.  Podłączenie karty jest bezproblematyczne i nie wymaga instalacji sterowników. Przenośny wzmacniacz działa na zasadzie plug-and-play bez sterowników, a także jest kompatybilny z komputerami PC i Mac. Dzięki złączu USB audio kartę G3 wystarczy podłączyć do odpowiedniego urządzenia. I to wszystko. Karta będzie działać, by entuzjastom gier kondsolowych oferować legendarnej jakości dźwięk Sound Blaster. Tym razem specyfikację i możliwości recenzowanego urządzenia Sound Blastera zamieszczamy na końcu materiału.

Na początek kilka słów producenta o swoim rozwiązaniu

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

” Sound Blaster G3, to efekt wiedzy i doświadczenia Creative, który oparto na ponad trzydziestu latach badań i ekspertyz w zakresie innowacji audio. Ten nowy DAC USB jest zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom entuzjastów gier. Wyposażono go w 24-bitowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości przy 100dB DNR. Dzięki temu ma zdolność uruchomienia słuchawek studyjnych o impedancji do 300 omów. Po podłączeniu do komputera PC lub Mac może obsługiwać wejście 7.1-kanałowe i zapewnia wirtualizację dźwięku przestrzennego do 7.1. Oczywiście wyposażono go także w Sound Blaster Acoustic Engine.

Użytkownicy mogą spodziewać się lepszego dźwięku w grach, który znacznie przewyższa domyślny chipset na PC, Macu lub konsolach do gier. Jeśli na swojej konsoli słyszałeś wyłącznie dźwięki w standardowej jakości, wypróbuj kartę G3! Pozwól, aby najwyższa jakość audio przemówiła za siebie”

A teraz skupmy się na najistotniejszych kwestiach.

Jak widać na zdjęciu, nowy DAC USB dostarczany jest w kompaktowym pudełku. Z przodu i tyłu graficznie oznaczono najważniejsze funkcje urządzenia. Jeżeli mamy chęci poznać więcej danych na temat kupowanego sprzętu, wystarczy zeskanować  kod QR, który prowadzi bezpośrednio do głównej strony produktu. Sprzęt podczas transportu jest chroniony miękką pianką ze wszystkich stron.

Zawartość opakowania:

  • Sound Blaster G3
  • Kabel optyczny 1m
  • Konwerter USB-C na USB-A
  • Przewodnik Audio Survival Guide

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl