Wyjątkowa foto-książka – Professional Line – recenzja

Saal Digital - 16

Jak zapewne niektórzy wiecie, to szycie to nie jedyna moja pasja (https://madebydianak.wordpress.com/). Uwielbiam też pstrykać zdjęcia. Tak pstrykać, bo nie jestem profesjonalnym fotografem, a zwykłym amatorem, który robi zdjęcia smartfonem. Ale nie o tym będę się rozpisywać 🙂 Bo ten wpis nie dotyczy ani moich zdjęć, ani smartfonów. Tym razem chciałabym zwrócić uwagę na coś co może powstać z naszych zbiorów fotografii, a mianowicie na foto-książkę. Robicie takie książeczki? A może zbieracie zdjęcia tylko na dysku? Ja przyznam się szczerze, że bardzo lubię zdjęcia w formie papierowej. Mam z kilka grubych albumów, a od jakiegoś czasu również zbieram moje wspomnienia w foto-książkach. Szczególnie doceniłam je jak padł mój jedyny dysk ze zdjęciami i nigdy nie odzyskałam większości z nich. Jedyne wspomnienia jakie mi zostały, to te w głowie, a wiadomo, że one są ulotne, i te w albumach i książeczkach. Do tego z roku na rok foto-książki nabierają  coraz to lepszej jakości. Od prostych książeczek po bardzo eleganckie albumy, które mogą również śmiało stać się prezentem na różne okazje. Tym razem miałam okazję sprawdzić właśnie taką wersję, a dokładnie to album z serii Professional Line od https://www.saal-digital.pl.

Saal Digital - 1

Na stronie producenta przeczytamy o niej: „Ręcznie wykonane, wysokiej jakości i „ma to coś”. Naszą Professional Line zaprojektowaliśmy z myślą o potrzebach współczesnych fotografów pod każdym względem. Szlachetna okładka ze szkła akrylowego w połączeniu z wysokiej jakości okładką o wyglądzie skóry zapewnia wyjątkowe efekty. Pasujące pudełko prezentowe premium nada foto-książce dodatkowej elegancji.”. Brzmi nieźle? Myślę, że tak. A jak jest w rzeczywistości? Zapraszam na recenzję.

Saal Digital - 2

Projektowanie książki zaczęłam oczywiście od wyboru zdjęć oraz pobrania aplikacji ze strony https://www.saal-digital.pl. Mamy również do wyboru opcję wykonania projektu w innej aplikacji oraz przesłania jej w wersji PDF. Ja jednak lubię korzystać z tego co oferuje mi producent.  Pobrałam zatem aplikacje i szybciutko zainstalowałam. Tutaj nie zauważyłam żadnych problemów.

Następnie uruchomiłam ją i przeszłam do wyboru modelu. I tutaj już możemy dostać zawrotu głowy 🙂  W pozytywnym oczywiście znaczeniu 🙂  Mamy do wyboru całkiem pokaźną listę rozmiarów oraz wariantów. Nie mogłam się zdecydować 🙂 Ale coś jednak trzeba wybrać.

Saal Digital - 7_ostateczny wybor

Zatem trafiło na Professional Line w rozmiarze 21×21 cm w wariancie Akryl + eko-skóra w kolorze czarnym z dodatkowym pudełkiem prezentowym.

Saal Digital - 8

W kolejnym kroku wybieramy sposób w jaki powstanie nasz album. Ja wybrałam oczywiście wersję „Foto książka one minute” , bo miało być szybko i łatwo :). I tak też było.

Saal Digital - 9

Po wybraniu zdjęć wszystkie rozłożyły się w piękny album. Osobiście zrobiłam tylko kilka korekt – zmieniając kolejność zdjęć czy dokładając lub przestawiając wybrane bloki. Nie będę się tutaj za bardzo rozpisywać, bo aplikacje jest na tyle intuicyjna, że każdy sobie poradzi bez najmniejszego problemu.

Saal Digital - 12

Po kilku dniach do drzwi zapukał kurier z gotowym produktem. Całość została ładnie zapakowana w kartonowe opakowanie, a w wewnątrz dodatkowo zabezpieczone materiałową kopertą. Czyli wszystko tak jak powinno być. 🙂

A sama książeczka? Muszę przyznać, że w moje ręce trafił bardzo elegancki album. Świetnie dopracowany z każdej strony. Dokładnie tak jak to opisał producent na swojej stronie. Czarna eko-skóra na albumie oraz akrylowa strona tytułowa nadaje mu dodatkowej elegancji. Podobnie jak pudełko prezentowe. Co tu dużo pisać? Otrzymałam naprawdę profesjonalnie wykonaną książkę, która będzie idealnym prezentem i pamiątką na długie lata.

Podsumowanie

Foto-książka, to bardzo ciekawy produkt, który może nadać dodatkowego wyrazu naszym zdjęciom z wakacji, uroczystości czy po prostu jako nasz katalog produktowy czy portfolio. Nie potrzebujemy też zbyt dużo czasu, aby ją stworzyć. Aplikacja przeprowadzi nas w prosty i szybki sposób przez cały proces tworzenia. Oczywiście możemy też sami stworzyć projekt od początku do końca, ale ja jednak jestem pod tym względem wygodna i raczej oczekuję od tego typu usług, że zrobią jak najwięcej za mnie. I tak też jest tutaj. Pozostaje zamówić i czekać na gotowy album, który naprawdę świetnie się prezentuje 🙂 Przynajmniej ten, który ja otrzymałam, bo nie znam jeszcze innych produktów z tej. Zresztą sprawdźcie sami 🙂 Ja na pewno stworzę jeszcze nie jedną foto-książkę 🙂

Diana

Diana Kisiała

Zarażam pasją do szycia i nowych technologii.

2 komentarze do “Wyjątkowa foto-książka – Professional Line – recenzja

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: