RFBenchmark marzec 2020 – zmiany w rankingu operatorów mobilnych

Portal RFBenchmark.pl przygotował marcowy ranking operatorów pod względem jakości i szybkości Internetu mobilnego. W porównaniu z poprzednim miesiące zaszły w nim zmiany. W kategorii średniej szybkości wysyłania danych Plus wyprzedził dotychczasowego lidera Orange. W pozostałych dwóch kategoriach (średniej szybkości pobierania danych oraz najniższej wartości ping) na czele klasyfikacji pozostaje T-Mobile.

Marcowy raport powstał na podstawie 271271 pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK. Liczba ta dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (bez pomiarów Wi-Fi).

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

T-Mobile dzięki wynikowi 26,76 Mb/s pozostał na pierwszym miejscu kategorii średniej szybkości pobierania danych. To wynik słabszy o 0,58 Mb/s słabszy niż w lutowym rankingu. Trzej pozostali operatorzy osiągnęli zbliżone wyniki. Orange pozostał na drugim miejscu z rezultatem 24,43 Mb/s, a tuż za nim znalazł się Plus i Play z niemal identycznymi osiągnięciami. Ostatecznie na trzecim miejscu znalazł się Play (22,72 Mb/s), a na czwartym Plus (22,63 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Plus

Reklamy

 Plus wyprzedził o zaledwie 0,1 Mb/s dotychczasowego lidera Orange. Zwycięzca osiągnął wynik 14,69 Mb/s. Na trzecim miejscu znalazł się Play (13,56 Mb/s), a T-Mobile zakończył marzec na czwartym miejscu (13,16 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile

W zestawieniu najniższej wartości ping T-Mobile utrzymał swoje prowadzenie dzięki wynikowi 35,31 ms. Za tym operatorem znalazło się Orange (39,35 ms), a na trzecim miejscu uplasował się Play (40,03 ms). Ostatni tym razem był Plus z wynikiem 44,78 ms.

Pełny raport dostępny na stronie rfbenchmark.eu

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: