Test Final E500 – tanie słuchawki, a mogą wywołać japoński „orgazm mózgu”

Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe słuchawki Final E500. To dokanałowa propozycja słuchawek, by poczuć zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach naszego ciała, słuchając nagrań ASMR i doskonałe towarzystwo w każdej podróży. A do tego nie rujnując Wam kieszeni.

Final E500

Do niedawna podstawowym dodatkiem do telefonu była ładowarka i opcjonalnie prosty przewodowy zestaw słuchawkowy. Mobilna rewolucja jednak zmienia świat rozrywki. Od kiedy na rynku królują smartfony muzyczne, czy też gamingowe użytkownicy zaczęli stosować wiele różnych akcesoriów, dzięki którym telefon nabiera zupełnie nowego znaczenia. Niestety dźwięki emitowane przez głośniki terminali to tortura dla osób zwracających uwagę na jakość brzmienia. ASMR, czyli z ang. „autonomous sensory meridian response”, to w wolnym tłumaczeniu – reakcja ludzkiego ciała polegającej na przyjemnym mrowieniu połączonym w okolicach głowy, szyi, ale również w innych rejonach ciała, wywołane przez różnego rodzaju bodźce zewnętrzne (głównie dźwiękowe, ale często połączone również z doznaniami wzrokowymi) i wprowadzające w stan euforii.

I tutaj dochodzimy do naszego nowego wyposażenia smartfonu – przewodowych słuchawek Final E500. Na początek, jednak kilka słów o producencie bohatera naszego testu –

Muzyka to „siła”.

To stwierdzenie leży u podstaw założeń firmy Final Audio Design.

To nie tylko muzyka, składająca się z delikatnych i przyjemnych dźwięków. To „Pianissimo” – głębokie jak otchłań oraz „Fortissimo” – miażdżące swą siłą.

Nasz cel jest jednoznaczny: przekazać  doznania i odtworzyć muzyków w ich twórczej pasji.

Final Audio Design to brzmienia nigdy dotąd nie słyszane, marka wyraźnie wyróżniająca się,

„zobligowana” do przeprowadzenia zmian w koncepcji słuchawek.– mówi Prezes Kanemori Takai, który założył firmę Final Audio Design w roku 1974. Sprzedaż słuchawek firmy Final Audio Design rozpoczęto w 2009r. Twórcą kształtów słuchawek jest Kazuhige Miyake z Miyake Design. Dzięki niemu produkty Final Audio Design odróżniają się od innych prostotą i pięknem geometrycznie zaokrąglonych form. Za swoje projekty zdobył wiele nagród m.in.: IF Design Award, Good Design Award.

 

Testowane przez nas Final E500, to raczej budżetowa wersja świetnej kolekcji japońskiej firmy, ale nie oznacza to, że mamy do czynienia z gorszym produktem. Kupując je także można czerpać radość z każdej chwili z ulubioną muzyką, a także utrzymać łączność ze światem w jakże stylowej formie. Świetnie też wpasują się we wszystkie sfery życia – w domu, w pracy, w podróży. Wykonano je z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy szczegół. Doskonale dopasowują się do ucha dzięki nakładkom w różnych rozmiarach. Zaś płaski kabel zapewnia dłuższą trwałość słuchawek.

Dane techniczne Final E500

  • Kod produktu: FI-E5PLBL
  • Obudowa: ABS
  • Przetwornik: 6,4 mm dynamiczny
  • Czułość: 98dB/mW
  • Impedancja: 16 Ω
  • Dł. przewodu: 1.2 m
  • Waga: 15 g

Słuchawki dokanałowe są w błyszczącej obudowie ABS i dobrze (po dobrym dopasowaniu) trzymają się w uszach. Ich miniaturowe gabaryty i niewielka waga sprawia, że nie będą też nam sprawiały problemu, gdy w chłodny poranek będziemy biegać z nakryciem głowy.  W kwestiach technologicznych, to mamy tu do czynienia z 6,4 mm przetwornikiem dynamicznym. Impedancja 16 Ω, skuteczność słuchawek 98dB/mW. Pozostałe parametry, które możemy znaleźć na opakowaniach, nie są aż tak istotne. Sam kabel jest, co prawda dość gruby i mocny, ale za to wcale nie trudno go uszkodzić tuż przy kopułkach. Same zaś kopułki oznaczone są symbolami „R”, lub „L”, aby prawidłowo założyć je do odpowiedniego ucha naszej głowy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl