Test Hama Fit Track 5900 – dla entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia

Wrażenia … profile sportowe w Hama Fit Track 5900

Opaska Activity Tracker i Fitness do monitorowania i optymalizacji funkcji fizycznych w celu zapewnienia zdrowego stylu życia i aktywnego sportu. Pierwszym i najbardziej istotnym dla mnie pozytywnym wrażeniem był dostęp do informacji w trakcie treningu jak i po nim; prosty, intuicyjny i lekki, jednym słowem przyjemny.

Z zegarkiem mamy dostęp do 22 dyscyplin sportowych w dedykowanej aplikacji Hama FIT, Apple Health i inne. Cztery z nich możemy dodać do fabrycznie zapisanych w zegarku sportów: biegania i chodzenia. Dodatkowo dzięki zintegrowaniu z GPS możemy rejestrować swoją trasę bez konieczności korzystania ze smartfona, a po ukończonym treningu mieć dostęp do podglądu całej trasy w aplikacji Hama FIT i porównać swoje wyniki.

Ale od początku …

Podczas biegu Fit Track 5900 zapewnia szybki i niesamowicie sprawny i intuicyjny dostęp do informacji poprzez zmianę danych na ekranie dotykowym o przekątnej 1,3 cala. Przedstawiając obrazowo to taki wielki kwadrat na środku, na którym wyświetlane są najbardziej potrzebne informacje typu: częstość uderzeń serca, ilości przebytych kroków, pomiaru czasu treningu, czy  ustawień zegarka.

Do nawigacji po urządzeniu służy przycisku dotykowy na wyświetlaczu. Jest on wystarczająco czuły, aby komfortowo podczas treningu obsługiwać smartwatcha. Dodam tylko, że dłuższe jego przyciśnięcie pozwala otworzyć dodatkowe funkcje. Co ciekawe, dzięki funkcji zdalnego uruchamiania z poziomu smartwatcha można sterować aparatem fotograficznym smartfona w celu zrobienia selfie podczas uprawiania sportu, ale także w każdej innej sytuacji – działa i to bardzo dobrze.

Wyświetlacz oceniłbym na poprawny, niestety w mocnym słońcu, nawet na najwyższych nastawach zawodzi i należy poszukać cienia, aby na przykład przeczytać wiadomość SMS, e-mail, czy też z aplikacji WhatsApp, serwisu Facebook, kalendarza itp. Dla porządku dodam, że powiadomienia otrzymujemy przy pomocy wibracji i informacji na wyświetlaczu. Niestety nie udało mi się tak skonfigurować zegarka, abym otrzymywał powiadomienia o połączeniu – może nie działa z każdym telefonem? Producent informuje o takiej możliwości. A jak zgubimy nasz ukochany telefon, to zegarek pozwoli nam go odnaleźć – sygnał na prawdę jest donośny 🙂

11 myśli na temat “Test Hama Fit Track 5900 – dla entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: