Test Hama Fit Track 5900 – dla entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia

Ale nie tylko wygląd…

Zegarek Hama Fit Track 5900 to dla mnie zdecydowanie mega wygoda i świetny kompan do ćwiczeń, który dokładnie analizuje naszą kondycję. Koniec z leniuchowaniem na kanapie: pamięć ruchu mobilizuje nas do osiągania nowych wyżyn swoich możliwości według ustawionego czasu.

Kontrolujemy za jego pomocą spalone kalorie, sprawdzamy ile udało się nam zrobić kroków i w jakim czasie. Według WHO liczba kroków, które powinniśmy przejść każdego dnia, aby być zdrowym i w dobrej formie to 10 000. Krokomierz pomaga nam osiągnąć ten cel każdego dnia, na bieżąco informując o liczbie wykonanych kroków oraz przeliczając to na kilometry. Mało tego, czujnik mierzy nasze tętno podczas ćwiczeń. Nadgarstkowy czujnik umożliwia monitorowanie tętna oraz ciśnienia krwi przez całą dobę. Dzięki temu łatwiej dostosujemy optymalne tętno.

Smartwatch umożliwia pomiar pulsu (według wskazań czujnika optycznego umieszczonego na spodzie urządzenia), a także analizę snu. 24 godziny na dobę zapisuje pomiar częstości uderzeń serca nawet w fazach spoczynku i snu, a za pomocą analizy snu informuje, jak głęboki posiada się sen oraz jak przebiegają fazy czuwania. Urządzenie wyposażono w moduł GPS, zapewniający dokładną lokalizację urządzenia. GPS – uważam, że to kolejna bardzo mocna strona – smartwatcha Hamy.

Jeśli chodzi o dokładność nie mam zastrzeżeń. Nie miałem problemów z GPS nigdy nawet w górach , sygnał raz złapany nie tracił się, nie było przekłamań, bardzo bardzo na plus.  To nie wszystko. Podczas długotrwałej pracy przy biurku smartwatch zaproponuje nam przerwę i czas na krótki spacer. Doping i motywacja na każdym kroku :).  Należy wypijać co najmniej 1,5 l płynów dziennie, by utrzymać fizyczną i psychiczną wydajność. Jeśli uprawiamy sport – nawet więcej. Pracując łatwo o tym zapomnieć. Testowany zegarek sportowy będzie nam regularnie przypominać o konieczności wypicia wody lub innego napoju. Sprzęt spełnia przy tym normę IP68. Oznacza to, że jest odporny na kurz i zachlapanie, co przyda się podczas biegania lub jazdy na rowerze w deszczu.

Tym, co zdecydowanie wyróżnia nowego smartwatcha na tle konkurencyjnych rozwiązań, jest bardzo długi czas pracy na baterii – nawet do 12 dni. Z kolei w stanie gotowości Hama Fit Track 5900 może działać aż miesiąc bez ładowania. Dodam tylko, że w ciągu tygodnia zegarek w testach stracił tylko 30% pojemności baterii. Opaskę ładuje się dwie godziny za pomocą kabla USB.

Do wyświetlania szczegółowych danych treningowych i zmiany ustawień zegarka służy aplikacja Mi Fit, dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.  Dodatkowo w połączeniu z aplikacją Apple Health otrzymujemy jeszcze więcej analiz dotyczących zdrowego stylu życia Fit Track 5900 synchronizuje dane bezprzewodowo, wykorzystując technologię Bluetooth.

11 myśli na temat “Test Hama Fit Track 5900 – dla entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: