UPS – nowoczesny monitoring zasilania

Ocena stanu baterii UPS umożliwia prognozowanie zdarzeń

UPS

Nowe rozwiązania i ulepszenia oprogramowania sprawiają, że operacje zdalne stają się jeszcze bardziej bezpieczne, wydajne i niezawodne. Predykcyjna ocena stanu baterii zasilaczy UPS, działająca w ramach EcoStruxure™ IT Expert jest przełomowym rozwiązaniem w branży. Inteligentne, przełączane listwy zasilające przeznczone do montażu w szafie mogą wytrzymać wpływ wyższych temperatur i zagwarantować większą niezawodność.

Test Huawei MatePad T10s – niedrogi tablet dla całej rodziny

Firma Schneider Electric rozszerzyła możliwości swojej platformy EcoStruxure IT Expert o przełomowe rozwiązanie oceny stanu baterii UPS-ów wspierane przez sztuczną inteligencję. Ponadto, aby zdalne zarządzanie i monitorowanie zasilaczami awaryjnymi stało się jeszcze bardziej dostępne dla wszystkich klientów, Schneider Electric ogłosił, że APC by Schneider Electric Smart UPS od teraz dostępny będzie z preinstalowaną kartą Network Management Card 3 (NMC3), zapewniając zasilaczom zaawansowane cyberbezpieczeństwo.
Wychodząc naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na zdalne zarządzanie rozproszonymi systemami edge computing oraz hiperkonwergentnymi środowiskami IT, Schneider Electric przedstawił jednostkę dystrybucji zasilania (PDU) NetShelter 9000. Nowy Power Distribution Unit zapewnia zwiększoną niezawodność pracy w szerszym zakresie temperatur. Trzy najnowsze rozwiązania Schneider Electric sprawiają, że zdalne monitorowanie i zarządzanie staje się bardziej pewne i bezpieczne dla operatorów IT na całym świecie.
Schneider Electric zawsze przodował w zakresie innowacji. Od czasu wprowadzenia platformy EcoStruxure IT upraszczamy procedury zdalnych operacji prowadzonych w chmurze, jak i w ramach edge computing” – powiedział Jonathan Healey, wiceprezes, General Manager, Software and Management Systems w Schneider Electric. „Sięgamy po najnowsze technologie, aby rozwijać naszą platformę i pomóc centrom danych i ich klientom z wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia, a tym samym zagwarantować ciągłość działania z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie”.
Schneider Electric EcoStruxure IT to rozwiązanie nowej generacji przeznaczone do zarządzania centrami danych, które w dowolnym momencie pozwala zdalne zarządzanie z praktycznie każdego urządzenia – telefonu, tabletu lub komputera. EcoStruxure IT umożliwia centrom danych na utrzymanie operacji i dostępności, nawet gdy na miejscu nie ma wykwalifikowanego personelu.

Ocena stanu baterii UPS umożliwia prognozowanie zdarzeń

Dotychczas klienci nie mogli dokładnie zbadać, kiedy zawiedzie bateria zainstalowana w ich UPS-ie – aż do teraz. Ocena stanu baterii EcoStruxure IT Expert UPS zapewnia wgląd w zasilacz awaryjny za pomocą modułu monitoringu wyników, który przewiduje koniec żywotności baterii w oparciu o indywidualne czynniki użytkowania konkretnego UPS-a. Uzyskana zdolność predykcji awarii umożliwia także generowanie listy rekomendowanych działań, które będą miały na celu poprawienie stanu infrastruktury zasilającej oraz wydłużenia cyklu życia akumulatorów. To z kolei oznacza uniknięcie nieplanowanych przestojów i większą oszczędność OpEx.
Kiedy chcemy wyciągać wnioski płynące z danych, samo poddanie ich analizie przez algorytmy AI nie daje oczekiwanych rezultatów, ponieważ konieczne jest wyjaśnienie, jakie informacje należy przeanalizować, aby rozwiązać określone problemy. To, co umożliwia aplikacji EcoStruxure IT Expert ocenę stanu baterii UPS oraz wspomniane planowanie działań serwisowych, to zbiór danych z milionów podłączonych urządzeń. Dzięki ujednolicenej metodologii wszystkie rekordy danych są znormalizowane i wykorzystywane do generowania przydatnych informacji.

APC Smart-UPS: od teraz z rozszerzonymi funkcjami cyberbezpieczeństwa

Wszystkie APC Smart-UPS™ są zgodne ze środowiskiem EcoStruxure, umożliwiającym klientom zdalne monitorowanie i zarządzanie ich fizyczną infrastrukturą IT w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Najnowsze APC Smart-UPS SMX, które na początku będą dostępne w Ameryce Północnej, można zamówić z nową, preinstalowaną kartą NMC3, rozszerzającą możliwości zasilacza awaryjnego o funkcje sieciowe, w tym łączność Ethernet 1 GB. Zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa, takie jak zwiększone bezpieczeństwo haseł, bazujące na bardziej rygorystycznych danych uwierzytelniających oraz możliwości konfiguracji polityki wymuszania zmiany haseł, zapewniają bezpieczeństwo poufnych danych.

Zdalne włączanie i wyłączanie gniazd zasilających za pomocą przełączalnych listw PDU

NetShelter 9000 Series Switched PDU jest nowym, dostępnym na całym świecie produktem zaprojektowanym z myślą o dostawcach usług edge i cloud computing. Inteligentny moduł PDU do szaf typu rack wyposażony jest w kartę NMC3 i pierwsze w branży gniazda hybrydowe, przystosowane do pracy w wyższych temperaturach. Takie rozwiązanie umożliwia klientom utrzymanie zasilania podczas pracy w bardziej wymagającym otoczeniu, w którym występują wyższe temperatury, duże zagęszczenie mocy i wiele podłączonych dodatkowych urządzeń.
Nowe urządzenia PDU są wyposażone w funkcję EcoStruxure-Ready, charakteryzują się dokładnością pomiaru do jednego procenta, bezprzewodową łącznością i mogą za pośrednictwem EcoStruxure IT Expert zdalnie włączać/wyłączać oraz ponownie uruchamiać zawieszone serwery w kilku urządzeniach i wielu miejscach, oszczędzając w ten sposób na dojazdach do miejsca awarii lub zaangażowaniu personelu na miejscu w celu wykonania tego samego zadania.
EcoStruxure IT Expert jest sprzedawany za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów. Można też skorzystać z bezpłatnego testu. Na stronie www.ecostruxureit.com dostępna jest natomiast prezentacja demo systemu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: