Test Realme 7 i Realme 7 Pro – który wybrać?

  Realme 7 Realme 7 Pro
Obudowa Tworzywo sztuczne
Kolor Mist Blue, Mist White Mirror Silver/Mirror Blue, Horizon Orange
Screen-to-body ratio 90,5%
  • AA/CG: 90.99%
  • for promotion:AA(remove round holes)/CG:90.8%
  • VA/CG: 91.57%
  • VA(remove round holes)/CG:91.47%
Typ ekranu Dotykowy, IPS Dotykowy, Super AMOLED

Realme 7 i 7 Pro są do siebie bardzo podobnie, ale jak przyjrzymy się im z bliska to zauważymy różnicę. Na tyle obudowy obu smartfonów znajdziemy plecki wykonane z tworzywa sztucznego (bardzo dobrej jakości), a w lewym górnym rogu umieszczono wystające wysepki z aparatami. W przypadku Realme 7 jest ona bardziej wydłużona i nieco węższa. Oba modele mają również podobną stylizację, czyli odcięty kolorystycznie pasek po lewej stronie z pionowym napisem realme i matowe wykończenie. Wszystko to sprawia, że smartfony nieco mniej się palcują, ale mimo wszystko bardzo szybko wylądują w etui ze względu na wystające aparaty. Na szczęście producent zadbał o silikonowe plecki w obu pudełkach.

Realme 7 dostępne jest w 2 kolorach:  Mist Blue, Mist White, Natomiast Realme 7 Pro w 3: Mirror Silver, Mirror Blue, Horizon Orange. W moje ręce wpadła wersja 7: Mist Blue, a 7 Pro: Mirror Silver. Oba prezentują się świetnie, a jedyne co może przeszkadzać to zbierający się kurz wokół wystających aparatów. Dodam jeszcze, że smartfony nie posiadają żadnej klasy wodoodporności.

Z przodu obu modeli znajdziemy płaski ekran ze szkła ( 7: Corning Gorilla Glass 3, 7 Pro: Corning Gorilla Glass 3+) z bardzo niewielkimi ramkami po bokach oraz na górze i nieco szerszym podbródkiem (Screen Ratio w 7: 90,5%, w 7 PRO: 90,99%) oraz aparatem umieszczonym w wyciętym kółeczku w lewym, górnym rogu. Całość łączy ramka w kolorze dopasowanym do obudowy. Oczywiście wszystko jest idealnie dopasowane, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina.

W obu modelach na spodzie obudowy znajdziemy mikrofon, głośnik multimedialny (w Realme 7 – monofoniczny, w Realme 7 Pro – Stereo), gniazdo USB C oraz wyjście mini Jack. Szczególnie wyjście mini Jack zapewne ucieszy wielu potencjalnych użytkowników. Dodam jeszcze, że w Realme 7 znajdziemy Real Sound do konfiguracji trybów efektów dźwiękowych i graficzny korektor, a w Realme 7 Pro jest to Dolby Atmos. Co więcej działają one nie tylko dla słuchawek podpiętych przez mini Jack, ale również dla tych połączonych przez BT.

Jeżeli chodzi o głośnik, to na pochwałę zasługuje głośnik stereo w Realme 7 Pro. Muzyka z niego płynąca jest wyraźna, głośna i przede wszystkim stosunkowo czysta. W Realme 7 również nie ma powodów do narzekań w tej klasie cenowej, ale jednak to nie stereo.  Nie wyróżnia się on niczym specjalnym w swojej klasie. Muzyka z niego płynąca jest głośna i wyraźna i całkowicie wystarczy do codziennego użytku – np. do rozmów głośnomówiących czy do słuchania audiobooków. Dodam jeszcze, że w ustawieniach możemy znaleźć również możliwość ustawienia dźwięku – funkcja Dolby Atmos. Ponad to znajdziemy w nim aplikację Muzyka oraz Radio FM.

Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń – jest OK w tej klasie cenowej.

Na lewej krawędzi znajdują się przyciski głośności oraz szufladka na 2 karty SIM oraz dodatkową kartę pamięci. Mamy tutaj do czynienia z prawdziwym Dual SIM. Nie musimy zatem rezygnować z jednego SIM na cele karty pamięci. Za to duży plus.

Na prawej krawędzi natomiast znajdziemy tylko włącznik / wyłącznik. Przy czym w  Realme 7 umieszczono w nim również czytnik linii papilarnych. Fizyczny czytnik oczywiście sprawuje się jak najbardziej OK. Jest też wystarczająco szybki, a podczas 2 tygodni użytkowania nie zauważyłam, aby pojawiły się jakieś problemy. W realme 7 Pro czytnik linii papilarnych został umiejscowiony w ekranie i również w tym przypadku działa szybko i bezproblemowo.

Poza czytnikiem linii papilarnych oraz standardowymi funkcjami odblokowania jakimi są pin, wzór czy hasło, w obu modelach  znajdziemy również możliwość odblokowania telefonu przez skanowanie twarzy. Również w tym przypadku odblokowanie ekranu następuje wystarczająco szybko, poza pojedynczymi przypadkami np. w nocy przy bardzo słabym oświetleniu smartfony miały standardowo problem z tą opcją. Generalnie działają OK chociaż powszechnie już wiadomo, że takie odblokowanie twarzą nie należy do najbezpieczniejszych metod.

Na koniec dodam, że wszystkie przyciski  zostały wykonane w kolorze obudowy. A co najważniejsze są wyraźne w dotyku i bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia.

22 myśli na temat “Test Realme 7 i Realme 7 Pro – który wybrać?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: