Test Realme 7 i Realme 7 Pro – który wybrać?

I na koniec standardowo aparat. W testowanych modelach znajdziemy:

  Realme 7 Realme 7 Pro
Obiektyw główny
  • 48.0 Mpix– obiektyw główny, f/1.8, Samsung S5KGM1ST
  • Elektroniczna stabilizacja obrazu
  • 64.0 Mpix – obiektyw główny, f/1.8, Sony IMX682
  • Elektroniczna stabilizacja obrazu
Obiektywy pozostałe
  • 8.0 Mpix – szerokokątny, f/2.3
  • 2.0 Mpix – czarno-biały, f/2.4
  • 2.0 Mpix – macro, f/2.4
Aparat przedni 16.0 Mpix, f/2.1 32.0 Mpix, f/2.5

A jak zdjęcia wypadają w rzeczywistości? Patrząc już po parametrach nie trudno się domyśleć, że wersja PRO spisze się znacznie lepiej niż zwykła 7. I tak też jest w rzeczywistości. Zdjęcia wykonane z Realme 7 Pro są bardzo dobrej jakości (jak na tą cenę). W ciągu dnia możemy otrzymać naprawdę zadowalające kadry o bardzo ładnych, naturalnych kolorach i przede wszystkim wyraźne i szczegółowe.

W przypadku Realme 7 zdjęcia w ciągu dnia przy ładnej pogodzie również wypadają zadowalająco, ale gdy tylko zrobi się szaro i ponuro, to ich jakość mocno spada. W obu modelach znajdziemy tryb nocny – tzw. Ultra Night, ale tylko w wersji PRO umieszczono dodatkową opcję „Tryb statywu”, która pozwala na wykonanie zdjęć z dużo dłuższym czasem naświetlania. Nie trudno się domyśleć, że również w tym przypadku wygrywa wersja PRO.

Kolejnym obiektywem jest szeroki kąt, który w obu modelach otrzymał 8.0 Mpix i w obu przypadkach jakość zdjęć spada względem obiektywu głównego. Kadry są mniej wyraźne o lekko zmienionych kolorach (jakby cieplejsze), a i szczegółowość również spada. Nie mniej nie ma powodu do większych narzekań, bo jak najbardziej również z tego obiektywu, przy ładnej pogodzie, możemy otrzymać całkiem zadowalające kadry.

Tryb macro możemy potraktować bardziej jako ciekawostkę z racji, że ma tylko 2 Mpx zarówno w Ralme 7 jak i Realme 7 PRO. Tutaj aż się prosi już o minimalnie 5 Mpx lub zamiana na moduł tele. Nie mniej w przypadku tego typu ujęć proponuję jednak skorzystać z zoomu x2 niż opcji macro. Jeśli chodzi o zoom, to w obu modelach mamy do czynienia tylko z powiększeniem cyfrowym x10.

W ostatecznym rozrachunku jednak mamy do czynienia z aparatami, które na  pewno wystarczą nam w codziennym użytkowaniu, a jak interesujemy się bardziej mobilną fotografią, to jednak proponuję spojrzeć bardziej w stronę droższego modelu – Realme 7 Pro.

W przypadku przedniego aparatu, to w Realme 7 mamy do dyspozycji obiektyw 16.0 Mpix, a w Realme 7 Pro – 32.0 Mpix

Kilka fotek z Realme 7 Pro:

I z Realme 7:

Filmy możemy nagrać w obu modelach w rozdzielczościach 4K/30fps, 1080P/30fps, 60fps, 720P/30fps, 60fps. Smartfony posiadają również opcję Ultra stabilizacji (cyfrowa), ale tylko w wariancie 1080P/30fps. Zatem jeśli chodzi o filmy, to nie spodziewajmy się tutaj fajerwerków. Nie mniej wystarczą nam całkowicie w codziennym użytkowaniu. Zresztą zobaczcie sami:

Realme 7 Pro

Realme 7

22 myśli na temat “Test Realme 7 i Realme 7 Pro – który wybrać?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: