Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Neno Medic T05 jest bardzo prosty w użyciu, wymaga jedynie zasilania w postaci baterii.  Duże, czytelne cyfry na wyświetlaczu Neno Medic T05 sprawiają, że każdy z łatwością odczyta zmierzoną temperaturę. Dodatkowo, na wyświetlaczu widać informacje takie jak włączony tryb lub jednostka pomiaru.

Na jego korzyść przemawia wygoda stosowania. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk by włączyć urządzenie i wykonać pomiar. Pomiar trwa kilka sekund, jest higieniczny, prosty i precyzyjny. Kolor wyświetlacza urządzenia zmieni się na żółty przy gorączce lub na czerwony przy wysokiej gorączce.

Aby pomiar był wiarygodny, trzeba przestrzegać podstawowych zasad jego użytkowania. Aby poprawnie zmierzyć temperaturę termometrem elektronicznym bezdotykowym, należy trzymać go prostopadle w odległości maksymalnie 5 centymetrów od środka czoła.  Odczytać wartość pomiaru z wyświetlacza.

Neno Medic T05
Neno Medic T05

Warto również wiedzieć, że prawidłowe wartości temperatury będą różne w zależności od miejsca pomiaru, a także od wieku. Niemowlęta ze względu na słabo wykształcony ośrodek termoregulacji mogą mieć temperaturę od 36,2⁰ rano do 37 ⁰ w trakcie dnia. Osoby starsze, u których obserwuje się słabe krążenie krwi, mogą mieć nieznacznie obniżoną temperaturę ciała ok. 36,4 ⁰. U kobiet z kolei zmienia się wraz z fazami cyklu menstruacyjnego. W fazie folikularnej zanotowuje się najniższe wartości temperatury ok. 36,45 ⁰. W fazie owulacji przez kolejne 24h temperatura wzrasta do ok. 0,15⁰ -0,45 ⁰, jeśli podwyższona wartość utrzymuje się prze kolejne 12 dni może świadczyć, iż kobieta jest w ciąży. Stan podgorączkowy to temperatura wahająca się między 37-38 C⁰. O gorączce mówimy, gdy temperatura ciała przekracza 38 C⁰.

36 myśli na temat “Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: