Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Przy okazji trwającej pandemii koronawirusa powrócił temat pomiaru temperatury ciała oraz jakości termometrów stosowanych w lecznictwie. Każdy z nas pamięta szklane termometry rtęciowe, których zimna, szklana powłoka powodowała niemiłe wrażenie przy zetknięciu z rozpalonym ciałem.

Dzisiaj mierzenie gorączki może przebiegać o wiele przyjemniej, jeśli do pomiaru zastosujemy nowoczesne termometry bezdotykowe. Neno Medic T05 to wyrób medyczny, dzięki czemu może być również wykorzystany np. w szpitalach. Urządzenie jest zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Neno Medic T05
Neno Medic T05

Neno Medic T05 sprawdza się również w wielu innych sytuacjach. Ponieważ nie wymaga kontaktu ze skórą, może mieć wielu użytkowników. Termometr zapamiętuje do 34 wykonanych pomiarów temperatury, pozwalając dokładnie śledzić historię przebiegu choroby i porównywać pomiary z różnych dni. Przyda się więc np. gdy chcemy kontrolować temperaturę ciała większej liczby osób podczas epidemii chorób zakaźnych, takich jak w przypadku koronawirusa.

Gorączka jest jednym z głównych objawów zakażenia koronawirusem. W aptece kupimy klasyczne termometry lekarskie, termometry elektroniczne oraz bezdotykowe na podczerwień. Co ciekawe termometrem bezdotykowym na podczerwień możemy badać, nie tylko temperaturę ciała, ale na przykład sprawdzić, czy woda w wanience jest odpowiednia dla naszego maluszka. Termometr bezdotykowy bezdotykowo odbiera fale promieniowania podczerwonego i na ich podstawie określa temperaturę ciała lub przedmiotu.

46 komentarzy do “Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: