Czekając na paczkę z InPost, możesz stracić pieniądze

CyberRescue ostrzega! Czekając na paczkę z InPost, możesz stracić pieniądze

InPost

Przestępcy wykorzystują internetowe szaleństwo zakupowe. Aktualnie obserwuje się 2 sposoby na okradanie Polaków przez podszywanie się pod firmy kurierskie. Uważaj na smsy z “dopłatą do przesyłki” i obowiązkiem pobrania aplikacji. Nie daj się nabrać!

Oszuści wysyłają wiadomości zawierające fałszywy link i nakłaniają do pobrania złośliwej aplikacji lub wykonania rzekomej dopłaty do przesyłki. Nie klikaj w link! Grozi to zainfekowaniem urządzenia oraz kradzieżą Twoich oszczędności z konta.

Działo się… co przypadło nam do gustu w 2020r. – podsumowanie

Znowu dostałem takiego SMSa

 Kamil po raz kolejny otrzymał wiadomość z informacją, że musi pobrać aplikację, żeby odebrać paczkę. Od razu zorientował się, że może być to oszustwo.

Pamiętam, że dostałem ostrzeżenie o takim oszustwie na Messengerze. Wtedy CyberRescue pokazało przykład sms od nibykuriera. Teraz taki podejrzany sms przyszedł i do mnie. Specjaliści potwierdzili, że jest to próba kradzieży pieniędzy z mojego konta bankowego poprzez wykradanie danych logowania do bankowości – tłumaczy mężczyzna.

Jest to bardzo popularne oszustwo, które powraca co kilka tygodni. Dlatego należy zachować jak największą czujność i nie klikać odruchowo w link.

Test czujnik dymu GSM Ferguson FS2SD – chroni życie, ostrzega

Nadal się na to nabieramy?

Nigdy nie działajmy impulsywnie, pod wpływem emocji. Każdą niepokojącą wiadomość przeczytajmy kilkukrotnie i przeanalizujmy. Jeżeli wydaje nam się podejrzana skontaktujmy się bezpośrednio z nadawcą wiadomości,  jeśli to możliwe. Warto także całą treść takiego SMS wyszukać w przeglądarce. Na pewno znajdziemy wiele wątków, które mogą dać nam jasną odpowiedź czy jest to próba oszustwa – tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Jeśli mimo wszystko zależy nam na specjalistycznej opinii co do takiej wiadomości, zespół CyberRescue dostępny na Messengerze chętnie ją zweryfikuje.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: