O gustach się nie dyskutuje” to jedno z najgłupszych powiedzeń jakie istnieją… co przypadło nam do gustu w 2020r. A w minionym roku było tego sporo – przetestowaliśmy aż ponad 230 urządzeń.

Działo się 2020: smartfony, laptopy, opaski, kamery, głośniki

Praktycznie na każdym serwisie spotkamy się z rankingiem najlepszych telefonów, laptopów, nawigacji, kamer, zegarków, głośników itp. z 2020r. Z większością z nich również się zgadzamy, ale my chcielibyśmy pokazać Wam nieco inne zestawienie. Zestawienie nie tylko najlepszych urządzeń, ale przede wszystkim takich, na które warto spojrzeć lub takie, które wprowadziły ciekawe rozwiązania, chociaż nie zawsze się one przyjęły. W zestawieniu, jako technologiczny „geek” wzięliśmy pod uwagę tylko te, które mieliśmy okazję mieć w rękach, chociaż na chwilę. A w tym roku było tego sporo – przetestowaliśmy aż  ponad 230 urządzeń. Kolejność nie jest wyznacznikiem miejsca czy pozycji w rankingu. Jest raczej przypadkowa. A więc zaczynamy 😊

gust

Debiuty roku na rynku polskim

W tym roku na polskim rynku polskim pojawiły się kolejne nowe marki telefonów. Są to Realme, One Plus, VIVO i TCL.

realme X50 5G

Realme

Realme to chiński producent, który wywodzi się z BBK Electronics, właściciela marek Oppo, OnePlus i Vivo. Pierwsze urządzenia pod marką Realme pojawiły się na światowych rynkach w połowie 2018 r. zaś w Europie rok później. Smartfony te cieszą się błyskawicznie rosnącą popularnością, wg danych producenta, sprzedaż w ciągu 2019 roku wzrosła aż 8-krotnie i obecnie Realme znajduje się już wśród najpopularniejszych marek na Świecie. Smartfony tej marki są mocną konkurencją chociażby dla Xiaomi pod kątem oferowanych parametrów w dostępnej cenie Ponad to, aktualnie to Realme posiada w swoim portfolio jeden z najtańszych smartfonów z obsługą sieci 5G – Realme 7 5G.

OnePlus Nord
OnePlus Nord

One Plus

One Plus podbija serca polskich użytkowników już od dłuższego czasu. Teraz jest już dostępny również w Polsce, a swój debiut rynkowy rozpoczął od modelu OnePlus Nord. Za jego płynne działanie odpowiada ośmiordzeniowy Snapdragon 765G 5G, dla którego wparciem są układ graficzny Adreno 620 oraz 8 lub 12 GB pamięci RAM. Ale to nie koniec. Łatwy i błyskawicznie szybki dostęp do najlepszej rozrywki  dzięki pełnej gotowości OnePlus Nord na 5G.

vivo X51 5G
vivo X51 5G

VIVO

W październiku na polski rynek mobilny wszedł kolejny gracz, a mianowicie VIVO. Marka smartfonów vivo powstała w 2011 r. na bazie bogatych doświadczeń, jakie założona w 1995 r. spółka zdobyła w obszarze produkcji telefonów stacjonarnych i feature phonów. Obecnie vivo zajmuje drugie miejsce na chińskim rynku smartfonów, jest drugim pod względem wielkości dostawcą w Indiach oraz liderem rynku w Indonezji. Vivo działa na ponad 30 rynkach, a udział firmy w rynku globalnym wynosi 9%. Jednocześnie zajmuje mocną trzecią pozycję na rynku smartfonów 5G z udziałem rynkowym na poziomie 12,9%. VIVO wystartowało z bardzo mocnym modelem, a mianowicie X51 5G, który może sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagającym użytkownikom:

TCL 10 Plus
TCL 10 Plus

TCL

TCL 10 Plus to jeden z pierwszych smartfonów debiutującego w Polsce producenta telewizorów i dostawcy elektroniki użytkowej. Jego wyznacznikiem ma być mocna konfiguracja, świetny zestaw aparatów, w rozsądnej cenie. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl