ROG x Cleant – polska bluza z egzoszkieletem

Haftowany egzoszkielet – polska hoodie z kolaboracji ROG X CLEANT – limitowana seria bluz dla graczy.

ROG X CLEANT

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) oraz CLEANT zaprezentowały limitowaną serię gamingowych bluz ROG X CLEANT. CLEANT to polska marka odzieżowa, założona przez braci Mateusza, Marka i Maksymiliana Ekes, która zdobyła ogromną popularność, dzięki wysokiej jakości produkowanych ubrań oraz szeregowi innowacyjnych rozwiązań. Między innymi zaimplementowanie w ubraniach fragmentu mikrofibry, którą użytkownik bluzy ma zawsze pod ręką, kiedy potrzebuje wyczyścić okulary, ekran smartfona, laptopa czy obiektyw. Charakterystyczny dla marki CLEANT, jest trudny do przeoczenia piorun, umieszczony w centralnym punkcie klatki piersiowej – znak rozpoznawczy, który zna każdy, kto śledzi polską scenę mody ulicznej.

Test Asus Zenfone 7 pro – perfekcja w każdym aspekcie

Egzoszkielet – czyli wirtualna zbroja w realu

Efektem współpracy marek ROG i CLEANT jest wyjątkowa linia bluz, nawiązująca stylistyką do koncepcji egzoszkieletu. Za cyber-wzór na produkcie, ale i np. za niezwykły projekt opakowania bluz z kolekcji odpowiedzialny jest Matt Frymus. To jeden z ciekawszych polskich designerów, projektujący m.in. neony dla warszawskich lokali, a ostatnio odpowiedzialny np. za projekt Posthuman IPA, czyli oficjalnej kolaboracji między Cyberpunk 2077, amerykańskimi raperami Run The Jewels oraz browarem Inne Beczki.

Czerwone linie biegnące przez całą bluzę w kolorze czarnym, zaczynające się na samym jej spodzie i kończące na kapturze, zbiegają się w centralnym punkcie klatki piersiowej, na której widnieje charakterystyczny piorun. Nadaje to wrażenia punktu zasilającego całą konstrukcję. Jednocześnie prostota linii nadruku lub haftu oraz ich symetryczność daje wrażenie harmonijnej konstrukcji, która jest gotowa do działania – wystarczy tylko umieścić w niej użytkownika.

Styl CLEANT jest minimalistyczny. Wbrew pozorom ten projekt też taki jest, ponieważ koncept jest bardzo prosty. Dużo linii tworzy jedną, sensowna całość. Chcieliśmy, by ROG hoodie, szczególnie w wersji PRO była bluzą z 2021 roku, którą możesz znaleźć w vintage shopie w roku 2077. Wbudowana w bluzę elektronika jest bardziej zasygnalizowana, niż faktyczna, ale styl cyberpunk jest już w niej jasno zdefiniowany – mówi Marek Ekes z CLEANT.

Największe marki zaczynają flirtować z gamingiem. Wystarczy wspomnieć kolaborację Louis Vuitton z LoL czy Gucci z Fnatic. Na rodzimym podwórku takiego myślenia przekraczającego granice brakowało. Tym bardziej cieszy nas, że jako pierwsi możemy uczestniczyć w tak przełomowym projekcie, i to wspólnie z globalną marką, na której RTX-ach czy akcesoriach gamingowwych sami gramy na co dzień, i które uważamy za najlepsze na świecie – dodaje założycieli CLEANT.

Test Asus ZenBook Pro Duo UX581GV – innowacyjny laptop z dwoma ekranami

Cyber-wzornictwo i ręczna produkcja

Bluza ROG hoodie sprawia wrażenie, że wyprodukowały ją robotyczne ramiona. Jest dokładnie odwrotnie. Produkcyjnie jest to bluza bardzo skomplikowana, największe wyzwanie w naszej historii. Dlatego wykonaliśmy ją 100% ręcznie (i 100% w Polsce). Każdy element musiał być ręcznie wycięty i ręcznie spasowany, następnie zszyty, by każda bluza była w jak największym stopniu identyczna. Kiedy  po raz pierwszy pokazaliśmy ten projekt naszej produkcji, usłyszeliśmy, że jest nie do zrobienia.

Dwa intensywne miesiące później zobaczyliśmy pierwszy, nieśmiały prototyp bluzy haftowanej i pospadaliśmy z naszych krzeseł gamingowych. Myślę, że historia tego projektu świetnie pokazuje, jak bardzo duch naszej marki i ROG są podobne – nieprzekraczalne granice są po to, by je przekraczać. Rzeczy, których nie da się zrobić to te, których zrobienie daje największą satysfakcję. Trzeba tylko wymyślić „jak” – dodaje drugi z braci, Mateusz Ekes.

Community i Sztuczna Inteligencja

Gaming dzisiaj to już nie tylko wirtualna społeczność. To w pewnym sensie też styl życia, który gracze chcą przenosić na ulice. Jesteśmy częścią tej społeczności od wielu lat. Staramy się dostarczać im innowacyjne rozwiązania w najlepszym wydaniu, a dzisiaj postanowiliśmy iść o krok dalej. Wbrew pozorom marki ROG i CLEANT łączy bardzo wiele – obie stawiają na jakość, innowacyjność i nowoczesność. Dlatego też efekt tej współpracy jest tak spektakularny i spójny – powiedziała Agnieszka Oware, Marketing w ASUS Polska.

Dla nas najważniejsze jest community. To nasi ludzie tworzą naszą markę. Dlatego chcemy dać im jak najwięcej. Tym razem kupujący bluzę otrzymują zestaw okazjonalnych vlepek, niedostępny w regularnej sprzedaży lekki bidon miejski ROG X CLEANT czy kodzik -10% na akcesoria ROG w X-kom. A do tego wysyłkę kurierem i ewentualny zwrot gratis. Wszystko w cenie bluzy. A jeśli nie chcesz, bluzy nie musisz nawet kupować – możesz założyć ją w GTA, za darmo – dodaje Maksymilian Ekes.

Dla CLEANT rok 2021 będzie przełomowy. Na koniec marca planujemy totalny rebranding. Jednym z jego wymiarów będzie to, że nasza marka stanie się dużo bardziej zaawansowana technologicznie. Przykładowo do zaprojektowania nowego kształtu pioruna tworzymy aplikacje mobilne do zbierania danych, a sam znak wygenerowany zostanie dosłownie przez wszystkich, co dziś już jest możliwe dzięki wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji. Nasza marka idzie w kierunku szerszego wykorzystania technologii, a wspólny projekt z Republic of Gamers jest doskonałym początkiem tej drogi – mówi Marek Ekes.

Praca z globalnymi markami to zawsze także wielka nauka. Staramy się nabywać wiedzę przy każdej tego typu okazji. Otrzymaliśmy ogromny zastrzyk doświadczenia tworząc wspólny projekt z Milką w 2018 r., dziś znów mamy okazję uczyć się od najlepszych. Cieszymy się, że globalne marki nam ufają i chcą z nami pracować. Wszystko przed nami, stay tuned! – dodaje Marek Ekes.

Recenzja Creative SXFI Gamer – zmienia oblicze gry

Dostępność i ceny

Bluzy ROG X CLEANT będą dostępne w dwóch wersjach. Limitowana i dostępna w bardzo ograniczonej ilości ROG hoodie PRO z haftowanym układem scalonym w cenie 399 PLN oraz szerzej dostępna ROG hoodie z wysokiej jakości nadrukiem w cenie 249 PLN. Produkty będą dostępne w sprzedaży 5 lutego 2020 r. od godziny 17:00 w sklepie  online CLEANT pod adresem https://cleant.it. Do każdej zakupionej sztuki dołączony jest lekki, miejski bidon ROG X CLEANT, niedostępny w regularnej sprzedaży oraz kupon promocyjny, uprawniający do zniżki na zakup peryferiów Republic of Gamers w sklepie X-Kom.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: