Test Jabra Elite 45h – słuchawki nauszne do 40 h na jednym ładowaniu

Budowa i użytkowanie:

Słuchawki Jabra Elite 45h zostały wykonane z elastycznego pałąka oraz bardzo miękkich nauszników.  Do wyboru mamy 5 kolorów: tytanowo -czarny, czarny, złoto -beżowy, miedziano -czarny oraz granatowy. Całość została utrzymana w bardzo minimalistycznym designu. W moje ręce trafiła wersja beżowa i muszę przyznać, że prezentuje się bardzo elegancko. Wiadomo, że najbardziej uniwersalnym kolorem jest czarny, ale cieszy mnie fakt, że producenci coraz częściej sięgają również po inne kolory i dają użytkownikom coraz większy wybór również pod tym kątem. Zatem każdy powinien znaleźć wersję idealną dla siebie.

To co odczujemy po wzięciu zestawu słuchawkowego do ręki, to przede wszystkim ich niewielką wagę – 160g. W pierwszej chwili nawet wydawały mi się zbyt lekkie i zbyt delikatne, ale to tylko pozory, gdyż wszystko w nich jest solidnie wykonane. Każdy element idealnie do siebie pasuje, nic nie trzeszczy i nic nie odstaje.

Elastyczny pałąk wykonany został z tworzywa sztucznego na górze i delikatnej skórce synestetycznej  wewnątrz. Po obu stronach pałąka, w jego dolnej części umieszczono złoty napis Jabra. Pałąk oczywiście można wydłużyć z każdej strony o ponad 3 cm. Za wydłużenie odpowiadają dwa wsuwane pręty. Na pierwszy rzut oka można mieć wrażenie, że taki mechanizm nie będzie stabilny. Nic bardziej mylnego. Pręciki wysuwamy na pożądaną odległość i wszystko trzyma się idealnie w takim ustawieniu w jakim je pozostawiliśmy.

Świetnym elementem zestawu Jabra Elite 45h są nauszniki. Nie są one zbyt duże i co najważniejsze nie mają standardowych kołnierzy z dziurką w środku. Mamy tutaj w całości zabudowaną skórką wewnętrzną część. Na ich środku pojawiły się tylko wycięcia i oznaczenia R (prawy) i L (lewy).

Oba nauszniki można obrócić w poziomie o 90 stopni, co pozwala ułożyć je na płasko. Takie coś znacznie ułatwi ich transport. Szkoda tylko, że nie wykorzystano potencjału takiego mechanizmu i nie dodano w nim automatycznego włączenia i wyłączenia. Co więcej muszle są sztywnie przymocowane do pałąków. Nie można poruszać nimi w pionie. Nie znaczy to, że nie można ich dopasować. Każda muszla posiada wewnątrz ruchomy element (pod tym opatulonym skórką), który pozwala delikatnie odchylić moduł w górę i w dół. Dzięki temu bez problemu dopasujemy Jabra Elite 45h do naszego ucha. Jest tylko jedno ale…

Taka budowa, lekka konstrukcja i mocno elastyczny pałąk sprawia, że owszem dopasujemy słuchawki do głowy, ale brakuje w nich odpowiedniego nacisku. Krótko mówiąc dosyć luźno leżą na głowie i wystarczy nieco większy ruch, aby zestaw słuchawkowy przesunął się na głowie a nawet spadł. Zatem intensywne sporty tutaj całkowicie odpadają. Zestaw idealnie sprawdzi się raczej w bardziej spokojnym środowisku – biuro, podróż komunikacją miejską czy spokojny spacer. Również zabudowane nauszniki nie są zbyt dobrym posunięciem – przy dłuższym słuchaniu muzyki uszy zaczynają się trochę grzać co wpływa na komfort użytkowania.

A co znajdziemy na nausznikach, a raczej na jednym – prawym? W sumie wszystko, to co potrzebujemy do codziennego użytkowania. Na prawym nauszniku umieszczono:

 • przycisk do wyłączenia mikrofonu / aktywowania asystenta głosowego
 • 3 przyciski sterowania służące odpowiednio do:
  • zwiększenia głośności, przełączenia do następnego utworu (przytrzymanie przez 1 s)
  • play/pauza, odebrania / zakończenia połączenia
  • zmniejszenia głośności, przełączenia do poprzedniego utworu (przytrzymanie przez 1 s)
 • przełącznik do włączenia / wyłączenia, uruchomienia parowania BT
 • diodę informującą:
  • kolor zielony – informacja o uruchomieniu słuchawek i pełnej baterii,
  • kolor żółty – informacja o średnim poziomie naładowania baterii,
  • kolor czerwony – informacja o niskim poziomie naładowania baterii,
  • kolor czerwony migający – bateria rozładowana,
  • kolor niebieski migający – tryb parowania BT,
  • kolor szarawo – biały – reset/aktualizacja.
 • Wyjście USB C służące do ładowania baterii
 • Mikrofon

Wszystkie przyciski są wyraźne w dotyku i dobrze reagują na wszystkie komendy. Nie miałam też żadnego problemu z trafieniem w odpowiedni przycisk. No może mogły by być minimalnie większe, ale to już kwestia indywidualna.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Jabra Elite 45h, jak już wspominałam wcześniej, są dosyć małe i lekkie. Ich rozmiar to 186 x 157 x 60,5 mm cm, a waga – 160g. Co więcej możemy je jeszcze dodatkowo rozłożyć na płasko, co sprawia, że są wygodniejsze w transportowaniu. Producent zadbał również o bardzo estetyczny woreczek, w którym możemy schować nasz zestaw. W podróż będzie idealne. Chociaż można było się pokusić o sztywniejsze etui.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: