Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się także potrzeby kierowców, którzy dużą część życia spędzają na drodze. Marka Navitel, w lutym wprowadziła do oferty serię nową linię kamer samochodowych. Uwzględnia urządzenia z funkcją Night Vision, modułem GPS, Wi-Fi oraz kamerą tylną w zestawie.

Navitel RC2 DUAL
Navitel RC2 DUAL

Wśród modeli znalazły się Navitel R2, R3, R5, R6, R9, R10 i RC2 DUAL.  Poznajcie zalety i wady Navitel RC2 DUAL. Model został wyposażony w dodatkową kamerę tylną.

Wiosna zagościła już na dobre, i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Znów będzie tłoczno i niezbyt bezpiecznie – zwiększone natężenie ruchu, brawura kierowców jadących zbyt szybko i ryzykownie, a niekiedy także pod wpływem alkoholu. To wszystko podnosi ryzyko wypadku albo stłuczki. Żeby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych, warto starannie przygotować się do podróży.

Czasem przy nawet najbardziej rzetelnych przygotowaniach nie da się uniknąć przykrych zdarzeń na drodze – stłuczek, zarysowań samochodu na parkingu, czy poważniejszych wypadków. W takich chwilach warto mieć coś, co udowodni naszą niewinność, czy też wyjaśni kwestie sporne. Takim zabezpieczeniem może być wideorejestrator, można powiedzieć, że wręcz niezbędnym elementem wyposażenia auta.

Urządzenie to inaczej zwane ,,czarną skrzynką” samochodu – pozwala na zapobieganie m.in. niesłusznym karom nadawanym przez policję i brakiem dowodów, w sytuacji, gdy to nie my powinniśmy ponieść daną sankcję.  To świadek, którego nie sposób oszukać, który nie zapomina żadnych szczegółów.

Jej niewielkie wymiary pozwalają zamocować ją na przedniej szybie, a nawet ukryć ją za lusterkiem wstecznym. Możliwość uchwycenia, co dzieje się z tyłu samochodu jest niewątpliwym plusem, posłużę się stwierdzeniem, że nawet koniecznością w obecnych czasach. Tylna kamera nagrywa wideo w jakości HD (720p@30fps) chroniąc kierowcę na wypadek stłuczki lub innej nieprzewidzianej sytuacji na drodze. Jednocześnie może służyć, jako kamera cofania, jeżeli nasz pojazd nie jest domyślnie wyposażony w takie urządzenie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: