Test Mercusys MR70X – jakość WiFi 6 w rozsądnej cenie

Test Mercusys MR70X – jakość WiFi 6 w rozsądnej cenie

Do naszych rąk trafiła kolejna ze świeżynek od firmy TP-Link, bardzo ciekawy router MR70X należący do marki Mercusys. Niewątpliwą zaletą tego routera jest Wi-Fi 6, czyli jeszcze szybszą i bardziej wydajna sieć bezprzewodowa. Do tej pory można ją było znaleźć jedynie w hi-endowych urządzeniach sieciowych, na które ze względu na ich cenę, mogli pozwolić sobie tylko nieliczni.

Mercusys MR70X
Mercusys MR70X

MR70X polecany jest zwłaszcza osobom, które cenią sobie jakość w rozsądnej cenie i chcą, żeby zdalna praca i zdalne nauczanie w domu przebiegały bezproblemowo. Dzięki temu urządzeniu zasięgiem sieci można objąć całą powierzchnię domu, transmisja danych odznacza się niezwykłą stabilnością, a wszyscy domownicy mają zagwarantowany dostęp do szybkich połączeń bezprzewodowych. Przynajmniej w teorii.

W domach spędzamy teraz dużo czasu pracując, lub ucząc się w sieci, coraz częściej używamy inteligentnych tablic, laptopów lub tabletów i korzystamy z treści multimedialnych. Dwupasmowy router Mercusys MR70X oferuje prędkości do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Przekładając to na konkretne osiągi. Jego teoretyczna prędkość może sięgać nawet 1,8 Gb/s.

Sprzęt prezentuje się nowocześnie i imponuje wysoką jakością wykonania. Najnowszy router TP-Link wbudowano w konstrukcję o ostrych krawędziach i liniach i eleganckich wstawkach. Całość zaś przypomina statek kosmiczny pojawiający się w filmach, książkach i innych pozycjach z serii Gwiezdne wojny. Sam router, podobnie jak wcześniejsze modele, jest w klasycznym kolorze czarnym.

Mercusys MR70X
Mercusys MR70X

Świetnie komponuje się z otoczeniem, w którym umieści go użytkownik. Niestety, łyżka dziegciu w beczce miodu, wspomniana powierzchnia może zbierać kurz, więc sprzęt nie będzie łatwo utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: