Test Huawei Display 23.8″ – minimalistyczny design i kompaktowa konstrukcja

Budowa i użytkowanie

Wyjmujemy urządzenie i już po 2 -3 minutach mamy go gotowy do pracy. Przykręcamy metalową podstawkę do uchwytu i nakładamy na nią monitor. Zaczep jest zgodny ze standardami montażu VESA, a więc bez problemu możemy go też powiesić na ścianie. Uchwyt/ramię na ścianę nie jest częścią zestawu. O niego musimy zadbać sami. Warto jeszcze zwrócić uwagę na same połączenie podstawki z uchwytem. Producent zadbał tutaj o bardzo fajną śrubkę, którą możemy przykręcić bez większego wysiłku czy dodatkowych narzędzi. Wszystko ładnie ze sobą pasuje i nic nie odstaje.

A co z regulacją wysokości czy kątem nachylenia? I tutaj niestety nie mamy możliwości regulowania wysokości, ale za to łączenie z monitorem umożliwia regulowanie kąta nachylenia wyświetlacza w pionie w zakresie -5° ~ 22°. Z racji, że ja pracuję na laptopie, to i tak potrzebuję jeszcze dodatkową podstawkę, aby monitor wystawał ponad wyświetlacz laptopa 😊.

Jak już wspomniałam podstawka i uchwyt są metalowe. Pozostałe części jak i sam monitor jest wykonany z czarnego tworzywa sztucznego. Na spodzie podstawki znajdziemy również gumowe nóżki, które pomagają w stabilnym ustawieniu urządzenia na biurku.

Wszystko tutaj zostało zachowane w bardzo minimalistycznym designu co przekłada się również na rozmiar (425 mm x 538,5 mm x 170 mm)  i wagę urządzenia (ok. 4,05 kg).  Bardzo minimalne ramki (zaledwie 5,7 mm) na bokach i górze i lekko szersza na dole, na której znajdują się przyciski sterowania menu oraz błyszczący napis z logo producenta. I w sumie to wszystko. Na tyle obudowy znajdziemy jeszcze 3 porty: VGA x 1, HDMI x 1, Gniazdo zasilania.

Dosyć skromny zestaw. Mi osobiście zabrakło gniazda USB, do którego podłączam kamerę zewnętrzną. Tutaj musiałam zająć gniazdo w moim Adapterze HUAWEI MateDock 2, które zazwyczaj traktuję jako operacyjne do podłączenia chociażby dodatkowego dysku czy pendrive.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: