Choice SDK – open source dla deweloperów w AppGallery

Choice SDK – nowe rozwiązanie open source dla deweloperów, upraszczające proces wdrożenia aplikacji do AppGallery

Choice SDK

Firma deweloperska bluesource, partner Huawei i jeden z wiodących w Europie dostawców rozwiązań dla aplikacji, stworzyła rozwiązanie open source o nazwie Choice SDK, które pozwala na łatwe wdrożenie aplikacji opartych o GMS do Huawei AppGallery. Choice SDK ułatwia deweloperom przekształcanie istniejącej aplikacji opartej na strukturach GMS i Firebase w aplikacje kompatybilne z Huawei Mobile Services, co znacznie oszczędza programistom czas i koszt tworzenia aplikacji dla HMS.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Firma bluesource pierwotnie opracowała rozwiązanie na użytek austriackiego banku Raiffeisen Bank, by uprościć proces publikacji aplikacji banku dla użytkowników urządzeń Huawei opartych o HMS. Duże doświadczenie bluesource w tworzeniu tego typu rozwiązań dla firm, pozwoliło udostępnić Choice SDK jako oprogramowanie typu open source, dzięki czemu mogą z niego skorzystać również inne firmy i deweloperzy. W samej Austrii, już ponad 60 przedsiębiorstw nawiązało współpracę z firmą bluesource i korzysta z tego narzędzia, w tym między innymi ORF, krajowy nadawca telewizyjny, Austriackie Koleje Federalne ÖBB, austriackie usługi pocztowe czy aplikacja z ofertami zakupowymi Aktionsfinder.

Z punktu widzenia banku i bankowości, bezpieczeństwo jest zawsze najważniejszą kwestią, którą bierzemy pod uwagę podczas tworzenia oprogramowania. Dlatego jest dla nas niezwykle ważne, aby nasi klienci używali tylko bezpiecznych, przetestowanych aplikacji i oprogramowania na swoich smartfonach – mówi Dietmar Pucher, dyrektor generalny w Raiffeisen Digital GmbH.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Firmy z całej Europy chciałyby dołączyć do AppGallery, ale obawiają się, że może to zaangażować zbyt wiele ich zasobów. W Choice SDK stworzyliśmy proste rozwiązanie, które eliminuje złożoność procesu programowania i umożliwia markom szybkie i ekonomiczne dostosowanie i przenoszenie ich aplikacji. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwom we wdrażaniu aplikacji do ekosystemu HMS, szczególnie w sektorze finansowym i bankowym – mówi Martin Sprengseis-Kogler, partner zarządzający w bluesource.

W AppGallery dostępnych jest ponad 1000 lokalnych aplikacji, a biblioteka aplikacji w języku polskim liczy 8000. W skali świata, w sklepie znajduje się ponad 120 tysięcy aplikacji, a każdego miesiąca ze sklepu korzysta globalnie ponad 530 milionów aktywnych użytkowników. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: