Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Co do samych słuchawek – zwraca uwagę brak chociażby jednego elementu metalowego, wszystko plastikowe.  Minimalistyczna konstrukcja, jest wygodna, a zarazem bardzo praktyczna. Całość trzyma się dobrze głowy i nie spada nawet przy gwałtownych ruchach. W porównaniu do pierwszej wersji słuchawek obecny zestaw jest cięższy jedynie o 1 gram i przekłada się to tylko na 84 gram masy własnej. To ewidentnie słuchawki nie tylko do użytku domowego, ale spokojnie możemy wybrać się w nich na spacer.

Sound Blaster JAM V2
Sound Blaster JAM V2

Pierwsze przymiarki

W słuchawkach zastosowano konstrukcję otwartą z takimi samymi nausznicami jak w wersji poprzedniej, czyli miękkimi gąbkami. Poduszki nauszne nie okalają w pełni uszu. Ta „dolegliwość” wynika z prozaicznej przyczyny – rozmiar ucha ma znaczenie.

Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

Prosta konstrukcja pałąka Sound Blaster JAM V2 zapewnia wąski zakres regulacji. Nie ma tu żadnych elementów służących do składania słuchawek. Jedynym elementem regulowanym jest rozsuwanie ramion pałąka – niezwykle proste. W ramionach oraz pałąku widoczna jest szczelina, w której ukryto cienki kabelek łączący oba przetworniki ze sobą

Testowany zestaw nie oferuje też możliwości ustalenia kąta nachylenia przetworników. To w połączeniu z ciasnym pałąkiem plastikowym powodowało dyskomfort korzystania – co prawda po dłuższym (2-3h) użytkowaniu. Potraktujmy jednak powyższe, jako cechę produktu, a nie jego wadę. Warto jednak pamiętać o przymiarce słuchawek przed ich zakupem.

Cała elektronika, mikrofon i sterowanie oraz bateria znajdują się w prawej muszli. W lewej jest tylko przetwornik. Elektronika wymaga zasilania. Creative Sound Blaster JAM V2 z 22-godzinnym deklarowanym czasem pracy – jest ono realizowane poprzez wbudowane akumulatory.

Kiedy zabraknie energii możemy podłączyć kabel USB-C i korzystać z urządzenia w trybie połączenia przewodowego. Zaledwie 10 minut ładowania, pozwala cieszyć się bezprzewodowym działaniem zestawu słuchawkowego przez kolejne 4 godziny.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: