Test Asus Zenfone 8 – smartfon na każdą potrzebę

Testowany smartfon został wyposażony w flagowe podzespoły, których nie trzeba już nikomu przedstawiać:

  • Procesor CPU: Qualcomm Snapdragon 888 SM8350 2.842GHz , Ilość rdzeni: 8
  • GPU: Qualcomm Adreno 660
  • Wbudowana pamięć: 256GB UFS3.1
  • Obsługa kart pamięci: Nie
  • Pamięć RAM: 16 GB LPDDR5
  • Pojemność baterii: 4000 mAh
  • System operacyjny: Android 11 z nakładką ZenUI 8

W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał świetny wynik jakim jest ponad 801 tys. punktów. Co tu dużo mówić wszystko w nim działa wzorowo. Możliwe są również mniejsze konfiguracje, ale ten mały potworek jaki trafił w moje ręce z 16 GB pamięci RAM jest naprawdę świetny. Praca i gra na takim telefonie to czysta przyjemność. Chociaż przy bardziej intensywnym użytkowaniu (tutaj naprawdę trzeba dać mu popalić) potrafi się troszeczkę nagrzać (ok. 45 stopni). Nigdy jednak nie był jakoś niebezpiecznie gorący, a mogło być takie ryzyko przy tak małej obudowie.

Co więcej smartfon obsługuje sieć 5G w zakresach: n1.n2.n3.n5.n7.n8.n12.n20.n28.n38.n77.n78

Smartfon zarządzany jest przez system Android w wersji 11 (Aktualizacje zabezpieczeń z 5 kwietnia 2021, w ciągu 2 tygodni dostałam 1 aktualizacje) oraz nakładkę ASUS ZenUI 8. Tutaj duży plus za nakładkę, która mocno przypomina czystego Androida nie tylko wizualnie, ale i funkcjonalnie. Fani czystego Androida, którzy nie lubią przeładowanego systemu powinni być zadowoleni z tej wersji nakładki. Jeżeli chodzi o sam system, to działa on całkiem płynnie. Nie zauważyłam większych problemów czy przycinek. Aplikacje i gry otwierają się szybko.

Ponadto smartfon wyposażono we flagowe łącza:

  • 2×2 MIMO
  • Bluetooth V 5.0 (EDR + A2DP)
  • Bluetooth V5.2 (EDR + A2DP)
  • Wi-Fi direct
  • Wi-Fi 6 802.11a/b/g/n/ac/ax
  • System nawigacji satelitarnej: GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1/B1c/B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5)

oraz czujniki : Żyroskop, E-compass, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik światła otoczenia, G-sensor, Czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu, Akcelerator, Gyro(wsparcie ARCore), Rozpoznawanie twarzy, Czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem

Podczas korzystania z Wi-Fi, Bluetooth, GPS nie zauważyłam żadnych problemów. Z Wi-Fi korzystałam niemalże codzienne w domu czy w miejscach publicznych.  Z GPS najczęściej korzystałam, gdy chciałam odnaleźć drogę podczas spacerów po Warszawie czy Krakowie. Za każdym razem telefon bardzo szybko odnalazł moje położenie i wyznaczył trasę do celu.  Przez Bluetooth przesyłałam spore ilości zdjęć i również tutaj nie miałam żadnych problemów.  Jest również NFC, które zapewne ucieszy niejednego fana tej technologii.

Test Asus ZenBook Pro Duo UX581GV – innowacyjny laptop z dwoma ekranami

Asus Zenfone 8 z racji rozmiaru wyposażono w baterię 4000 mAh, która nie jest jakimś wielkim ogniwem. Gdzieś musiały pojawić się drobne kompromisy. I teraz wszystko zależy od tego jak użytkujemy telefon i jakie ustawienia mu włączymy. Chociażby kwestie odświeżania ekranu czy wybrane tryby pracy systemu. Przy największej wydajności, odświeżaniu 120 Hz możemy liczyć na ok 6 – 7 h pracy, co wcale nie jest takim złym wynikiem. Przy mniejszym obciążeniu powinien przetrwać do końca dnia. A gdy użytkujemy mniej intensywnie, to możliwe są nawet z 2 dni, ale to bardziej dla osób, co tylko dzwonią i sms-ują 😊.

Dodam jeszcze, że smartfon obsługuje technologię szybkiego ładowania HyperCharge, a w opakowaniu znajdziemy ładowarkę 30W, którą naładujemy baterię do pełna w niecałe 1,5h, a dokładnie w ok. 1 h 20 minut. Nie znajdziemy w nim obsługi ładowania indukcyjnego.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading