Test OPPO Reno5 Z 5G – aspiruje do mocnej średniej półki

I na koniec aparat. W testowanym modelu znajdziemy:

 • Aparat tył:
  • Aparat główny: 48MP Aparat Główny: f/1.7; FOV 79°; soczewki 6P
  • Obiektyw szerokokątny: 8MP Obiektyw szerokokątny: f/2.2; FOV 119°; soczewki 5P
  • Macro camera: 2 Mpx, f/2.4, FOV 89°, 3P lens, fixed focus
  • Mono camera: 2 Mpx, f/2.4, FOV 89°, 3P lens, fixed focus
 • Aparat selfie: 16MP: f/2.4; FOV 78°; soczewki 5P

 

A jak wygląda to w rzeczywistości? Oppo przyzwyczaiło nas już do pewnego standardu zdjęć – szczegółowe, dobrej jakości, ale czasami trochę przejaskrawione. I tak też jest tutaj. W ciągu dnia otrzymujemy bardzo fajne kadry, szczegółowe, ale kolorystycznie czasami przejaskrawione. Szczególnie widać to w słoneczny dzień lub o zachodzie słońca. Wiem, że niektórym tak rozjaśnione ujęcia bardzo się podobają. Szczególnie na Instagramie rzucają się w oczy, ale mimo wszystko uważam, że są momentami troszeczkę przedobrzone.

Pomijając te momenty, to jak najbardziej można tutaj zaszaleć pod kątem mobilnej fotografii. Wieczorem i podczas szarówki zdjęcia wychodzą całkiem zadowalająco, a gdy tylko zrobi się ciemniej, to możemy użyć tryb nocny. Szeroki kąt daje nam nieco mniej szczegółowe ujęcia i  o trochę zmienionej kolorystyce względem obiektywu głównego. Nie mniej również tutaj powinniśmy być zadowoleni z efektu. Za to nie znajdziemy w Reno 5z obiektywu tele, a ten do macro, to tylko 2 Mpx. O ile z zoom-a cyfrowego x2 da się śmiało wykorzystać zdjęcia w dalszej publikacji np. na mediach społecznościowych, o tyle z tymi z macro 2 Mpx już jest gorzej.

Po raz kolejny prosimy o minimum 5 Mpx, żeby te zdjęcia miały sens. Z racji tego, że obiektyw macro jest mało użyteczny, to ja dla takich zdjęć korzystałam z zooma x2. I powiem – Da się!. Do dyspozycji mamy również tryb „olśniewający kolor” – wtedy zdjęcia zyskają dodatkowej soczystości – czasem trochę przedobrzone, ale co kto lubi 😊. Tryb portretowy, selfie – też daje radę. A oto kilka fotek z tego telefonu:

 

Jeżeli chodzi o filmy, to jest całkiem nieźle. Możemy nagrać ujęcia odpowiednio w następujących jakościach:

 • Aparat główny do 4K (30FPS), 1080P@30FPS i 720P30FPS
 • Aparat selfie 1080P/720P@30fps (Domyślnie: 720P@30fps; tryb upiększania)

O standardowych filmikach nie będę się rozpisywać. Są w miarę ok, ale nie idealne (trochę trzęsie) zresztą zobaczcie sami:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: