Test realme narzo 30A – budżetowiec z pazurem i do kilku dni bez ładowania

Model narzo 30A otwiera nową serię budżetowych smartfonów realme. Urządzenia z rodziny narzo 30 dedykowane są młodym graczom i użytkownikom szukającym niezawodnego smartfona w wyjątkowo przystępnej cenie.

Swoim wyglądem nie odbiega już za bardzo od aktualnych trendów w smartfonach, czyli po lewej stronie znajdziemy umieszczane na wysepce aparaty i diodę LED, a na środku w zasięgu palca wskazującego fizyczny czytnik linii papilarnych. Zainstalowany czytnik pozwala łatwo i szybko odblokować telefon lub natychmiast dokonać zakupu.

Krawędź i tył telefonu to tworzywo sztuczne, zaś przód szkło 3D. Na pleckach urządzenia widzimy ozdobny motyw fali, która nadaje urządzeniu nowoczesny i dynamiczny charakter. A dodatkowo zabezpiecza telefon przed wyślizgnięciem, oraz tłustymi odciskami naszych palców.

 

 

Urządzenie w Polsce dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim. Mój testowy model był koloru niebieskiego i przyznam się, że prezentuje się naprawdę bardzo elegancko.  Wymiary realme narzo 30A, to 164,5 x 75,9 x  9,8 mm, a waga 207 g. Czyli telefon jest dosyć duży i ciężki, co wyraźnie odczujemy, gdy trzymamy go w jednej ręce. Mimo to, smartfon bardzo dobrze leży w dłoni, a wszystkie przyciski znajdują się dokładnie tam gdzie się ich spodziewamy – czyli w zaciągu naszych palców.

Test realme GT – zabójca flagowców? – sprawdziliśmy

Zaznaczę tylko, że z racji wielkości, to obsługa jedną ręką nie będzie należeć do najwygodniejszych.  Ale do tego już powoli zostaliśmy przyzwyczajeni przez producentów. Im większy obszar roboczy, tym wygoda w obsłudze jedną ręka spada na dalszy plan.

Wracając jednak do obudowy, to na narzo 30A znajdziemy odpowiednio:

  • Na prawym boku:
    • Włącznik / wyłącznik
    • Przyciski głośności
  • Na lewym boku:
    • Szufladkę na 2 karty nano SIM. Jedną kartę możemy zamienić na kartę microSD (do 256 GB)
  • Na dole:
    • Głośnik
    • Mikrofon
    • Gniazdo USB C
    • Wyjście na słuchawki – 3,5 mm

Co do prowadzonych rozmów, to również nie zauważyłem większych problemów. Moi rozmówcy słyszeli mnie dobrze. Podobnie ja ich. Nie zauważyłem również, aby telefon tracił zasięg tam gdzie nie powinien. Także muzyka z multimedialnego głośnika jest naprawdę dobra i sprawdzą się podczas oglądania filmików czy słuchania muzyki np. z Youtube.

To co zasługuje na duży plus, to wyświetlacz telefonu. Nie często spotka się w smartfonach w tej cenie dobry ekran. zestaw stereo, nawet we flagowych modelach, a tym bardziej w telefonie z tej półki cenowej.

Wygodny ekran HD o przekątnej 6,5 cala sprawia, że urządzenie staje się jednym z nielicznych smartfonów w swojej półce cenowej, które pozwala na komfortowe granie, także w najnowsze tytuły mobilne. Sprzyja temu też niewielka łezka, w której umieszczono aparat do selfie oraz wąskie ramki na bokach i górze oraz nieco szersza na dole.

Jeśli chodzi o sam ekran, to nie wyróżnia się niczym szczególnym w tej klasie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to wyświetlacz mógłby być nieco jaśniejszy – szczególnie na dworze w słoneczny dzień odczujemy, że jest trochę za ciemno. Ponad to w opcjach znajduje się możliwość włączenia ciemnego motywu czy podświetlenie nocne.

Test realme 8 5G – smartfon 5G przyjazny dla portfela

Pod ekranem znajdziemy dotykowe przyciski, widoczne po wybudzeniu smartfona. Telefon udostępnia także użytkownikom przydatne innowacje Androida, takie jak Asystent Google oraz funkcję do odpowiedzialnego korzystania z urządzenia – Cyfrową równowagę (Digital Wellbeing), która pomaga skoncentrować się na tym, co najważniejsze, umożliwiając blokowanie tego, co rozprasza uwagę.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading