Jak skutecznie zabezpieczyć biuro?

Jak skutecznie zabezpieczyć biuro?

biuro

W pracy spędzamy sporą ilość czasu, bezwątpliwie jest integralną częścią naszej codziennej rutyny. Dlatego odpowiednia ochrona biura jest tak samo ważna, jak bezpieczeństwo domu, bo nieoczekiwane sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Po to istnieją różne smart rozwiązania, które dopilnują, by kontrola w miejscu pracy była niezawodna.

Test OPPO Enco Free2 – redukcja szumów dostosowana do potrzeb

Ochrona bez granic

 Wśród wielkich firm szeroko rozwinięty monitoring to norma. Duże przedsiębiorstwa dysponujące sporymi budżetami, mają całodobową ochronę i skomplikowane systemy monitorujące. Doskonale zdają sobie sprawę, że ze względu na posiadany sprzęt, pieniądze oraz informacje są na celowniku potencjalnych złodziei. Jednak trzeba zauważyć, że małe firmy także mogą paść ofiarą podobnych ataków i groźnych sytuacji.

Najlepszym rozwiązaniem, które zapewni szeroką ochronę biura, są inteligentne kamery. Takie urządzenia dostępne obecnie na rynku potrafią dużo więcej niż tylko nagrywać obraz danej przestrzeni. Technologia AI, detekcja ruchu, wbudowany mikrofon – to tylko niektóre z zalet, jakie proponują firmy na rynku smart home. Dodatkowo takie urządzenia można dostać w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu właściciele mniejszych kawiarni, biur czy lokali usługowych mogą sobie na nie pozwolić.

Kamery dzielą się na te do środka i na zewnątrz, dlatego planując zamontowanie urządzeń w swoim biurze, należy dokładnie przeanalizować, jaki obszar chcemy nagrywać.

Test GoPro HERO 8 – kamera z akcesoriami dla aktywnego stylu życia

Co widać za drzwiami?

 Po pierwsze warto zadbać o kamerę zewnętrzną. Zazwyczaj chronimy biuro przed intruzami, którzy chcą się włamać albo coś zdewastować. Zależy nam na kamerze, która rejestruje obraz w bardzo dobrej jakości, nie tylko w dzień, ale przede wszystkim w nocy. Bardzo przydatna będzie również funkcja obrotowej głowicy, która zapewni pole widzenia niemal 360 stopni. To pozwoli objąć bardzo szeroki zakres terenu wokół firmy przy użyciu tylko jednej kamery. Takie urządzenia mają również funkcję detekcji i śledzenia osób, które pojawią się w zasięgu kamery. W momencie wykrycia podejrzanego ruchu kamera wysyła natychmiastowe powiadomienie w aplikacji.

Pełnię ochrony w nocy zapewni kamera z wbudowanymi lampami, które poprawiają widoczność, ale są też dobrym  sposobem na odstraszenie intruza. Wszystkie te funkcje znajdziemy w kamerze C8C marki Ezviz. Oprócz już opisanych cech, model oferuje aż 3 tryby nocnej obserwacji, czyli kolorowy, monochromatyczny i inteligentny oraz pole widzenia 352 stopni. Nagrywanie kontrolowane jest w pełni przez aplikację Ezviz, która pozwala na kontrolę obejmowanego obszaru zawsze i wszędzie. Monitoring zewnętrzny zapewnia mnóstwo zalet. Po pierwsze zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży, a po drugie, w razie jakiegoś incydentu dostarcza niepodważalne dowody, które ułatwiają dotarcie do sedna sprawy.

Działanie od środka

 Tak samo ważna, jak monitoring zewnętrzny, jest ochrona biura od środka. Dzięki niej będziemy mieć pogląd na biuro, nawet będąc po godzinach. To świetne rozwiązanie, gdy wyjeżdżasz na urlop i zostawiasz swoją firmę pod opiekę pracownikom. Szczególnie pomocna będzie w takiej sytuacji funkcja dwukierunkowej rozmowy, która pozwoli na szybkie i łatwe skontrolowanie sytuacji. Kamera wewnętrzna może być też nieoceniona w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Zaliczają się do nich kradzieże czy nieodpowiednie zachowanie pracowników, ale także wypadki losowe takie jak pożar czy zalanie pomieszczenia.

W razie podejrzanego lub niebezpiecznego zajścia zarejestruje płynne wideo, które zapisze się na karcie microSD lub chmurze w aplikacji. Dobrym kandydatem na takiego “ochroniarza” jest model Ezviz C6W. Ta okrągła, stojąca kamera obejmie całe pomieszczenie dzięki funkcji obrotu 360 stopni. W nocy nagrywa obraz do 10 metrów. Posiada też opcję detekcji osób ze śledzeniem, więc w razie włamania, nie odstąpi złodzieja na krok.

Wystarczy smartfon

 To, co jest najwygodniejsze w przypadku kamer smart home to aplikacja mobilna, która ze wszystkich urządzeń tworzy zintegrowany system monitoringu. Łatwy dostęp do poszczególnych kamer pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym. Dzięki bezpośrednim alertom na telefon, nic nie umknie Twojej uwadze. Nagrania wideo można szybko przesyłać na inne urządzenia. Smartfon wykorzystuje się także do dwukierunkowych rozmów – ta funkcja skutecznie przestraszy złodzieja, który uświadomi sobie, że jest obserwowany.

Do pełnej ochrony Twojego biura nie potrzebujesz gigantycznych kamer przemysłowych czy zatrudnionego ochroniarza. Dostępne na rynku rozwiązania smart, takie jak kamer marki Ezviz, kontrolują Twoje miejsce pracy za Ciebie. To bardzo dobra inwestycja, która oszczędzi zmartwień i niepokoju podczas zasłużonego odpoczynku w domu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: