Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Mi Banda nie muszę już chyba nikomu przedstawiać. Nie tak dawno w moich rękach była wersja 5 (recenzja tutaj), a już dziś mogę podzielić się z Wami moimi wrażeniami z użytkowania nowego Mi Smart Banda 6 NFC.

Mi Smart Band 6 NFCNie będę opisywać wszystkich tych funkcji, które znajdziemy w poprzedniku, ale skupię się głównie na nowych funkcjach, na które warto zwrócić uwagę. A być może jest coś do czego jeszcze nie dotarliście? 😊 To lecimy (Uwaga!. Filmik pokazuje Mi Smart Banda 6 bez NFC, ale jedyna różnica w wersji z NFC, to dodatkowa pozycja po prawej stronie od głównego ekranu – karta z płatnościami)

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Nowy Mi Smart Band 6 NFC, to przede wszystkim:

 • Większy i bardziej czytelny ekran. Wyświetlacz AMOLED 1,56 cala (326 ppi) jest większy o 50% od przednika. Wszystko na nim jest znacznie czytelniejsze, a do tego pojawiły się nowe możliwości w postaci interaktywnych tarcz. Takie tarcze przy wyborze zyskały dodatkową ikonkę zębatki, pod która możemy wybrać funkcje, które chcemy mieć w zasięgu ręki i w którym miejscu tarczy np. pogodę na górze, kroki na dole itp.
 • Śledzenie SpO2 – Nasycenie krwi tlenem (SpO₂) jest bardzo ważnym parametrem dla naszego organizmu. Szczególnie w okresie pandemii.
 • Nowe tryby treningowe. W Mi Band 6 znajdziemy ich o 19 więcej niż w poprzedniku. W sumie 30 trybów, a z tego 6 jest rozpoznawanych automatycznie: bieganie na świeżym powietrzu, bieżnia, wioślarz, eliptyczny, spacer, jazda na rowerze. Wygodnie skup się na kondycji. Są to:
 • Treningi: Bieżnia, Styl dowolny, Bieganie przełajowe, Jazda na rowerze, Spacery, Basen, Wioślarstwo, Eliptyczny, Rowerek stacjonarny, Joga, Skakanka, Siłowy, Rozciąganie, Boks, Stepper, Kickboxing
 • Inne: Taniec, Street dance, Zumba, Fitness, Gimnastyka, HIIT, Kręgle, Badminton, Pilates, Koszykówka, Siatkówka, Tenis stołowy, Krykiet, Łyżwiarstwo
 • I funkcja, która ucieszyła mnie najbardziej, czyli możliwość odpowiadania zdefiniowanym SMS-em na przychodzące połączenie. Co więcej sami możemy takie zdefiniowane treści wprowadzić w aplikacji. Jak to działa? Gdy ktoś do nas dzwoni, to na ekranie pojawia się dodatkowa ikonka oprócz odrzucenia połączenia. Klikamy w nią, a tam pojawią się nasze zdefiniowane SMSy. Wybieramy jeden i cyk leci do osoby, która dzwoniła. Świetne co nie?
 • Mamy też możliwość wybrać pod którą aplikację podepniemy nasz Mi Band czy pod nowy Xiaomi Wear czy stary Mi Fit. Także , co kto lubi 😊
 • Obsługa płatności zbliżeniowych przez NFC

Mi Smart Band 6 NFC

Skupmy się jednak na samych płatnościach. To jak jest z tymi płatnościami? W aplikacji (Xiaomi Wear lub w Mi Fit, ja miałam akurat Mi Fit) w konfiguracji urządzenia pojawia się nowa zakładka o nazwie „Karty”, a w niej pozycja „Karta bankowa”

Wybieramy ją i przy pierwszej konfiguracji pojawia się opcja ustanowienia kodu PIN, którym będziemy odblokowywać zegarek (Jak każdy pin należy zachować go dla siebie i nikomu nie przekazywać. Najlepiej też zapisać w jakimś narzędziu przechowującym zaszyfrowane hasła… od tak jakbyśmy zapomnieli. Oby tylko nie na jakiś kartkach…). Hasło możemy też zmienić w dowolnym momencie w Ustawieniach opaski / blokada opaski.

Po ustawieniu blokady możemy dodać swoją kartę. Jak Xiaomi podało na premierze:

Z funkcji płatności będą mogli skorzystać użytkownicy kart Mastercard wydanych przez instytucje finansowe, takie jak Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Wkrótce opaską Xiaomi będą mogli płacić także klienci banków BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Ban

mBank już można. To właśnie kartę mBanku podłączyłam na swojej opasce. (Jeżeli chcielibyście podłączyć dowolną kartę, to wystarczy założyć konto w Curve i przez niego ją podpiąć). Aby dodać kartę należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie (zrzutu z formularzem nie wrzucam z wiadomych przyczyn :)). Wszystko przebiega szybko i bezproblemowo:

Jak już dodaliśmy kartę, to możemy iść na zakupy 🙂 Podczas płatności wystarczy, że na opasce przejdziemy w prawo, wpisujemy kod pin i tam klikniemy w kartę. Mamy 60 sekund na to by dokonać płatności. Przysuwamy do terminala, cyk i gotowe. Proste czyż nie ? 🙂

Kwestia bezpieczeństwa:

 • Przed pierwszą płatnością danego dnia musimy wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w aplikacji kod PIN. Tak „odblokowana” opaska pozwala na łatwe i szybkie płatności w ciągu 24 godzin, w czasie których bez przerwy pozostanie na nadgarstku użytkownika
 • Jeżeli zdejmiemy opaskę i położymy ją chociaż na chwilę, to od razu się zablokuje. Wtedy ponownie będziemy musieli wpisać kod
 • Jeżeli chcemy wejść do ustawień karty w aplikacji, to też na opasce musimy podać kod pin
 • Przed przypadkowym dokonaniem płatności chroni funkcja świadomej autentykacji – decydując się na płatność musimy przesunąć palcem ekran opaski z jednej strony na drugą. Wtedy urządzenie zostaje „aktywowane”, a dokonanie transakcji staje się możliwe
 • Opaska musi być połączona z telefonem podczas konfigurowania karty, podczas płatności już nie

Podsumowanie

Mi Smart Band 6 NFC będzie idealnym kompanem do codziennych zmagań. Pomoże nam w zadbaniu o nasze zdrowie, a dodatkowo wesprze nas w codziennych czynnościach, jak płatnościach zbliżeniowych.  Opaska ostatnio pojawiła się w promocji za 199 zł z 249 zł.

 1. Posiadam opaskę od grudnia. Mój bank wszedł około maja, więc postanowiłam w końcu połączyć opaskę z bankiem. Nie jestem niestety do końca zadowolona, ponieważ większosć płatności, ktore płacę opaską rozładowują mi baterię w opasce. Jest jakiś problem bo NFC jakby się nie wyłącza i potrafi rozładować opaskę naładowaną w 100% w niecałą godzinę. Może ktoś miał podobny problem i wie czy można coś poradzić na to.

 2. Przyznam, że do tej pory byłem w posiadaniu Mi Banda 3, który wiernie mi służył ale ostatnio ekran zaczął blaknąć. Także zastanawiałem się nad zakupem nowego smartbanda (jakoś opaski mi zawsze bardziej podchodziły) i Twój artykuł mnie w pełni przekonał do Mi Banda 6 😉 oczywiście w wersji z NFC, bo jednak to musi być spora wygoda. Swoją drogą nie zauważyłem tej informacji, ale skoro wyświetlacz jest tu większy to czy bateria nie wytrzymuje krócej? Tylko ta kwestia mnie jeszcze trapi nieco 🙂 Poza tym bardzo dziękuję za ten wpis, przyznam, że jest znacznie bardziej czytelny od artykułów na innych stronach.

Dodaj komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl