Test realme Pad – stworzony na swobodę korzystania

Na przodzie realme Pad umieszczono dotykowy wyświetlacz LCD, 10,4″ (może nie jest to AMOLED, ale jak najbardziej jest OK) o rozdzielczości 2000*1200 px, 224 ppi, kontraście 1300:1, jasności standardowej 300 nitów (maksymalna 360 nitów), 16.7 M kolorów i NTSC 70%. Nie znajdziemy w nim HDR, ale mimo wszystko obsługuje on Widevine L1 DRM – czyli filmy z serwisów streamingowych będziemy mogli odtworzyć w FHD.

Niewielkie ramki wokoło sprawiają, że sam wyświetlacz zajmuje do ok. 82,51% powierzchni ekranu. Na środku górnej ramki (trzymając urządzenie w poziomie) umieszczono aparat 8 Mpx. Trochę jest to niefortunne miejsce na aparat, gdyż 2 momencie jak trzymamy tablet pionowo, to łatwo możemy go zasłonić palcem. To czego jeszcze brakuje, to lepszego odświeżania. Mamy do dyspozycji tylko 60 Hz.

Poza tym kolory są całkiem przyjemne (nie jest to tablet graficzny, ale do codziennego użytku jest OK), dotyk działa bez zarzutu, a i nie zauważymy żadnych poszarpanych czcionek czy ikon.  Do dyspozycji mamy również tryb czytnika (zmienia kolory na szare, ale dalej ekran świeci, wiec raczej nie zastąpi nam standardowego czytnika e-booków), tryb ciemny, komfort oczu czy tryb nocny.

Test realme Smart Cam360° – stróż i detektyw w jednym

Z racji gładkiej matrycy będzie nam się w niej również odbijać światło, co może mieć wpływ na komfort pracy w słońcu czy przy lampce nocnej. Nie mamy też możliwości dopasowania kolorów do własnych potrzeb, a jedyny parametr, który możemy zmienić, to automatyczna jasność. Nie mniej praca na co dzień, przeglądanie stron WWW, granie w mniej wymagające gry, przeglądanie mediów społecznościowych itp. jest jak najbardziej komfortowa. Szkoda tylko, że producent nie pomyślał o jakimś rysiku. W wielu aspektach mocno ułatwił by korzystanie z urządzenia (pisanie, rysowanie itp.)

Wróćmy jeszcze do aparatu do selfie. Mamy tutaj wspomniane 8 Mpx. Z taką rozdzielczością może nie poszalejemy ze zdjęciami, ale na pewno możemy ją wykorzystać podczas telekonferencji czy po prostu do wspomnianego wcześniej odblokowania tabletu poprzez rozpoznawanie twarzy.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: