OPPO Find N – sprawdziliśmy jak działa składany smartfon

Na przodzie umieszczono płaski ekran AMOLED – 5.49”, 1972×988, 60Hz, 402 PPI, 500nits typ/ 1000nits Peak brightness / 10240 brightness level (Automatic peak brightness), który jest bardzo czytelny, o ładnych kolorach i dobrze reaguje na dotyk. Ponadto ramki są niewielkie, a aparat do selfi umieszczono w niewielkim okrągłym wcięciu pod górną ramką. A i nie zapominajmy o proporcjach, które tutaj bardziej przypominają klasyczny smartfon, aniżeli te wydłużone ekrany u konkurencji.  Za to duży plus.

Po otwarciu naszym oczom ukaże się kolejny ekran. Również AMOLED, ale znacznie większy – 7.1”, 1792×1920, 1Hz – 120Hz, 370 PPI, 500nits typ/ 1000nits peak brightness / 10240 brightness level (automatic peak brightness) i przypominający trochę kwadrat. Czy takie proporcje są wygodne? Do oglądania filmów pewnie mniej, ale do codziennej pracy jak najbardziej. Szczególnie, gdy podzielimy ekran na dwie przestrzenie robocze.

Oppo Find N
Oppo Find N

To, co od razu rzuca się też w oczy, to brak fałdki w miejscu złożenia. Ekran jest idealnie płaski. Nie wyczuwałam też żadnych nierówności pod palcami. Brawo OPPO! Producent wspomina tutaj, że nad rozwiązaniem zawiasów pracowali ponad 4 lata. Głównym celem było to, żeby jak najbardziej pozbyć się niechcianego zagłębienia oraz po złożeniu przerwa między obiema częściami telefonu była jak najmniejsza. Wygląda, że to się udało 😊 Oby wyglądał on też tak po dłuższym czasie użytkowania.

Producent podkreśla, że ekran został poddany bardzo rygorystycznym testom: „złożyliśmy je 200 000 razy w temperaturze -20 stopni Celsjusza i nadal działało dobrze bez uszkodzeń fizycznych” .

Aktualnie pozostaje wierzyć na słowo, a czy tak będzie, to o tym przekonamy się zapewne już niedługo jak trafi w ręce pierwszych użytkowników.

Sam ekran jest również bardzo czytelny, o ładnych kolorach i dobrze reaguje na dotyk. Co więcej wykorzystuje on wyświetlacz LTPO z inteligentną technologią dynamicznej częstotliwości odświeżania, która dostosowuje częstotliwość odświeżania w zakresie od 1-120 Hz w zależności od oglądanej treści. Płynność ekranu jest zauważalna.

Co znajdziemy na obudowie?

Na spodzie:

  • Na lewej części: gniazdo na 2 karty SIM, głośnik (stereo)
  • Na prawej części: mikrofon, gniazdo USB C oraz głośnik (stereo)
  • Na lewej krawędzi – przyciski głośności
  • Na prawej krawędzi – przycisk ON/OFF z czytnikiem linii papilarnych (z biometrii mamy również odblokowanie twarzą)

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading