Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

Test polsat box 4K – dekoder z Polsat Box Go w praktyce

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Polsat Box zastąpił markę Cyfrowy Polsat wprowadzając przy okazji na rynek polsat box 4K – dekoder z Bluetooth, Wi-Fi i funkcją DUO.

To nowoczesny sprzęt z nowym pilotem Bluetooth oraz funkcją DUO umożliwiającą dostęp do treści zarówno w technologii satelitarnej, jak i kablowej IPTV.

Nowy dekoder 4K zapewnia dostęp nawet do ponad 150 kanałów tv, a także aplikacji Polsat Box Go i HBO GO.

polsat box 4K
polsat box 4K

Dekoder został wyprodukowany w fabryce InterPhone Service Grupy Polsat Plus w Mielcu. Ze względu na duże zainteresowanie naszych czytelników tym modelem, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie i zaprezentowanie recenzji z użytkowania polsat box 4K. Dekoder polsat box 4K dostępny jest z każdym pakietem podstawowym – S, M, L (od 20 zł miesięcznie), w formule użyczenia, od 49 zł.

Dostęp do mediów zmienił się diametralnie w przeciągu ostatnich kilku lat. Rozwój szerokopasmowego internetu pozwolił na powstanie serwisów Video On Demand (VOD), dzięki którym użytkownik może oglądać, co chce i kiedy chce w doskonałej jakości obrazu. Rozwój technologii – szczególnie mobilnej – umożliwił powstanie smartfonów i tabletów, które stały się najbardziej personalnymi urządzeniami elektronicznymi, prawdziwymi PC (Personal Computer), w których zasobach użytkownik może umieścić zdjęcia, rodzinne filmy, muzykę i inne, ważne dla niego pliki.

Nowy dekoder został zaprojektowany, żeby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i rosnące wymagania klientów. Stworzyliśmy urządzenie, dzięki któremu dajemy więcej sposobów dostępu do ulubionych treści – podkreśla producent w materiałach prasowych

Cechy recenzowanego sprzętu:

  • Standard 4K – 4 razy większa rozdzielczość, 4 razy więcej szczegółów niż w Full HD, 4 razy więcej dynamiki, 4 razy więcej kolorów i odcieni;
  • Funkcja DUO – pozwala ono podłączyć dekoder zarówno do sygnału z anteny satelitarnej, jak i telewizji kablowej IPTV dostępnej przez Internet.
  • Wbudowane Wi-Fi – dekoder automatycznie wyszuka dostępne sieci Wi-Fi i łatwo łączy się z wybraną siecią;
  • Serwis Polsat Box Go –aplikacja zapewniająca dostęp do kanałów, filmów, seriali, sportu, rozrywki i wielu innych treści z pakietu telewizyjnego abonenta, bez reklam, na wielu urządzeniach, kiedy chce, jak chce i gdzie chce;
  • Intuicyjne menu – łatwy i wygodny dostęp do kanałów, funkcji i treści na życzenie.

Aby korzystać z polsat box 4K, w ramach technologii IPTV, wystarczy posiadać dostęp do Internetu stacjonarnego od Plusa, Netii lub Orange (usługa działa z Internetem stacjonarnym Plusa, Internetem szerokopasmowym Netii i Orange o min. prędkości 8 Mb/s dla kanałów w jakości HD i min. 25 Mb/s dla kanałów w jakości 4K).

dekoder polsat box 4K

Między technologiami można swobodnie przełączać się w dowolnym momencie, w ramach jednego i tego samego pakietu programowego.  Co ważne dekoder można podłączyć czy to do kabla, czy przez Wi-Fi.

Czy w efekcie na rynek trafiło urządzenie dopracowane konstrukcyjnie i programowo, posiadające wiele rozwiązań oczekiwanych przez użytkowników, a dzięki temu łatwe i przystępne w obsłudze, to sprawdziliśmy.

Dane techniczne:

1 2 3 4 5 Następny

  1. Miałem evoboxa. Przy przedłużeniu umowy chciałem iść z duchem czasu i wymieniłem na dekoder 4 k. Dzisiaj drugi dzień. O ile obraz jest żyleta o tyle wkurza mnie, że podczas oglądania programu nagle ten obraz znika. Trzeba przełączyć na inny kanał i wrócić do oglądanego. Zbyt często to się zdarza aby to zaakceptować. Mam 14 dni na zwrot i chyba z tego prawa skorzystam.

  2. Nowy dekoder 4K Polsatu to porażka w porównaniu do dekodera PVR Evo box można nagrywać tylko programy na które pozwala Polsat w dodatku działanie tego dekodera jest bardzo dyskusyjne wyłącza się kiedy chce i jeszcze pilot gdzie jest klawisz stop ogólnie mówiąc Polsat tym dekoderem pogorszył swój wizerunek.

  3. porównajmy stary dekoder evobox z nowym 4k… Przede wszystkim ZERO 4k do oglądania, ZERO złączy S/PDIF do podłączenia audio wzmacniacza stereo, ZERO nagrywania na dysk lokalny wybranych programów w środku nocy lub celem pominięcia spamu niechcianej reklamy, ZERO złącz wyjścia audio. Ogólna ocena w porównaniu do evobox ====> ZERO

Dodaj komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl