Test Mobvoi TicWatch E3 – sportowy smartwatch z Wear OS

Obsługa TicWatch E3, jest w większości sytuacji wygodna i intuicyjna. A co warte podkreślenia, zarówno w zegarku jak i aplikacji, o której później jest możliwość ustawienia polskiego języka. By włączyć, bądź odblokować smartwatcha trzeba wcisnąć przycisk fizyczny. Po ekranie poruszanie odbywa się dotykowo w czterech kierunkach.

Po odblokowaniu ukazuje nam się ekran główny, z jedną z wielu dostępnych tarcza z zegarem oraz powiadomieniami. Dodatkowym ułatwieniem w codziennej obsłudze są aktywne pola wyświetlane na tarczy zegarka. Informują nas one na bieżąco o ważnych zdarzeniach, poziomie naładowania baterii, czy aktualnej pogodzie. Mamy też możliwości wgrania nowych tarcz oraz dodania nowych funkcji.

Pierwsze, co należy zrobić po rozpakowaniu urządzenia to ściągnąć ze Sklepu Google Play na smartfona aplikację do obsługi smartwatcha i zarządzania ustawieniami. Do prawidłowego działania i współpracy z urządzeniem dedykowana jest aplikacja – Mobvoi.  I tutaj mały zgrzyt, aplikacja najkrócej mówiąc jest „sfuszerowana” – mam nadzieję, że producent to szybko poprawi, bo TicWatch E3 na to zasługuje. Moim zdaniem, o wiele lepiej sprawuje się dostępna w systemie mobilnym Google aplikacja Wear OS.

System Wear OS pozwala nam na użytkowanie popularnych aplikacji z poziomu smartwatcha. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu (sprawdzone) zapłacimy za zakupy zegarkiem za pomocą Google Pay, czy też odtworzymy muzykę na Spotify. Dodatkowo zegarek współpracuje z asystentem Google, pozwalając na sterowanie głosowe urządzenie. Warto dodać, że system Google Wear OS będzie miał w drugiej połowie tego roku uaktualnienie. spodziewać się więc można jeszcze więcej ciekawych rozwiązań w tym smart zegarku.

Po udanym parowaniu (Bluetooth ), zegarek i telefon (TCL 20 Pro 5G i Oppo Reno 3 Pro) mogą wzajemnie się wyszukiwać i łączyć.  Smartwatch współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w Android 5.0 lub wyższy oraz IOS 10.0 lub wyższy.

Mobvoi TicWatch E3 powiadamia o nadchodzących połączeniach, wiadomościach czy smsach.  Przychodzące połączenie sygnalizowane jest wibracją i odpowiednim komunikatem na wyświetlaczu. Połączenie możemy odrzucić bądź odebrać, a nawet prowadzić rozmowę. Po każdorazowym połączeniu (odebranym czy też nie) wiadomości sms, czy innym zdarzeniu w tym miejscu sprawdzimy historię i odczytamy wiadomości.

 

 

Na tym jednak rola opisywanego urządzenia się nie kończy.  Dzięki systemom pomiarowym możemy monitorować procesy życiowe przez całą dobę.  Oprócz krokomierza (kroki, dystans, kalorie i czas treningu), który jest zazwyczaj standardem w tego typu urządzeniach, zegarek zrobi pomiar ciśnienia pulsu, ciśnienia i tlenu krwi.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: