Test Mobvoi TicWatch E3 – sportowy smartwatch z Wear OS

Mobvoi TicWatch E3 to rozwiązanie dla wszystkich aktywnych osób, które nie chcą zabierać ze sobą na trening smartfona, a muszą cały czas trzymać rękę na pulsie. Funkcjonalność smartwatcha daje szereg możliwości, które przypadną do gustu wszystkim tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Możliwości urządzenia są takie, jakich możemy oczekiwać, biorąc pod uwagę jego cenę. Smartwatch posiada bazę 20 rodzajów treningów, począwszy od najbardziej popularnych takich jak pływanie na basenie, chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, spinaczka skałkowa; kończąc na ćwiczeń wykonywanych na siłowni / w domu.

Smartwatch posiada również możliwość monitorowania naszego stanu zdrowia. Jest to możliwe za pomocą specjalnie zaimplementowanych funkcji, takich jak: monitorowanie tętna (PPG HD) przez całą dobę, mierzy nasycenie krwi tlenem (SpO2) oraz monitoruje sen. Urządzenie sporządza cotygodniowe wykresy, powiadamiając nas o ewentualnych problemach ze zdrowiem.

Funkcja TicZen odpowiada za monitorowanie poziomu stresu, natomiast funkcja TicEar mierzy poziom głośności otoczenia. Funkcje te odpowiadają za ułatwienie nam zrelaksowanie się oraz odpoczynek, poprzez odpowiednie powiadomienia.

Pierwszym i najbardziej istotnym dla mnie pozytywnym wrażeniem był dostęp do informacji w trakcie treningu jak i po nim; prosty, intuicyjny i lekki, jednym słowem przyjemny. Smartwatch Mobvoi został wyposażony w GPS, GLONASS z systemem pozycjonowania Beidou.

Test Xiaomi Redmi Watch 2 lite – ucieszy nie jednego użytkownika

Niestety „nie wszystko złoto, co się świeci”. Krokomierz zazwyczaj delikatnie przekłamywał (ilość kroków na km), w porównaniu do, trzeba jednak dodać, dużo droższej konkurencji. Różnie też bywało w przypadku pomiarów tętna serca, czy też poziomu tlenu we krwi, podczas ćwiczeń.

Niemniej jednak nie były to zbyt duże rozbieżności, aby eliminowały przydatność tych pomiarów, do śledzenia wydajności swojego organizmu.  A znając te dane, możemy ochronić się przed nadmiernym wysiłkiem i dostawać intensywność treningu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: