KSeF na sprawniejszą wymianę dokumentów

KSeF na sprawniejszą wymianę dokumentów. Integracja systemów księgowych z Krajowym Systemem e-Faktur nie musi być bolesna

KSeF / e-faktura / e-Faktury (KSeF) - cyfrowa rewolucja

Od 2023 roku e-faktura będzie obowiązkowym formatem rozliczeń. Polski fiskus się cyfryzuje i daje firmom rok na adaptację do nowego systemu. W przypadku dużego przedsiębiorstwa warto zacząć wdrożenia z wyprzedzeniem. Firma S&T oferuje narzędzie, które zintegruje oprogramowanie SAP z Krajowym Systemem e-Faktur.

Test AOC U32U1 – cieszy wyglądem i obrazem

Wprowadzenie e-Faktur będzie wiązać się z licznymi zmianami organizacyjnymi w przedsiębiorstwach. Ulegną zmianie procedury wewnętrzne obiegu dokumentów oraz ścieżki zatwierdzania płatności dla dostawców. Konieczne będzie nadanie wybranym pracownikom uprawnień do wysyłki faktur sprzedaży do KSeF oraz do przyjmowania z KSeF faktur zakupu. Według ekspertów S&T do sprawnego wejścia w nowy system niezbędne będzie zastosowanie odpowiednich narzędzi, które skomunikują wewnętrzne aplikacje księgowe z KSeF. Dla firm pracujących w środowisku SAP, S&T we współpracy z OpenText przygotowało gotowe i jednocześnie elastyczne rozwiązanie S4/KseF, które można wykorzystać w każdym przedsiębiorstwie posiadającym aplikację SAP ECC 6.0 lub S4/HANA.

Recenzja Logitech POP Keys i POP Mouse – to pewne, jest wyjątkowy

Na czym polega działanie modułu S4/KSeF?

Jego kluczowym zadaniem jest komunikacja z KSeF i dostosowanie oprogramowania SAP do nowych wymagań dotyczących faktury ustrukturyzowanej. Rozwiązanie opracowane przez S&T zapewnia sprawne przygotowywanie i wysyłkę dokumentów sprzedaży w formacie XML, który jest jedynym obsługiwanym przez ogólnokrajowy system i ponadto:

 • Dostarcza informację zwrotną o przyjęciu lub odrzuceniu dokumentu i uzupełnia atrybuty faktur o unikatowy identyfikator KSeF,
 • Pobiera z KSeF faktury zakupu i importuje je do systemu SAP z wykorzystaniem modułu VIM Opentext,
 • Pozwala, zarówno po stronie zakupu, jak i sprzedaży, na wgląd w historię wymiany dokumentów z KSeF,
 • Zadaniem S4/KSeF jest także zapewnienie prawidłowego przepływu danych we wszystkich tych procesach.

Rozwiązanie może pracować zarówno w wersji on premise jak i w chmurze.

– E-faktura będzie miała kluczowy wpływ na wiele procesów biznesowych firm działających na rynku polskim. Dotknie nie tylko aspektu księgowego, zakupowego i sprzedażowego, ale również kwestii systemowo-technologicznych, czy też prawnych. Dlatego już dziś warto się zastanowić, jak przygotować swoje przedsiębiorstwo i jego środowisko informatyczne do realizacji nowych wymogów ustawodawcy. Aby sprostać wyzwaniu, przed którym zostały postawione polskie organizacje, warto skorzystać z gotowych i sprawdzonych komponentów, które w szybkim czasie zagwarantują bezpieczne a zarazem skalowalne rozwiązanie.

– Patryk Borzęcki, SAP Segment Director, S&T w Polsce

W ramach rozwiązania S4/KSeF S&T zapewnia kompleksową obsługę, w tym dostawę wymaganych licencji, doradztwo i wdrożenie rozwiązania jak również szkolenie, dedykowane wsparcie aplikacyjne oraz dokumentację techniczną i instrukcje użytkownika końcowego.

Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

KSeF to szansa na sprawniejszą wymianę dokumentów z kontrahentami z Polski i Europy. Dodatkowo daje podatnikom szersze możliwości wystawiania korekt i wydłuża niektóre terminy związane z wystawianiem dokumentów. Znacząco ułatwia przeprowadzanie audytów i kontroli, zdejmując część obowiązków z firm. Warto zostać beneficjentem tego systemu, a pomoże w tym profesjonalna integracja IT.

3 komentarze do “KSeF na sprawniejszą wymianę dokumentów

 • 31 maja 2022 o 10:18
  Permalink

  Tak, też się nie zawiodłem, jest fajnie intuicyjna baza kontrahentów, konto zintegrowane z księgową, więc wszystko jest jakby szybkie i łatwe

  Odpowiedz
 • 30 maja 2022 o 23:50
  Permalink

  Ja właśnie też korzystam z faktura.pl i mogę zdecydowanie polecić 🙂 Wszystko śmiga bardzo sprawnie, mega oszczędność czasu i nerwów

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2022 o 13:38
  Permalink

  jak MF cos obiecuje to tak na pewno nie bedzie, wolne zarty, ale przedsiebiorca to tam jest wrog nr jeden wttm kraju, sily na to nie ma i nie bedzie. NIbt oszczednosc czasu, zapewniają doradzctwo ahahaha, no po tym pięknym NIEŁADZIE to rzeczywiście dali popis tego, jak to się wszystko łądnie administracyjne organizuje. Pierwsza liga. „państwowy system ……”, i już mam dreszcze. Ja tam wole faktura.pl, bo jest przynamniej szybko, prosta strona i mam pewnosc, ze tam ktoś kto siedzi po drugiej stronie biurka to ma te komptencje i jest doinformowamny. Im ufam, Państwu niesety nie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: