„Czyste Powietrze” – ekorozwiązania dla domu

„Czyste Powietrze” – ekorozwiązania dla domu

Obecni i nowi klienci Santander Consumer Banku już teraz mogą składać wniosek o kredyt gotówkowy na ekorozwiązania dla domu z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. Celem inicjatywy jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery, a co za tym idzie poprawa jakości powietrza. Dzięki dotacji klienci Santander Consumer Banku mogą uzyskać nawet do 37 000 zł dofinansowania.

Czyste Powietrze

W ubiegłym roku Santander Consumer Bank, jako jeden z pierwszych banków, zgłosił się do programu „Czyste Powietrze”, chcąc wprowadzić do swojej oferty kredyt z dotacją na ekorozwiązania dla domu. Obecnie został on już aktywowany, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z Kredytu gotówkowego Czyste Powietrze w wysokości od 10 000 do 100 000 zł z dopłatą nawet do 37 000 zł. Z kredytu z dofinansowaniem może skorzystać osoba, która jest właścicielem domu jednorodzinnego lub wydzielonego w nim lokalu mieszkalnego z odrębną księgą wieczystą. Jak to zrobić?

Test AOC U32U1 – cieszy wyglądem i obrazem

Wystarczy zainteresować się konkretnym ekorozwiązaniem, które planujemy wprowadzić w swojej przestrzeni domowej. Według warunków programu „Czyste Powietrze” może to być m.in. ocieplenie domów z wymianą okien i drzwi, mikroinstalacja fotowoltaiczna, instalacja centalnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej czy rezygnacja z tzw. kopciucha na rzecz ekologicznego źródła ciepła.

Następnie należy udać się do oddziału Santander Consumer Banku i złożyć wniosek o Kredyt gotówkowy Czyste Powietrze z dotacją. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, klient wypełnia i wysyła wniosek o dopłatę z programu z pomocą pracownika banku. Po otrzymaniu akceptacji, pieniądze z kredytu wpływają na rachunek klienta, a on zyskuje 18 miesięcy na realizację swojego ekoplanu, które to liczone są od czasu złożenia wniosku o dopłatę. Kwota dotacji zostanie wypłacona na częściową spłatę kapitału kredytu po zakończeniu przedsięwzięcia i rozliczeniu dotacji na podstawie faktur z wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

– Cieszymy się, że mamy możliwość oferowania kredytu z dotacją z programu „Czyste Powietrze” i mamy nadzieję, że przełoży się to na wzrost popularności ekologicznych rozwiązań dla domu, a co za tym idzie na pozytywne zmiany w naszym ekosystemie – mówi Anna Lipińska-Bednarz, Menadżer Produktu w Zespole Kredytów Gotówkowych z Santander Consumer Banku.
– Działania w zgodzie z naturą są dla nas bardzo istotne. Od 2019 roku finansujemy zakup odnawialnych źródeł energii i stale pracujemy nad kolejnymi produktami z myślą o ochronie naszego środowiska naturalnego.

Ekorozwiązania z roku na rok stają się coraz bardziej popularne m.in. dzięki polityce zielonego wzrostu realizowanej przez Unię Europejską, która wpływa na rozpowszechnienie proeokologicznych działań w państwach członkowskich. Efektem tego jest zwiększenie znaczenia programów takich jak polskie „Czyste Powietrze”, który cieszy się dużym zainteresowanie odbiorców. Według danych ze strony głównej programu, od 19 września 2018 roku do 22 kwietnia br. złożono już w nim ponad 427 000 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę opiewającą na ok. 7,5 mld zł.

– Obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi ze strony naszych klientów. Chcemy wspierać ich we wdrażaniu takich rozwiązań w ich domach, dlatego w ubiegłym roku jako jeden z pierwszych banków zdecydowaliśmy się na przystąpienie do programu „Czyste Powietrze”.

Wprowadzenie do naszej oferty produktów z dotacją na ekorozwiązania wpisuje się w naszą strategię w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chcemy dalej brać czyny udział w zielonej transformacji i planować dalsze, proekologiczne aktywności  – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku.

Szczegółowe informacje na temat kredytu wraz z warunkami dot. dotacji można znaleźć na stronie internetowej banku pod adresem: www.santanderconsumer.pl

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: