Test 70mai Dash Cam Lite 2 – na każdą porę dnia i nocy

Mimo że wideorejestratory cieszą się coraz większym zainteresowaniem, wiele osób ma wciąż obawy przed tym, czy sobie poradzi z ich obsługą. Ten aspekt został dobrze przemyślany przez projektantów i nawet osoby nietechniczne nie powinny mieć problemu z obsługą odpowiednich opcji.

Menu jest proste, czytelne i po polsku, a jego obsługa jest prosta, wystarczy opanować klawisze nawigacyjne. Przejrzyste Menu jest zaprezentowane w formie ikonkowo-tekstowej: tryb Wideo, tryb Foto i Ustawienia.   Ponadto mamy tutaj ikonkę GPS. Po aktywacji pozycja GPS wraz z datą i czasem z prędkością jest rejestrowana wraz z zapisem wideo.

Sprzęt posiada baterię 500 mAh, jednak jest ona jedynie dodatkiem ponieważ właściwie służy do podtrzymywania ustawień urządzenia (data, godzina, itp.). Po wyłączeniu zasilania, urządzenie jest w stanie funkcjonować jedynie kilka minut i nie ukrywam przydałoby się wzmocnić ten parametr.

70mai Dash Cam Lite 2  to połączenie bardzo nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym nagramy wszystkie zdarzenia, które mogą pojawić się na drodze podczas jazdy samochodem. Kamerka zasilana jest z gniazda zapalniczki i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu, nieprzerwanie będąc naocznym świadkiem zdarzeń drogowych.

Recenzowana kamera samochodowa nagrywa filmy w jakości Full HD 1080p. Dodatkowym atutem urządzenia jest tryb poklatkowy  (time-lapse), gdy samochód jest zaparkowany – wymagany 70mai Hardwire Kit  – Midrive UP02.  Kompresuje 30 minut materiału do 1 minuty, co znacznie oszczędza miejsce na karcie pamięci. Warto dodać, że w przypadku, gdy kamera wykryje ruch, automatycznie przełączy się na nagrywanie wideo awaryjnego.

Test 70mai Dash Cam M500 – ciekawe funkcje bezpieczeństwa

Funkcję „nadzoru parkowania” można włączyć dopiero po zainstalowaniu kabla 70mai Hardwire Kit UP02. Funkcja nadzoru parkingu jest domyślnie wyłączona i musi być włączona w urządzeniu głównym.

Wbudowany ekran pozwala na szybkie sprawdzanie stanu nagrywania i przeglądanie materiału w czasie rzeczywistym. Podczas nagrywania, czerwona kropka miga i wyświetlany jest komunikat ”Rec‚’ w przypadku nieprawidłowego nagrywania, czerwona kropka znika i wyświetlany jest komunikat ‚’Not Rec‚’.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: