Test Logitech Aurora w bieli – klawiatura G713 i myszka G502 X oraz mikrofon Blue Yeti

Test Logitech Aurora w bieli – klawiatura G713 i myszka G502 X oraz mikrofon Blue Yeti

Dawno nie otrzymałam na testy sprzętu, który by tak ładnie prezentował się na moim biurku. W sumie ostatnio był to zestaw z serii POP od Logitecha. Tym razem są to urządzenia również od Logitecha, które może i są z różnych serii, ale łączy ich kolor biały, który sprawia, że wręcz idealnie do siebie pasują. Co zatem trafiło w moje ręce? Są to:

Jak wspomniane urządzenia sprawdziły się u mnie? Zapraszam do recenzji.

Logitech Aura
Logitech Aura

Mikrofon Logitech Blue Yeti

Zacznijmy od mikrofonu, który nie jest niczym nowym na rynku, a który nawet doczekał się już swojego bardziej dopracowanego następcy – Blue Yeti X.

Logitech Blue Yeti
Logitech Blue Yeti

Logitech Blue Yeti, bo o nim mowa, nadal się nie zestarzał i świetnie sprawdzi się w rękach nie jednego użytkownika.

Specyfikacja techniczna:

 • Rodzaj: Komputerowy, Do streamowania
 • Waga [g]: 550
 • Rozmiar [cm]: ok. 13 cm x 13 cm x 31 cm
 • Rodzaj przetwornika: Pojemnościowy
 • Typ: Wielokierunkowy
 • Charakterystyka kierunkowości: Dookólna, Dwukierunkowa, Kardioidalna, Stereo
 • Komunikacja: Przewodowa, USB A
 • Czułość [dB]: 120
 • Pasmo przenoszenia [Hz]: 20 – 20000
 • Próbkowanie: 48 kHz / 16 bit
 • Zasilanie: USB 5V
 • Długość kabla [m]: 2
 • Kolor: Biały (dostępne są też inne kolory)
 • Pop filtr: Tak
 • Przełącznik wyciszenia: Tak
 • Regulacja kąta nachylenia: Tak
 • W opakowaniu znajdziemy:
  • Mikrofon
  • Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
  • Podstawka

Przypomnę jeszcze, że uznana na całym świecie marka mikrofonów Blue pod koniec maja 2021 r. trafiła oficjalnie na polski rynek. Wszystko to dzięki firmie Logitech, która w 2018 roku została właścicielem Blue Microphones i wprowadziła ją do swojego portfolio.

Marka Blue Microphones istnieje od 1995 roku, a jednym z jej najbardziej popularnych produktów jest testowany mikrofon Blue Yeti, z którego korzystają popularni twórcy wideo, streamerzy, podcasterzy oraz muzycy. Wielokrotnie nagradzany przez liczne media branżowe, Blue Yeti jest najlepiej sprzedającym się mikrofonem na USB na świecie.

W ofercie Blue znajduje się również jego ulepszona wersja – Yeti X, która współpracuje z oprogramowaniem Logitech GHUB. Kolejnym popularnym modelem mikrofonu jest Blue Snowball o charakterystycznym kulistym kształcie, który miałam okazję testować ponad rok temu.

Tym razem w moje ręce wpadł również kultowy Blue Yeti, który możemy zakupić w kilku kolorach w cenie ok 499 zł. Mój testowy egzemplarz jest w kolorze białym. Muszę przyznać, że prezentuje się świetnie. Aż ciężko uwierzyć, że ten model ma już tyle lat (13 lat, premiera była w 2009 r.), a nadal świetnie wpisuje się również w aktualne trendy.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.mediaexpert.pl

Samo urządzenie jest dosyć duże, co może mieć znaczenie, gdy projektujemy swoje biurko czy studio nagrań np. do podcastów czy miejsce do nagrywania np. filmików na YouTube. Jego wymiary razem ze stojakiem to ok. 13 cm x 13 cm x 31 cm (bez stojaka to ok. 8 cm x 8 cm x 21 cm), a waga to 550 g. Nie jest zatem też lekki.

Cała konstrukcja to połączenie głównie metalu i odrobiny tworzywa sztucznego. Zatem widać tutaj, że producent się mocno postarał. Wszystko jest solidne i trwałe. Powinno przetrwać długie lata użytkowania.  A i nie zapomnijmy też o gwincie na dole, który pozwoli nam przykręcenie mikrofonu np. do wysięgnika.

Na obudowie mikrofonu znajdziemy:

 • W górnej części zamaskowany mikrofon
 • W dolnej wyjście USB, wyjście słuchawkowe (do odsłuchu), gwint do statywu
 • Na przodzie: Wyciszenie, pokrętło z regulowaniem głośności odsłuchu
 • Na tyle: pokrętło do wzmocnienia sygnału (poziom wrażliwości urządzenia), pokrętło z wyborem trybu zbierania

Dzięki Blue Yeti nagrywanie jest bardzo szybkie i łatwe Wystarczy wyjąć z pudełka, odwrócić mikrofon (powinien stać pionowo, a nie pochylony), podłączyć do komputera przez USB A i rozpocząć nagrywanie. Możemy też od razu podłączyć też słuchawki służące do odsłuchu (Tak to urządzanie to potrafi ! Brawo !). Jeżeli tego nie zrobimy, to może wymagać poprawy źródła wyjścia w konfiguracji systemu, bo sterowniki w pierwszym momencie przełączyły mi się na słuchawki, których jeszcze nie miałam podłączonych. Ostatecznie musiałam w ustawieniach systemu ręcznie przełączyć głośniki na te z komputera.

Nie przedłużając przejdźmy do próbek:

W Blue Yeti zastosowano technologię potrójnej kapsuły. Kondensator w mikrofonie Yeti rejestruje nasze głos w wysokiej jakości (czysty i bardzo wyraźny dźwięk – jest rewelacyjny!) i bez zakłóceń, o ile sami nie narobimy przy nim szumu. Generalnie jest on bardzo czuły na wszelkie szmery wokoło. Czułość mikrofonu możemy regulować też górnym pokrętłem na tyle. Zalecam jednak nie szarżować zbytnio. Max 25% wystarczy całkowicie. Inaczej będzie zbierał nawet najmniejsze szumy z otoczenia np. wentylatorek w laptopie. Dlatego też, gdy chcemy wykorzystać w pełni jego potencjał to powinniśmy zadbać o odpowiednie otoczenie, może nawet dedykowane ramię czy różnego rodzaju filtry.

Szczególnie pamiętajcie o tym, żeby nie krzyczeć do mikrofonu, a mówić normalnym tonem z odległości ok. 30 cm. On naprawdę świetnie zbiera dźwięk. Warto też zwrócić uwagę na otoczenie – nie stukać w mikrofon, nie uderzać w stół, nie siorbać, nie mlaskać :D. I przede wszystkim wybierać odpowiedni tryb mikrofonu do tego co chcemy nagrywać oraz wyregulować czułość.

Blue Yeti oferuje aż 4 różne charakterystyki kierunkowości nagrywania dźwięku, co pozwoli na dopasowanie go odpowiednio do różnych potrzeb. Możemy przełączać się pomiędzy następującymi ustawieniami: kardioidalna, stereo, wielokierunkowa i dwukierunkowa. Co one oznaczają?

 • kardioidalna – rejestracja dźwięku z przodu mikrofonu. Będzie idealny do nagrywania podcastów, gry, wideokonferencji czy sprawdzi się również u youtuberów.
 • Stereo – rejestracja dźwięku z 2 kanałów – lewego i prawego. Będzie idealny dla nagrywania nap. zespołu, chóru, gry na gitarze itp.
 • wielokierunkowa ( zwana też dookolna) – rejestracja dźwięku z wszystkich stron. Sprawdzi się idealnie na konferencji, wieloosobowych podcastów itp.
 • dwukierunkowa – rejestracja dźwięku z przodu i tyłu mikrofonu. Ten tryb idealnie nada się do nagrywania wywiadów.

Miło też, że producent pomyślał o fizycznym przycisku do wyciszenia mikrofonu oraz sterowania głośnością odsłuchu (podpięte słuchawki). To wszystko sprawia, że Logitech Blue Yeti to świetny mikrofon i bardzo uniwersalny. Przez to, że jest z nami już tyle lat, to nawet można powiedzieć, że ponadczasowy 😊. W sumie czego chcieć więcej? No może przydało by się jeszcze pokrętło do sterowania głośnością mikrofonu, ale to już taka moja fanaberia.

Dodam jeszcze, że mikrofon jest też podłączany do oprogramowanie Logitech G Hub, w którym możemy zadbać o dodatkowe konfiguracje jak np. ustawić korektor głosu, czyszczenie sygnału, wykonać test dźwięku, utworzyć makra czy wręcz zmodyfikować nasz głos korzystając z wbudowanych ustawień np. niski głos męski, klasyczne radio. Posłuchajcie przykładów:

2 próbki z nagrania dźwięku z różnym głosem:

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl