Test Huawei Watch D – w trosce o nasze serce

Test Huawei Watch D – w trosce o nasze serce

Test bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

W portfolio Huawei pojawił się nowy zegarek – Watch D, którego wyróżnikiem jest możliwość mierzenia ciśnienia krwi (HUAWEI TruBP-) oraz EKG. Poza tym znajdziemy w nim większość funkcji zdrowotnych oraz sportowych znanych z poprzednich urządzeń tego producenta. Są to między innymi:

  • Monitorowanie tętna 24/7 – HUAWEI TruSeen 5.0
  • Monitoring SpO2 – Pomiar saturacji 24/7
  • Profesjonalna analiza snu – HUAWEI TruSleep
  • Pomiar temperatury skóry
  • HUAWEI Zdrowe życie
  • Analiza poziomu stresu, ćwiczenia oddechowe – HUAWEI TruRelax
  • Ponad 70 trybów sportowych (z wbudowanym GPS)

Sugerowana cena detaliczna smartwatcha Huawei Watch D wynosi 1799 zł, a do pierwszych kupujących trafi już 3 listopada. W okresie od 2 do 27 listopada 2022 r. będzie on dostępny w ofercie specjalnej, w ramach której jego nabywcy otrzymają wagę HUAWEI Smart Scale 3 za 1 zł.

Jak sprawuje się na co dzień? Zapraszam do recenzji.

Huawei Watch D
Huawei Watch D

Specyfikacja techniczna Huawei Watch D:

Budowa i użytkowanie

Huawei Watch D nie przypomina żadnego zegarka z portfolio producenta. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo topornie i przede wszystkim jest dosyć duży i gruby. Zapewne jest to związane z nową funkcją mierzenia ciśnienia krwi. Nie mniej przy dłuższym poznaniu da się do niego przyzwyczaić. Chociaż nie ukrywam, że mam nadzieję, że kolejne odsłony tego urządzenia będą już nieco bardziej kompaktowe i eleganckie.

W końcu producent przyzwyczaił nas do nieco innego standardu elegancji 🙂. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że to pierwszy tego typu model i przede wszystkim ma być funkcjonalny i precyzyjny w swoich pomiarach.

Wróćmy jednak do naszego bohatera. HUAWEI Watch D posiada dużą, prostokątną kopertę o wymiarach 51 x 38 x 13.6 mm i wadze ok. 40,9 g. Zatem nie jest też lekki. O ile w codziennym użytkowaniu nie będzie to przeszkadzać, o tyle podczas biegania już może.

Zakrzywiony tył został wykonany z szafirowego szkła. Producent podkreśla, że całość została tak zaprojektowana, aby wygodnie leżała na nadgarstku, a 8 czujników PD mogło dokładniej mierzyć tętno i inne parametry naszego zdrowia. Na moim nadgarstku leży jak najbardziej OK. Przy znacznie chudszej dłoni nie jest już tak idealnie – zegarek wygląda na trochę za duży. Nie mniej daje radę.

Huawei Watch D
Huawei Watch D

Ramka koperty została wykonana z grafitowo-czarnego aluminium. Z prawej strony na ramce umieszczono dwa przyciski: przycisk funkcyjny (HOME), który umożliwia szybki powrót do ekranu głównego lub dostęp do menu aplikacji oraz dedykowany przycisk funkcyjny „Health”, który domyślnie umożliwia bezpośredni dostęp do monitorowania ciśnienia krwi. Jeżeli jednak zechcemy mieć pod tym przyciskiem inną funkcję, to możemy ją zmienić w konfiguracji zegarka.

Huawei Watch D
Huawei Watch D

Dopełnieniem całości koperty jest szafirowe szkło, które ochrania kolorowy wyświetlacz. HUAWEI Watch D posiada duży 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 456 x 280 (326 PPI). Nie znajdziemy w nim jednak funkcji Always-on-Display. Osobiście i tak nigdy nie włączam tej funkcji, bo nie lubię, żeby mi się ciągle coś świeciło, a po drugie wpływa to też na zużycie baterii.

Sam ekran jest bardzo czytelny (nawet w słońcu) i dobrze reaguje na dotyk. Również nie można narzekać na kolory czy jasność ekranu (możemy wybrać jasność automatyczną lub ustawić ręcznie poziom). Wybudzenie ekranu następuje poprzez kliknięcie w dowolny przycisk lub np. po podniesieniu ręki.

Test Huawei Watch GT 3 PRO Ceramic

Standardowo już do wyboru mamy wiele różnych tarcz od prostych pokazujących tylko informacje o godzinie i dacie po bardziej zaawansowane, które nie tylko pokazują np. ilość kroków, temperaturę, spalone kalorie itp., ale również dane zdrowotne. Co więcej są też tarcze interaktywne, na których po kliknięciu w wybrane ikonki możemy przejść do bardziej zaawansowanych informacji. Standardowo są też tarcze z własnymi zdjęciami, ale one są już uboższe w dane (data, godzina i jedna z wybranych funkcji np. kroki). Dodatkowe tarcze możemy załadować z aplikacji Huawei Zdrowie (są wersje płatne i darmowe).

Huawei Watch D

Najciekawszym elementem budowy Huawei Watch D jest opaska, która została wykonana z dwóch warstw. Górna warstwa to standardowy pasek z gumy fluorowej z bardzo ciekawym zapięciem ze stali nierdzewnej 316L. Zapięcie motylkowe jest stabilne i sprawia, że opaska nie przesuwa się podczas wykonywania pomiaru ciśnienia krwi – jest bardziej stabilna. Dolna warstwa to gumowa poduszka obłożona materiałem, która napełnia się podczas mierzenia ciśnienia krwi.

Warto od razu podkreślić, że producent zadbał o dwa rozmiary pasków (wymienia się ten z poduszką), aby można było lepiej dopasować urządzenie do naszego nadgarstka:

  • pasek w rozmiarze L: około 133 mm długi pasek, około 90 mm krótki pasek (łącznie z długością klamry), nadaje się do obwodu nadgarstka 161–200 mm
  • pasek w rozmiarze M: około 118 mm długi pasek, około 90 mm krótki pasek (łącznie z długością klamry), nadaje się do obwodu nadgarstka 130-160 mm

Domyślnie zamontowany jest rozmiar L.

Dodam jeszcze, że HUAWEI WATCH D spełnia normę odporności na kurz i wodę w standardzie IP68. Nie posiada jednak funkcji sportowych takich jak pływanie w basenie itp. Nie jest to jednak niczym dziwnym z racji chociażby budowy paska, który na wewnętrznej stronie posiada materiał. Zatem coś za coś.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl