Wymiana baterii w iPhone. Czy warto zrobić to samodzielnie?

Wymiana baterii w iPhone. Czy warto zrobić to samodzielnie?

Choć stosowane w iPhone baterie są wytrzymałe, to jednak, podobnie jak w smartfonach innych marek, zalicza się je do części eksploatacyjnych o ograniczonej trwałości. Każde użytkowane ogniwo z czasem zmniejsza swoją efektywną pojemność i w pewnym momencie wymaga wymiany. Taką usługę można zlecić serwisantowi, albo zamówić część i samodzielnie zainstalować nowy akumulator. Sprawdź, co warto wiedzieć o wymianie baterii w iPhone!

Wymiana baterii w iPhone

 

Wymiana baterii w iPhone krok po kroku

 

Choć każdy smartfon Apple wymaga indywidualnego podejścia, to proces montażu nowego akumulatora p

rzebiega podobnie w każdym z tych urządzeń. Obrazuje go np. wymiana baterii iPhone SE, którą przedstawimy w kilku punktach.

Krok 1. Wyłączenie telefonu.

Krok 2. Przygotowanie narzędzi. Wymiana baterii w iPhone SE wiąże się z koniecznością otwarcia obudowy. Żeby nie uszkodzić obudowy ani wyświetlacza należy użyć wyłącznie otwieraków z tworzywa. Dobrze jest również zastosować przyssawkę, która ułatwi oddzielenie wyświetlacza od obudowy.

Krok 3. Odkręcenie śrubek mocujących zlokalizowanych w dolnej części ramki w sąsiedztwie gniazda zasilającego.

Krok 4. Ostrożne otwarcie telefonu – należy podważyć wyświetlacz po lewej i prawej stronie, a także od dołu. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby nie odchylać zbyt mocno wyświetlacza, który jest przymocowany w górnej części.

Krok 5. Należy odpiąć zasilanie wyświetlacza od baterii.

Krok 6. Demontaż osłony złącz.

Krok 7. Odpięcie baterii.

Krok 8. Odpięcie wyświetlacza.

Krok 9. Ogrzanie okolic baterii ciepłym powietrzem. Strumień ciepłego powietrza zmiękcza klej, na który przymocowano baterię. Dzięki temu zabiegowi łatwiej ją wyjąć.

Krok 10. Wyjęcie starej baterii i usunięcie pasków kleju.

Krok 11. Naklejenie pasków mocujących na nową baterię (powinny znajdować się w komplecie z ogniwem) i umocowanie jej w obudowie.

Bateria wymieniona. Teraz należy zamocować wyświetlacz, przypiąć baterię, zamocować osłonę złącz, podłączyć wyświetlacz do baterii i zamknąć obudowę, przykręcając śruby mocujące przy gnieździe zasilającym.

Czy warto skorzystać z usługi serwisowej?

Proces wymiany baterii w iPhone wymaga pewnej wprawy, dlatego większość użytkowników smartfonów ze stajni Apple decyduje się na skorzystanie z usługi profesjonalnego serwisu. Wybierając serwisanta warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę świadczenia, ale także na oferowane części. Dobrze, jeśli są to objęte roczną gwarancją baterie oryginalne. Jeśli zdecydujesz się na zamienniki, również możesz wymagać gwarancji serwisu. Odpowiedzialni przedsiębiorcy udzielają jej na 3 miesiące, podobnie jak trzymiesięczną gwarancją objęte są w sprawdzonych punktach prace naprawcze.

Które części wymienisz w profesjonalnym serwisie?

  • Poza baterią, dobry serwis zajmujący się naprawą i konserwacją iPhonów oferuje szeroki zakres usług, które obejmują m.in. wymianę:
  •  szyby wyświetlacza;
  • całego wyświetlacza;
  • kamery frontowej;
  • kamery tylnej;
  • panelu dotykowego;
  • niedziałających przycisków;
  • obudowy;
  • gniazda ładowania.

Warto podkreślić, że wiele serwisów oferuje także usługi niezwiązane z procesem naprawy czy wymiany z powodu uszkodzeń. Jeśli np. chcesz spersonalizować swój telefon, możesz zdecydować się na nietypową obudowę, którą kupisz i wymienisz w takim serwisie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: