Recenzja Ferguson Ariva T800i HbbTV – STB z treściami multimedialnymi w telewizorze

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że HbbTV to multimedialny teletext kolejnej generacji”bez ograniczeń co do ilości kolorów, rozdzielczości grafiki i sposobu nawigacji po treści.

Technologia HbbTV z pewnością uprzyjemni nam korzystanie z telewizji. Jeśli tylko w danym programie istnieje opcja zobaczenia dodatkowych treści, możesz je włączyć w dowolnej chwili, przeczytać, a następnie wyłączyć zaledwie jednym kliknięciem. Czy HbbTV zastąpi znaną dobrze telegazetę. W tej chwili nie ma oficjalnego potwierdzenia, że telegazeta zostanie wycofana.

Ferguson Ariva T800i HbbTV to uniwersalny odbiornik telewizji naziemnej nadawanej w standardzie DVB-T/T2. Odbiornik obsługuje najnowsze standardy kodowania obrazu H.265 10bit i dźwięku Dolby Digital (E-AC-3) zgodne z najnowszymi europejskimi standardami nadawania telewizji naziemnej.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Ferguson Ariva T800i HbbTV kosztuje obecnie 369 zł. Dla zainteresowanych – jeśli posiadacie bon na dekoder, możecie go zrealizować ze zniżką 100zł

Ariva T800i HbbTV wypożyczony został przez Ferguson dla przeprowadzenia testu dla Czytelników TECHNOSenior

TECHNOSenior

 

Poprzedni 1 2 3

  1. Jako pierwszy odbiornik zgodny z ustawą, jest do końca nie funkcjonalny. Brak mu połączenia ze słuchawkami bezprzewodowymi. Brak wyjścia audio analogowego. W porównaniu z Fergusonem Combo, musi mieć silniejszy sygnał , by zaprogramować kanały. Czyli na tej samej antenie, w tym samym miejscu może nie zobaczyć tych samych programów. Dopiero wymiana anteny, lub poprawa kierunku i zmiana miejsca umieszczenia anteny, gdzie sygnał poprawi swoje parametry, jest możliwy odbiór. Funkcja Hbbtv działa, ale jest bezużyteczna. Pierwsze to reklamy, przed materiałem, których jest tyle, że czekając można zapomnieć co się wybrało do oglądania. Do tego szybkość zaspanego żółwia, nie pozwala na użytkowanie. Trzecie to logowanie , gdzieś , wpisywanie kodów, kupa śmiechu, by obejrzeć jakiś marny czy stary materiał. Jest jeszcze jedna wada, Przy wyłączeniu z prądu dekoder zapomina hasło dostępu do internetu. Jak w moim przypadku, wyłączam wszystkie urządzenia nieużywane z kontaktu. Trzeba przy każdym włączeniu wpisywać kody na nowo. Masakra. Brak podtrzymania i możliwości podtrzymania pamięci, eliminuje funkcję hbbtv z użytkowania. Reszta w miarę, ale cena urządzenia jest co do funkcjonalności za wysoka. Pozdrawiam i życzę firmie Ferguson, aby ich przyszłe dekodery, były bardziej przemyślane.

  2. Niestety, ale żadne urządzenie nie ma wpływu na to co pojawia się w treści wyświetlanej na ekranie. HBBTV działa na tym odbiorniku, o czym napisałem i opisałem na podstawie usługi TVP Go. Hybrydowa telewizja szerokopasmowa (HbbTV) w obecnym kształcie to raczej jeszcze ciekawostka. Ale na jej zawartość nie ma wpływu, zarówno testujący, jak i producent. Dodatek o bonie, to raczej zasługa naszego prawa, bo w ten sposób można sobie obniżyć cenę tego STB.

  3. Jakoś nie doczytałem informacji czy Hbb w ogóle działa. Czy da się załadować jakiś film/program, albo oglądać od początku? Mój nowy Smart TV ma z tym problemy, nie wszystko działa z poziomu Hbb co daje się uruchomić z aplikacji TVP Go. Olbrzymi problem jest z programami typu „Live” np. półfinał The Voice of Poland nie działał w trybie odtwórz od początku w czasie jego trwania. Dlaczego słowem nie wspomniano o irytujących reklamach przysłaniający 1/4 ekranu pojawiającą się podczas każdego przełączenia programu jeśli jest nadawany hybrydowo? Nie wspomniano również o „sprzężeniu zwrotnym” czyli o fakcie że HbbTv wysyła informacje do nadawcy o tym z jakiego adresu IP co i jak długo ogląda widz! I nie chodzi tylko o treści on-line ale także on-air. A co oznacza to sformułowanie w opisie cech systemu: ” Inny pogląd na zmysł”?
    No i na koniec: bon na zakup dekodera w wysokości 100zl z definicji ma służyć eliminacji wykluczenia cyfrowego najuboższych a nie zakupu „luksusowego odbiornika” i kupując 3x droższy dekoder od standardowego narażamy się na konieczność tłumaczenia przed urzędnikiem

    1. Jeden z wielu badziewi na rynku. Niby taki nowoczesny a nie ma nawet wbudowanego Smart TV. Prawda jest taka że 95procent tunerów na rynku nadaje się tylko do odbioru tv naziemnej a hybryda? Nie zauważyłem pozytywnych funkcji a jedynie wqrwianie widzą dodatkowymi komunikatami których wcale.nie chce czytać…. Wygląda.mi.ma artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl