Test Creative Pebble Pro – muzyka i gra z oświetleniem RGB

Test Creative Pebble Pro – muzyka i gra z oświetleniem RGB

Test bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Firma Creative Technology w listopadzie tego roku ogłosiła premierę czwartej wersji głośników z popularnej serii – model Creative Pebble Pro. Seria Pebble dotychczas zebrała ponad 61 000 recenzji (i wciąż zbiera kolejne), uzyskując 4,5 gwiazdki na Amazonie oraz została okrzyknięta „najlepszymi głośnikami komputerowymi” przez wielu najważniejszych recenzentów.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Najnowsza odsłona głośników zachowuje ten sam elegancki i minimalistyczny wygląd jak w poprzednich wersjach.  Dodatkowo producent uzupełnia najnowszą wersję konfigurowalnym oświetleniem RGB.

Cechy:

 • Szeroka gama opcji łączności, w tym technologia bezprzewodowa Bluetooth 5.3, wejście AUX 3,5 mm, port USB-C do strumieniowego przesyłania dźwięku i zasilania
 • Porty słuchawek i mikrofonu, aby przekształcić Pebble Pro w wygodne narzędzie komunikacyjne lub do słuchania późną nocą
 • Charakterystyczny dla serii 45-stopniowy podniesiony kąt dla optymalnej projekcji dźwięku do uszu użytkowników
 • Długi przewód (1,8 m) łączący oba głośniki oferuje większą elastyczność w ich rozmieszczeniu
 • Długi kabel USB-C (1,5 m) do połączenia z komputerem

Przy korzystaniu z laptopa dźwięk odgrywa niebagatelne znaczenie. Nikogo to nie dziwi. Mogą to też potwierdzić zapaleni gracze, ale również miłośnicy muzycznych przerywników w domu lub biurze. Podczas pracy, czy spędzania wolnego czasu chętnie włączamy ulubione utwory.

Niestety, brzmienie komputerowych głośniczków pozostawia wiele do życzenia. Nawet tych najnowszej generacji laptopów, notebooków, czy też tabletów. Wewnątrz, coraz smukłych obudów nie ma po prostu miejsca na umieszczenie głośników, które będą w stanie zaoferować brzmienie porównywalne choćby z najskromniejszym zestawem Hi-Fi audio.

Recenzja Creative Sound Blaster Blaze V2 – dla długotrwałego grania

Na szczęście, jest całe mnóstwo sposobów na to, by je poprawić. Dobrej jakości głośniki można teraz kupić w naprawdę przystępnej cenie. Jeśli rozważacie wymianę takiego sprzętu na nowy, powinniście zwrócić uwagę na Creative Pebble Pro – głośniki z konfigurowalnym oświetleniem RGB. Umożliwiają one wybór spośród wielu kolorów LED RGB i trzech efektów świetlnych za pomocą prostej konfiguracji typu plug-and-play.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Co najważniejsze najnowsza odsłona głośników zachowuje ten sam elegancki i minimalistyczny wygląd jak w poprzednich wersjach – zajmują naprawdę symboliczną ilość miejsca. Ich kompaktowe korpusy są jednak w stanie zapewnić moc optymalną do codziennej pracy i rekreacji.

Głośniki Pebble Pro dodatkowo dostają technologię przetwarzania dźwięku „Clear Dialog”, która ma za zadanie zapewnić czysty wyraźny dźwięk w trakcie oglądania filmów, słuchania muzyki lub korzystania z komunikatorów głosowych i technologię „BassFlex” zapewniającą rozszerzone pasmo przenoszenia niskich częstotliwości i głębszy bas na wszystkich poziomach głośności, bez potrzeby korzystania z subwoofera.

Stanowią, więc odpowiedź na potrzeby wszystkich użytkowników, dysponujących niewielką przestrzenią. Ich nowoczesny design odnajdzie się w wielu aranżacjach. Wygodne sterowanie głośnością i zasilaniem znajduje się na jednym z głośników.

Nowe wydanie Creative Pebble Pro otrzymuje najnowszą wersję łączności Bluetooth 5.3 i możliwość podłączenia głośników tylko jednym kablem typu USB C w systemie plug and play.

Tyle tytułem wstępu, a jak nowe wydanie Creative Pebble wypada w codziennym użytkowaniu?

Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja Creative Pebble Pro Pebble V3
Oświetlenie RGB Tak Nie
System głośników 2.0 2.0
Możliwość połączeń
 • Dźwięk USB i moc
 • Bluetooth 5.3
 • wejście AUX 3,5 mm
 • 4-stykowe złącze do zestawu słuchawkowego
 • 3-stykowe złącze mikrofonowe
 • Dźwięk USB i moc
 • Bluetooth 5.0
 • wejście AUX 3,5 mm
Moc wyjściowa
 • Łączna moc systemu głośnikowego: do 10 W RMS
 • Szczytowa moc: do 20 W
 • Łączna moc systemu głośnikowego: do 8 W RMS1
 • Szczytowa moc: do 16 W
TRYB HIGH GAIN Wbudowany i w pełni automatyczny (bez konieczności zastosowania przełącznika ręcznego)
 • Wbudowany automatyczny przełącznik dla urządzeń kompatybilnych z USB-C
 • Przełącznik ręczny dla urządzeń USB-A
Przetworniki Przeprojektowane 2,25″ przetworniki głośników pełnego zasięgu 2,25″ przetworniki pełnego zasięgu
Technologie Audio
 • Clear Dialog
 • BassFlex
 •  Clear Dialog
Wymiary Głośnik: 123 x 123 x 118 mm Głośnik: 123 x 120 x 118 mm
Długość kabla
 • Kabel łączący prawy głośnik z lewym (podłączony na stałe): 1,8 m
 • Kabel USB-C do USB-C (odłączany): 1,5 m
 • Kabel USB-C do USB-A (odłączany): 1,5 m
 • Kabel do wejścia AUX 3,5 mm (odłączany): 1,2 m
 • Kabel łączący prawy głośnik z lewym: 1,35 m
 • Kabel USB-C do komputera: 1,2 m
Akcesoria
 • Kabel łączący prawy głośnik z lewym: 1,35 m
 • Kabel USB-C do komputera: 1,2 m
 • Konwerter USB-C na USB-A

 *1 Do 10 W RMS w trakcie podłączenia do portu USB-C 10 W

Głośniki zapakowane zostały w kartonowe pudełko. W środku znajdziemy 2 głośniki, kabel USB-C do USB-C, kabel USB-C do USB-A i kabel 3,5 mm oraz standardową „papierologię” Okablowanie zostało zintegrowane z głośnikami, a krótką instrukcję nadrukowano też na pudełku.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Zestaw wykonany jest naprawdę solidnie. Najnowsza odsłona głośników zachowuje ten sam elegancki i minimalistyczny wygląd jak w poprzednich wersjach. Kulista, ciemno-zielona matowa obudowa została urozmaicona efektownymi przetwornikami w kolorze szampańskiego złota.

Wizualną atrakcyjność Pebble Pro podkreśla nowa funkcja oświetlenia RGB, gustownie zintegrowana w dolnej części każdego głośnika. Użytkownicy mogą wybierać z szerokiego spektrum kolorów, za pomocą pokrętła głośności, aby ustawić nastrój dnia i kreatywnie oświetlić swoje otoczenie trzema efektami świetlnymi (Cycle, Pulsate lub Solo).

Widok z przodu:

a. Przetworniki pełnozakresowe 2,25″
b. Przycisk Bluetooth / Source
c. Przycisk sterowania RGB
d. Wskaźnik LED
e. Pokrętło regulacji głośności
f. Pierścienie RGB

Widok z boku:

g. Port zestawu słuchawkowego / słuchawek
h. Gniazdo mikrofonu

Tył:

i. Pasywne radiatory
j. Port wejścia AUX
k. Port USB-C
l. Port USB-C PD

Głośniki wyposażono w pierścienie silikonowe pełniące funkcję podkładek. Dlatego nawet przy głośniej muzyce nie są podatne na zmianę położenia.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Wbudowane głośniki zachowały pochylenie względem odsłuchującego o 45 ° tak jak w poprzednich wersjach.  Przetworniki zostały tak nachylone by dźwięk docierał bezpośrednio do słuchacza i aby zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia odsłuchowe.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Wskaźnik LED

Tryb Wskazanie diody LED
Dźwięk USB Światło ciągłe fioletowe
Parowanie Bluetooth Migające niebieskie
Połączono Bluetooth Światło ciągłe niebieskie
AUX-in Światło ciągłe zielone
Tryb wyboru koloru Pulsujące białe

Po podłączeniu do portu USB-C (port 5V 2A lub 10 W) głośniki potrafią zagrać mocą 10W RMS. Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary, moc wyjściowa Pebble Pro jest w stanie osiągnąć nawet 30 w RMS pod warunkiem użycia zalecanego dedykowanego przez producenta zasilacza 30 W PD.

Pebble Pro to głośniki w systemie 2.0, posiadające wbudowane pełnozakresowe przetworniki 2,25” i pasywne membrany odpowiedzialne za wzbogacenie niskich tonów.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Lewy głośnik (pasywny) zdobi jedynie logo producenta, w kolorze przetworników. Oba głośniki łączy przewód o długości 1,35 m.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Głośniki można podłączyć do komputera przenośnego lub stacjonarnego jednym kablem USB-C o długości 1,2 m, który zapewnia zasilanie i przesyłanie dźwięku.  Jak spojrzymy na całość, to werdykt może być tylko jeden – producent mocno się przyłożył. Niby prosta konstrukcja, a dopracowana w każdym calu.

Możliwości połączeń zestawu Creative Pebble Pro jest wiele. Dzięki zastosowaniu tego samego kabla USB zarówno do zasilania, jak i uzyskania dźwięku, wystarczy podłączyć kabel do wybranego urządzenia i od razu cieszyć się wzmocnionym dźwiękiem.

Podczas połączenia za pośrednictwem USB można także skorzystać z opcji bezprzewodowego przesyłania strumieniowego za pomocą technologii Bluetooth 5.3 lub podłączenia do innego urządzenia analogowego za pośrednictwem uniwersalnego kompatybilnego wejścia AUX 3,5 mm.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Creative Pebble Pro jest urządzeniem Plug-and-Play i nie wymaga instalacji sterowników. W przypadku laptopów głośniki są wykrywane automatycznie po podłączeniu kabla USB. Jeżeli do komputera podłączonych jest wiele urządzeń dźwiękowych, można też ręcznie wybrać głośniki Pebble Pro jako domyślne głośniki w ustawieniach „Dźwięk”.  Samo korzystanie z głośników jest już praktycznie bezproblemowe.

Test Creative STAGE 360 – atmosfera Mundialu na sofie, czy to możliwe?

Creative Pebble Pro to para głośników zasilanych przez USB, które osiągają moc łączną 10 W RWS po podłączeniu do portu USB-C urządzenia źródłowego przy użyciu dostarczonego przewodu USB-C.

Jeśli poziom głośności głośników Creative Pebble Pro jest niski lub niezadowalający nawet po ustawieniu maksymalnego poziomu, producent zaleca podłączenie ich do zewnętrznego zasilacza USB-C PD o mocy 30 W / 15 V 2 A. Port USB-C PD zapewnia tylko zasilanie głośników i nie obsługuje przesyłania dźwięku USB.

Creative Pebble Pro
Creative Pebble Pro

Po mieszkaniu można poruszać się bez straty połączenia głośnika z telefonem, przy wyjściu na klatkę schodową zaczyna przerywać muzykę i połączenie zostaje utracone. Jak by nie było kilka ścian stwarza solidną przeszkodę, choć w przypadku słuchawek Bluetooth innych producentów, które posiadam osobiście zasięg jest o wiele większy. Nie mniej jednak do 10m bez większych przeszkód – jak deklaruje producent – jest wszystko w należytym porządku.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl