Recenzja Canon Pixma TS5350 – urządzenie 3 w 1

Canon Pixma TS5350 – urządzenie 3 w 1 z  łącznością bezprzewodową

Test bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Canon PIXMA TS5350to wielofunkcyjne urządzenie 3 w 1 (skanowanie, drukowanie, kopiowanie) z łącznością bezprzewodową, które ma idealnie nadać się do użytku domowego, drukowania dokumentów i tworzenia rodzinnych projektów – kreatywne układanki, zaproszenia, kartki itp. Umożliwia też drukowanie zdjęć, które możemy schować do albumu lub powiesić gdzieś na ścianie w naszym mieszkaniu.

Aktualna cena jaką znalazłam zaczynała się od ok. 490 zł. A jak Canon PIXMA TS5350 sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Zapraszam do recenzji.

Canon Pixma TS5350
Canon Pixma TS5350

Podstawowa specyfikacja techniczna:

Szczegółowy opis techniczny znajduje się na stronie producenta: https://www.canon.pl/printers/pixma-ts5350-series/specifications/

Sterowniki i oprogramowanie do pobrania ze strony: Tutaj

Zestaw, budowa i użytkowanie:

W opakowaniu testowym wraz z urządzeniem (+ kabel zasilający i instrukcja obsługi) otrzymałam również dodatkowy zestaw tuszy XL: czarny oraz kolorowy (jeden zestaw był już zainstalowany). Koszt takiego zestawu to ok. 300 zł.

W swoich zbiorach posiadałam też kilka zestawów papierów fotograficznych (w sumie ok 300 arkuszy na zdjęcia w rozmiarze 10×15 cm oraz 60 arkuszy A4 na zdjęcia. Koszt  250 zł)

Cały zestaw kosztuje zatem ok. 1400 zł. Ale ostatecznie koszty mogą być zupełnie inne, gdyż wszystko zależy od tego do czego będziemy używać urządzenie.  Czy będą to tylko biurowe dokumenty, czy też planujemy bardziej intensywnie drukować np. zdjęcia. Dlatego też zerknijmy  jeszcze na szacunkową wydajność, która znajduje się na stronie producenta:

Wydajność kaset (zwykły papier)

Drukowanie kolorowych dokumentów A4

  • Czarny: 180 stron
  • Czarny XL: 400 stron
  • Kolorowy: 180 stron
  • Kolorowy XL: 300 stron

Wydajność kaset (zdjęcia) – Zdjęcie 10×15 cm:

  • Czarny: 2152 zdjęć
  • Czarny XL: 4973 zdjęć
  • Kolorowy: 69 zdjęć
  • Kolorowy XL: 106 zdjęć

To już od razu zdradzę na wstępie, że wydrukowałam 240 kolorowych zdjęć kolorowych w rozmiarze 10×15, 10 kolorowych zdjęć A4, kilka dokumentów i zużyłam 2 kolorowe tusze i 1,5 czarnego. Czyli (pomijając koszt drukarki) – jedno zdjęcie wyszło mnie coś koło 3 zł. Dosyć sporo, ale też raczej nikt nie drukuje takiej hurtowej ilości zdjęć w domu. A przy sporadycznym wydruku nie odczujemy tego tak mocno.

Canon Pixma TS5350
Canon Pixma TS5350

Wracając do naszego urządzenia, to Canon PIXMA TS5350 jest całkiem niedużym urządzeniem jak na tego typu sprzęt. Jej wymiary to: 403 × 315 × 148 mm, a waga to ok. 6,3 kg. Zatem spokojnie powinniśmy zmieścić ją na naszym biurku. Możemy też be problemu postawić ją na komodzie czy innym meblu.

Test Canon Pixma G640 – do drukowania zdjęć

Jedyne co będziemy potrzebować to dostęp do gniazdka z prądem. Cała pozostała komunikacja przebiega bezprzewodowo poprzez Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n  (Zabezpieczenie komunikacji Wi-Fi: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, hasło administratora, Pasmo częstotliwości bezprzewodowej sieci LAN: 2,4 GHz). Co nie oznacza, że nie możemy podłączyć się do niego kablem. Jak najbardziej jest to możliwe poprzez  port USB Hi-Speed (port B).

Canon Pixma TS5350
Canon Pixma TS5350

Nie musimy się również martwić, jeśli chodzi o język interfejsu – obsługiwany jest język polski. Zarówno na ekranie oledowym (wielkość 1,44 cala) znajdującym się ma przodzie w prawym górnym rogu jak i  w dostarczanych aplikacjach np. Canon PRINT (na telefon) czy Easy-PhotoPrint Editor (na Komputer).  Przynajmniej z tego zestawu ja korzystałam.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: