Canon EOS R50 – łatwość fotografowania

Canon EOS R50 – łatwość fotografowania

Canon Europe zaprezentował nowy model EOS R50 –  wstęp do serii EOS R dla twórców, którzy poszukują czegoś więcej niż smartfon. To wszechstronny aparat, charakteryzujący się możliwością rejestrowania wideo w rozdzielczości 4K, świetnym dźwiękiem i ostrością obrazu. Łatwy w obsłudze interfejs, uproszczona ergonomia i nowe zaawansowane tryby automatyczne zapewniają profesjonalne rezultaty. EOS R50 idealnie nadaje się dla wszystkich aspirujących twórców poszukujących odpowiedniego aparatu, który pozwoli im udoskonalić swój styl – zarówno w dziedzinie fotografii, jak i nagrań filmowych.
Premierze aparatu EOS R50 towarzyszy wprowadzenie kompaktowego obiektywu RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM, zaprojektowanego specjalnie dla aparatów z matrycą APS-C z serii EOS R.
Canon EOS R50
Canon EOS R50
Lekka konstrukcja i wygodny uchwyt aparatu EOS R50 oznaczają, że twórcy mogą stale mieć go pod ręką. Dotykowy ekran vari-angle o zmiennym kącie nachylenia pozwala skomponować ujęcie pod dowolnym kątem – z góry, z dołu lub z obiektywem skierowanym w stronę użytkownika podczas nagrywania vlogów lub selfie. Interfejs z ekranem dotykowym, wizjer elektroniczny i uproszczony układ elementów sterujących zapewniają intuicyjną obsługę aparatu.
Funkcja Creative Assist automatycznie proponuje najlepsze parametry dla różnych scen, a Creative Bracketing umożliwia wielokrotne uchwycenie każdego ujęcia. Dzięki temu EOS R50 doskonale sprawdzi się dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w obsłudze bezlusterkowców i poszukują aparatu, z którym mogliby rozwijać swoje umiejętności we własnym tempie.
Wysokiej rozdzielczości matryca APS-C o rozdzielczości 24,2 megapiksela gwarantuje pełną kontrolę nad głębią ostrości, pozwalając rejestrować ostre, szczegółowe zdjęcia o rozmytym tle, a także nagrywać materiał wideo UHD 4K 30p nadpróbkowany z 6K. Funkcja automatycznego łączenia obrazów w aparacie gwarantuje ostrość podczas fotografowania obiektów z bliska. Aparat charakteryzuje się także zmniejszonym szumem cyfrowym i ograniczeniem rozbłysków w trybie fotografii nocnej oraz większym kontrastem przy szerokim zakresie dynamicznym.
Aparat EOS R50 wzbogaca możliwości użytkownika i podsyca jego kreatywność dzięki funkcji Dual Pixel CMOS Auto Focus II, która wykrywa i śledzi ludzi, zwierzęta oraz pojazdy, sprawnie wyostrzając obraz nawet na poruszających się obiektach. Ułatwia to tryb zdjęć seryjnych wykonywanych z prędkością 12 klatek na sekundę z wykorzystaniem elektronicznej pierwszej przesłony oraz cicha migawka elektroniczna o prędkości 15 klatek na sekundę. W ten sposób twórca nie przegapi ważnego momentu.
Zgodność z obiektywami RF i dostęp do gamy obiektywów EF za pomocą adaptera, umożliwia fotografowanie w każdych warunkach. Aparat EOS R50 konsekwentnie zapewnia artystyczną jakość obrazu, od ultraszerokiego kąta po superteleobiektyw i od uniwersalnych zoomów, po obiektywy stałoogniskowe.
Korzystając z wielofunkcyjnej gorącej stopki, vlogerzy łatwo podłączą do aparatu zewnętrzne akcesoria, takie jak mikrofon, uzyskując dzięki temu większą odporność na zakłócenia niż w przypadku połączenia przewodowego. Wielofunkcyjna stopka może być również wykorzystana do zasilania akcesoriów wprost z aparatu, co oznacza, że użytkownicy tworzący treści w podróży są wolni od kłopotów związanych z zapewnieniem energii.
Canon EOS R50
Canon EOS R50
Bezproblemowe łączenie i udostępnianie
Aparat umożliwia ambitnym twórcom możliwość przełamywania barier bez naruszania ich flow. Wygodna łączność Wi-Fi® i Bluetooth®[1] umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów za pomocą aplikacji Camera Connect w celu natychmiastowego udostępniania i zdalnego fotografowania. Połączenie Bluetooth pozwala również na proste sterowanie za pomocą pilota BR-E1 lub smartfona, pozwalając zrobić zdjęcia lub rozpocząć i zatrzymać nagrywanie – to doskonałe rozwiązanie w przypadku vlogowania lub wykonywania zdjęć grupowych. EOS R50 można również używać w charakterze kamery internetowej, wykorzystując technologię UVC/UAC przez połączenie USB, bez wymogu instalacji dodatkowego oprogramowania, aby uzyskać profesjonalną jakość strumieniowania na żywo i wideokonferencji.
Firma Canon dokonała również aktualizacji serwisu image.canon, rozszerzając jego zastosowanie o wielu nowych użytkowników dzięki Adobe® Lightroom® oraz wsparciu umożliwiającemu kompatybilność z szeregiem usług, w tym z serwisem Frame.io i kontami Google PhotoTM[2].
Obiektyw zmiennoogniskowy idealny w podróży
RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM to kompaktowy i wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy (ok. 3,8x), który doskonale nadaje się do fotografowania obiektów znajdujących się w dalszej odległości lub wykonywania atrakcyjnych zdjęć portretowych z separacją obiektu i rozmyciem tła. Stabilizacja obrazu umożliwia zachowanie ostrości zdjęcia pomimo braku statywu, a płynna i cicha praca systemu automatycznego ustawiania ostrości STM świetnie sprawdza się podczas nagrywania filmów.
Obiektyw RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM jest idealny do fotografii podróżniczej, sportowej i zwierząt domowych. To propozycja dla użytkowników, którzy lubią eksperymentować z różnymi ustawieniami i poszerzać swój zasięg. Obiektyw jest świetnym dodatkiem dla posiadaczy aparatu EOS R50 z obiektywem RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM.
Więcej informacji o aparacie EOS R50 i obiektywie RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM można znaleźć pod poniższymi linkami:
EOS R50: www.canon.pl/cameras/eos-r50/
RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM: www.canon.pl/lenses/rf-s-55-210mm-f5-7.1-is-stm/
Czytaj dalej na drugiej stronie

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl