AutoMapa – nowa funkcja, bo… porządek musi być

AutoMapa na wiosnę

AutoMapa – Uwaga, kierowcy – porządki w „Ulubionych” – czas start! Nowa funkcja w nawigacji, dostępna nie tylko na wiosnę…

 Koszyki, pudełka, segregatory i inne organizery masowo wkradły się nie tylko do naszych szafek, ale i teczek, telefonów, komputerów – słowem po prostu do „życia”. Układamy sobie swoją przestrzeń, sortujemy kolorami ubrania i książki na półkach, segregujemy katalogi i maile, a nawet ikonki aplikacji w telefonie. Pojawiają się poradniki i „life hacki”, jak coś zrobić sprytniej i lepiej poukładać, a wszystko, co to ułatwi, budzi zainteresowanie. Szczególnie teraz, bo idzie wiosna – pora porządków!

AutoMapa

Zauważamy taki trend także wśród użytkowników naszej nawigacji – mówi Magda Buchalska, brand development director w firmie AutoMapa – Kierowcy także coraz bardziej cenią sobie wsparcie w obszarze organizacji. Poszukiwane są te funkcje, które wspierają człowieka, zapamiętują, układają, porządkują i dopasowują do osobistych preferencji”.

 Idąc tym tropem, po analizie zachowań i potrzeb kierowców, AutoMapa przygotowała nową funkcję „porządkową” i wprowadza ją w nawigacji AutoMapa właśnie na wiosnę.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Uwaga, kierowcy – porządki w „Ulubionych” – czas start!

Dodawanie punktów Ulubionych do osobistych ustawień aplikacji to norma. Ułatwiają one wyznaczanie trasy w często odwiedzane miejsca. Kilka miesięcy temu AutoMapa wprowadziła głosowe uruchamianie nawigacji do najczęściej używanych Ulubionych, jak Dom, Praca, Przedszkole, Działka czy Trening. Mówisz „nawiguj do domu” i jedziesz.

Teraz doszła nowa, rozbudowana funkcja tworzenia Kolekcji Ulubionych, czyli zarządzania swoimi punktami i ich segregacji tematycznej i kolorystycznej, w podziale na własne kategorie. Każdy tworzy swoje zbiory – kolekcje; koloruje i nazywa je tak, jak chce. Porządek dla każdego oznacza coś innego, ale wiadomo – zawsze chodzi o wygodę.

Test Creative Sound Blaster Katana V2X – gdy mniej znaczy więcej

Jak stworzyć swoją kolekcję?

Nową kolekcję stworzyć można, wybierając z ekranu głównego aplikacji: Szukaj (lupka) -> Ulubione ->  + Dodaj kolekcję [rys. 1] lub z okna dodawania Ulubionych [rys. 2]:

 

Kolekcje można edytować i usuwać, a punkty w nich dodane można ukrywać i pokazywać na mapie [Punkty z danej kolekcji ukryć/pokazać na mapie można, wybierając: Szukaj (lupka) -> Ulubione ->  długi-tap na kolekcji -> Widoczne].

Z prawej strony nazwy wyświetlana jest informacja, ile punktów Ulubionych dostępnych jest w ramach danej kolekcji. Wartość zero oznacza, że katalog jest jeszcze pusty.

Jak przystało na wiosenną funkcję – do wyboru są bajeczne kolory [rys. 3], które – także wizualnie – uporządkują punkty w aplikacji AutoMapa.

Test Navitel E501 – klasyczna nawigacja GPS

Aby wypróbować tworzenie Kolekcji Ulubionych należy zainstalować najnowszą wersję AutoMapy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rys. 3 Kolory nowych kolekcji punktów Ulubionych w AutoMapie

 

O firmie AutoMapa

AutoMapa to istniejąca od 2003 roku polska firma i polska marka popularnej nawigacji na smartfony,
a także operator największego polskiego serwisu mapowego, znanego od lat pod marką Targeo (obecnie AutoMapa Targeo). Jest także producentem popularnej aplikacji AutoCB – połączenie walkie-talkie i CB radio do rozmów z innymi kierowcami. Firma udostępnia także dane o ruchu drogowym: https://korkometr.targeo.pl/

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl