Chcesz kupić licznik Geigera? Wybierz Milerd HiStand

Pracujesz w przemyśle jądrowym? Importujesz towar z regionó narażonych na promieniowanie? A może martwisz się o przyszłość swoją i swoich bliskich? Kup licznik Geigera Milerd HiStand.

Milerd HiStand

Do czego służy licznik Geigera?

Licznik Geigera, zwany też dozymetrem, to urządzenie służące do pomiaru promieniowania jonizującego, czyli promieniowania radioaktywnego, które jest niezwykle niebezpieczne dla żywych organizmów, w tym organizmu człowieka. Ponieważ do promieniowania dochodzi podczas rozpadu promieniotwórczych izotopów, które obecne są w przemyśle jądrowym, medycynie (np. podczas badań radiologicznych), ale też i innych dziedzinach życia, istnieją różne sytuacje, w których można zostać skażonym niebezpiecznymi dla zdrowia cząstkami, a to tylko jeden z powodów, dla których używa się wspomnianego licznika.

Licznik Geigera wykrywa cząstki promieniowania jonizującego, takie jak promieniowanie alfa, beta i gamma, i przelicza ich ilość na jednostki miary, takie jak bekerel (Bq) lub milisiwert (mSv). Liczniki Geigera są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy istnieje ryzyko ekspozycji na promieniowanie jonizujące, na przykład w przypadku awarii elektrowni jądrowych lub transportu materiałów radioaktywnych. W dobie wielu zewnętrznych zagrożeń tego typu, zlokalizowanych blisko nas, warto wyposażyć się w tego typu przyrząd.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Dozymetr osobisty Milerd HiStand

Milerd HiStand

Urządzenie mierzące poziom promieniowania jonizującego może posiadać każdy z nas. Warto przy tym zainwestować w wydajny sprzęt dobrej jakości, który wskaże jak najbardziej precyzyjny wynik pomiaru. Jednym z takich urządzeń jest nowoczesny dozymetr osobisty Milerd HiStand.

Milerd HiStand to osobisty licznik Geigera, który pozwala wykryć skażenie i zmierzyć poziom promieniowania. Milerd HiStand to wysoce czułe urządzenie, które umożliwia szybkie i dokładne pomiary poziomów promieniowania w różnych warunkach pracy. Pozwala wykryć i zmierzyć promieniowanie nie tylko w pomieszczeniach, ale także na otwartych przestrzeniach, a nawet u ludzi czy zwierząt.

Jak działa Milerd HiStand?

Dozymetr Milerd HiStand zbudowany jest z detektora odpowiedzialnego za wykrycie skażenia i urządzenia pomiarowego, które oblicza ilość cząsteczek promieniowania jonizującego. Urządzenie dokonuje pomiaru promieniowania cząsteczek gamma, beta, X. Dozymetr wyposażony jest w alarm, który aktywuje sygnalizację dźwiękową po przekroczeniu wskazanego poziomu, co umożliwia szybką reakcję na niebezpieczne sytuacje.

Liczniki Geigera Milerd HiStand – zalety

System pomiarowy Milerd HiStand przetwarza sygnał detektora i wyświetla wyniki pomiarów na czytelnym, kolorowym ekranie LCD, ale to nie są jego jedyne zalety. Dozymetr wykonany jest z wzmocnionej, odpornej na wstrząsy obudowy, a co więcej jest wodoszczelny. Ponadto zasilany jest przez wbudowany akumulator, który może być ładowany przez port USB-C lub ogniwa fotowoltaiczne, dzięki czemu doskonale nadaje się do pracy w terenie i świetnie sprawdza się w przypadku katastrof naturalnych.

Dokładność pomiaru

Milerd HiStand pozwala na pomiar w różnych jednostkach uSv, Roentgen, CPM, pomiar skumulowanej dawki promieniowania, prezentowanie statystyk pomiarowych, a także zapis historii pomiarów do 30 dni. To dość powodów, aby wyposażyć się właśnie w ten dozymetr. Jeśli więc zastanawiasz się nad licznikiem Geigera i planujesz jego zakup, zwróć swoją uwagę w stronę tego urządzenia, które działa w prosty sposób, a przy tym umożliwia dokładny pomiar i pozwoli Ci zadbać o swoje bezpieczeństwo w przypadku katastrofy naturalnej lub pracy w warunkach, wymagających sprawdzenia poziomu promieniowania.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl