Oszczędne pranie – poradnik

Oszczędne pranie – oto krótki poradnik, w którym podpowiadamy jak robić pranie i oszczędzać jednocześnie.

Robienie prania to czynność, którą wykonujemy przynajmniej kilka razy w tygodniu, a w większych rodzinach nawet codziennie. W czasach, w których szukamy oszczędności na różnych polach, warto zastanowić się co możemy zrobić, aby ograniczać zużycie naszych zasobów również podczas codziennych obowiązków. Sprawdzone sposoby na oszczędne pranie

Oszczędne pranie - poradnik

1. Segreguj pranie i rozsądnie wypełniaj bęben

Podczas segregacji prania powinniśmy brać pod uwagę: kolory tkanin, rodzaj materiału oraz przeznaczenie pranych rzeczy. W ten sposób mamy pewność, że nic się nie zniszczy i wszystko zostanie dobrze doprane. Drugą ważną kwestią przed włączeniem pralki powinno być również rozsądne wypełnianie bębna. Najlepiej włożyć do niego taką ilość ubrań, żeby zostało w nim trochę wolnego miejsca – najlepiej jedna trzecia wolnej przestrzeni. Warto pamiętać, że przeładowywanie bębna sprawia, że ubrania są niedoprane i może wpływać na krótszą żywotność urządzenia. Dlatego warto podejść do sprawy rozważnie.

 Test Samsung Galaxy A53 5G – w codziennym użytkowaniu

2. Dobierz odpowiedni program do Twoich potrzeb

Segregowanie prania to jedna z niezbędnych czynności, jakie musimy wykonać przed włączeniem programu. A gdyby tak móc resztę zlecić naszej pralce, mając pewność, że sama dobierze program oszczędzający nie tylko energię, ale także czas, wodę i detergent? Takie możliwości daje Program Pranie optymalne AI w pralkach Samsung. Za pomocą 5 precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy.
Nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie zasobów z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia.

3. Pierz skutecznie w niskiej temperaturze

Czy wiesz, że pranie w zimnej wodzie może być skuteczne, nawet w przypadku mocno zabrudzonych ubrań? Dzięki technologii Samsung AI EcoBubble możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do 70% przy zachowaniu całkowitej skuteczności. Technologia EcoBubble odpowiednio dobierając proporcje wody, detergentu i powietrza tworzy niewielkie bańki, które pozwalają uprać ubrania w niższej temperaturze, nie rezygnując ze skuteczności czyszczenia, a przy okazji obniżając też rachunki za energię.

Test Samsung Galaxy A33 5G – optymalny smartfon dla każdego

4. Pierz wtedy, kiedy prąd jest tańszy

Na polskim rynku energetycznym dostępnych jest wiele taryf, które określają koszt pojedynczej kilowatogodziny oraz pory, w których wzmożony pobór mocy jest szczególnie opłacalny. Warto zapoznać się z ofertami różnych dostawców, aby wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszego rytmu dnia. Taryfy uwzględniające czas korzystania energii zależą zwykle od zapotrzebowania na nią. Im więcej osób korzysta o danej porze dnia z prądu, tym wyższa jego cena. Dlatego też zwykle za prąd zapłacimy najwięcej w godzinach 16:00 – 19:00[3].

Czy prąd jest tańszy w nocy? Zwykle tak. W większości przypadków jego cena jest najniższa w godzinach 22:00 – 8:00. W tym czasie większość z nas śpi, więc zapotrzebowanie na energię jest najniższe.

Co więcej, pralki i suszarki Samsung współpracują z aplikacją SmartThings. Za pomocą aplikacji nie tylko w łatwy sposób zarządzimy urządzeniami z dowolnego miejsca, ale także na bieżąco sprawdzimy zużycie energii. SmartThings Energy monitoruje i prognozuje miesięczne zużycie energii, przewidywane opłaty i wysyła alerty. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać które urządzenie zużywa najwięcej energii i zmieniać nasze przyzwyczajenia na bardziej energooszczędne.

Skorzystaj z promocji Samsung

Zakup zaawansowanych technologicznie i energooszczędnych urządzeń, takich jak pralka czy suszarka, może wydawać się sporą inwestycją, jednak zwraca się ona w rachunkach za prąd. Teraz – za sprawą promocji cashback– także i przy zakupie możemy liczyć na oszczędności.

Test Samsung Galaxy S23 Plus – delikatny lifting, czy rewolucja?

Kupując zestaw składający się z pralki i suszarki oraz szafy parowej Samsung AirDresser możesz otrzymać aż do 1500 PLN zwrotu na konto. Zwrot przy zakupie jednego wybranego urządzenia z listy promocyjnej wynosi do 750 zł.

Mechanizm promocji jest następujący:

  1. Kup wybraną pralkę, suszarkę lub szafę parową albo zestaw pralka i suszarka Samsung w okresie 27.03.2023 r. do 31.05.2023 r. Pamiętaj, że promocja może skończyć się wcześniej jeżeli pula zwrotów zostanie wyczerpana.
  2. Zamieść opinię o zakupionym urządzeniu na samsung.pl lub na stronie sprzedawcy lub na stronie porównywarki cenowej. Opinia powinna mieć min. 400 znaków i zawierać oznaczenie #EnergooszczedneUrzadzeniaPromocjaSamsung.
  3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy w ciągu 21 dni od zakupu, korzystając ze swojego konta Samsung Account.

Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia najpóźniej do 9 sierpnia 2023 r. otrzymasz zwrot na wskazane przez siebie konto bankowe.

Organizatorem promocji jest Samsung Electronics Polska sp. z o.o. Promocja trwa od 27.03 do 31.05.2023 r. lub do wyczerpania puli zwrotów. Lista modeli, wartość poszczególnych zwrotów oraz szczegółowe zasady promocji dostępne w regulaminie.

Regulamin promocji i informacje: Kup pralkę lub suszarkę i zyskaj zwrot | Samsung Polska

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl