Vertiv dla infrastruktury sieci 5G

Rodzina urządzeń Vertiv NetSure IPE upraszcza szybkie wdrażanie infrastruktury sieci 5G w trudno dostępnych przestrzeniach telekomunikacyjnych

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, zaprezentował nowy, instalowany na zewnątrz pomieszczeń prostownik Vertiv NetSure IPE, który upraszcza wdrażanie infrastruktury sieci 5G i umożliwia operatorom zwiększenie przepustowości w obszarach, gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na dane. Te łatwe we wdrażaniu urządzenia, zapewniające podtrzymanie pracy stacji komórkowych za pomocą akumulatora litowo-jonowego, pomagają zminimalizować liczbę przypadków utraty energii podczas zasilania infrastruktury radiowej, powszechnie instalowanej na szczytach wież i dachów. Rozwiązanie NetSure IPE R48-2000C2 jest już dostępne na całym świecie.

Recenzja Oclean X Pro Elite – zaawansowana szczoteczka soniczna z aplikacją

Prostownik NetSure IPE przeznaczony jest do wdrażania w infrastrukturze mobilnych sieci telekomunikacyjnych. Jest idealny do zastosowania na brzegu sieci, w tym w małych stacjach bazowych 5G, radiowych urządzeniach dostępowych (RAN), rozproszonych sieciach telekomunikacyjnych oraz obiektach o dużym zapotrzebowaniu na dane, takich jak areny sportowe, stadiony, systemy transportu publicznego, lotniska, centra handlowe i edukacyjne.

Przy wysokim poziomie transferu mobilnych danych w tego typu obiektach przepustowość sieci może okazać się niewystarczająca z powodu trudnych do wyeliminowania wąskich gardeł. Prostownik nowej generacji NetSure IPE R48-2000C2 zasila w niezawodny sposób urządzenia radiowe potrzebne do zwiększenia pojemności i rozbudowy infrastruktury sieci 5G. W przypadku awarii systemu zasilania sieci, lekkie i bezobsługowe akumulatory litowo-jonowe skutecznie podtrzymają jej pracę przez godzinę lub dłużej (w zależności od poziomu obciążenia i pojemności baterii), zapewniając możliwość pracy w wyższych temperaturach i ładując się szybciej niż alternatywne rozwiązania kwasowo-ołowiowe.

Wzrost ilości przesyłanych danych w infrastrukturze komórkowej i innych rozwiązaniach brzegowych przyspieszył zapotrzebowanie na niezawodne, kompaktowe i wydajne, instalowane na zewnątrz budynków urządzenia zasilające. Vertiv NetSure IPE to elegancki system zasilania prądem stałym, który spełnia wymogi charakterystyczne dla tego typu miejsc – powiedział Henrik Nilen, globalny dyrektor grupy produktów zasilających prądem stałym w Vertiv.

Vertiv NetSure IPE charakteryzuje się łatwą instalacją dzięki niewielkim rozmiarom i wielu możliwym pozycjom montażowym. Nie wymaga też dokonywania konfiguracji przed instalacją i uruchomieniem. Może być zasilany prądem zmiennym lub stałym, co zapewnia wszechstronność w zastosowaniu rodzaju połączenia najlepiej pasującego do lokalizacji i sieci. Prostownik jest zgodny z wymogami normy IP65, co pozwala na jego stosowanie w trudnych warunkach zewnętrznych. Ponadto, może być wyposażony w specjalny, podtrzymujący zasilanie akumulator litowo-jonowy, ułatwiający szybkie wdrażanie urządzenia w miejscach publicznych.

Więcej informacji na temat rodziny urządzeń Vertiv NetSure IPE można znaleźć na stronie Vertiv.com.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl