Xiaomi – 29. miejsce za innowacyjne działania

Boston Consulting Group (BCG) umieściła Xiaomi na 29. miejscu listy „50 najbardziej innowacyjnych firm 2023 roku”. Oznacza to awans o dwa miejsca w porównaniu do zeszłorocznego zestawienia.  

Zajęte przez Xiaomi 29. miejsce jest wyrazem uznania za prowadzone przez firmę innowacyjne działania. Xiaomi przekłada inwestycje oraz zaangażowanie w podejmowane działania utalentowanych ludzi na wymierne wyniki.

W pierwszym kwartale tego roku wydatki Xiaomi na badania i rozwój wzrosły o 17,7% w porównaniu z poprzednim rokiem, osiągając 4,1 mld RMB. 31 marca br. liczba pracowników działu badań i rozwoju osiągnęła około 16 500, co stanowiło ponad 50% pracowników Xiaomi. Działania badawczo-rozwojowe przyniosły firmie ponad 32 000 patentów na całym świecie (stan na 31 marca br.). Firma przewiduje. że łączne inwestycje w badania i rozwój w 2023 r. przekroczą 20 mld RMB.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Xiaomi Redmi Note 12 pro + 5G – fotograficznie można zaszaleć…

Ponadto, firma dokonuje transformacji technologicznej, wykorzystując w tym sztuczną inteligencję (AI). W kwietniu 2023 r. oficjalnie utworzyła zespół AI Lab Foundation Model i zatrudnia ponad 1200 pracowników związanych ze sztuczną inteligencją. Xiaomi będzie nadal rozszerzać portfolio rozwiązań i scenariuszy dla użytkowników związanych z zastosowaniem AI, maksymalizować postęp technologiczny i kontynuować badanie możliwości rozwoju z potencjalnymi partnerami.

Ranking najbardziej innowacyjnych firm BCG opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 1000 globalnych dyrektorów ds. innowacji, w grudniu 2022 r. i styczniu 2023 r.

BCG publikuje swój coroczny raport dotyczący innowacji od 2003 roku. Inne firmy na liście 2023 to Amazon, Alphabet, Microsoft, Siemens, Pfizer, SpaceX, Nike, IBM, etc.

Xiaomi uważa rok 2023 za kluczowy dla przyspieszenia rozwoju. Firma będzie nadal skutecznie realizować swoją nową strategię biznesową, koncentrując się na rozwoju poprzez nieustanne dążeniu do postępu technologicznego i realizacji swojej misji tworzenia niesamowitych produktów, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl