HTC VIVE powitało Apple VR (Apple Vision Pro)

Firma HTC VIVE, światowy lider w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej i mieszanej klasy premium, która wyznacza nowe standardy biznesowej i konsumenckiej technologii VR i MR, wprowadzając rozdzielczość 5K i 120-stopniowe pole widzenia w swoich najnowszych goglach i okularach do VR, powitała nowego gracza na rynku VR i MR. Z tej okazji współzałożycielka i przewodnicząca HTC VIVE – Cher Wang przywitała ciepło nowy produkt firmy Apple– Apple Vision Pro, który został stworzony do obsługi wirtualnej rzeczywistości.

„Jako lider w branży wirtualnej oraz mieszanej rzeczywistości, z radością witamy firmę Apple w tętniącej życiem społeczności XR. Dzięki naszym wieloletnim innowacjom i zaangażowaniu w rozwój technologii VR i MR, z niecierpliwością czekamy na pojawienie się firmy, która podziela nasze dążenie do doskonałości technologicznej, doskonale rozumie potrzebę ochrony prywatności użytkowników i projektowania zorientowanego na człowieka. Razem mamy wyjątkową okazję do współpracy, wzajemnego inspirowania się i kształtowania przyszłości doświadczeń XR, wywierając wpływ na życie i funkcjonowanie zarówno firm, jak i konsumentów.” – powiedziała Cher Wang, Współzałożycielka i Przewodnicząca HTC VIVE

HTC VIVE to czołowa platforma i ekosystem wirtualnej rzeczywistości (VR), który tworzy realistyczne doświadczenia VR i MR dla firm i konsumentów. Ekosystem VIVE opiera się na najlepszym sprzęcie VR na rynku, wspieranym przez oprogramowanie
i treści VR. Firma VIVE oferuje najlepszy w swojej klasie sprzęt XR, platformę VIVEPORT i sklep z aplikacjami, VIVE Enterprise Solutions dla klientów biznesowych, VIVE X akcelerator biznesowy VR o wartości 100 milionów dolarów i VIVE ARTS dla inicjatyw kulturalnych. Aby uzyskać więcej informacji na temat VIVE, odwiedź vive.com.

Wyobraź sobie, że granice między fantazją a światem realnym nie istnieją. W rzeczywistości rozszerzonej nie tyle jest to możliwe, co po prostu się dzieje.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Rozszerzona rzeczywistość odmienia sposób, w jaki pracujesz, robisz zakupy, uczysz się, bawisz i komunikujesz ze swoim otoczeniem. Jest to idealne narzędzie, by zobrazować rzeczy, których ujrzenie byłoby inaczej zbyt trudne lub zgoła niemożliwe.

Apple Vision Pro
fot. Apple – Apple Vision Pro

Za sprawą setek milionów urządzeń i tysięcy apek w App Store obsługujących rozszerzoną rzeczywistość Apple dysponuje największą na świecie platformą AR. Żadne inne rozwiązanie nie pozwala lepiej doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości niż sprzęt i oprogramowanie Apple, które od podstaw tworzone są z myślą o AR.

Oto kilka świetnych sposobów zastosowania AR.

Clips.

Funkcja AR Spaces otoczy Cię fantastycznymi efektami na granicy magii. Skaner LiDAR analizuje głębię przestrzeni1, a następnie razem z AR Spaces pozwala wywołać deszcz konfetti, zmienić pokój w wirtualny parkiet do tańca czy dodać smugę gwiazd podążającą Twoim śladem. Wyślij zabawną wiadomość, ogłoś ekscytującą nowinę albo zarejestruj coś ot tak, bez powodu. Nagrywaj pionowo lub poziomo – materiały będą gotowe do publikacji w serwisach społecznościowych, więc od razu możesz podzielić się ze wszystkimi nowo wykreowanym światem.

Zobacz w App Store

Snapchat.

Twoja komunikacja ze znajomymi będzie bardziej atrakcyjna i urozmaicona dzięki efektom rozszerzonej rzeczywistości w apce Snapchat. Za sprawą skanera LiDAR1 możesz przenieść się do czarodziejskiego lasu – podłogę zastąpi trawa, na stole rozkwitną kwiaty, ściany pokryje winorośl, a niebo rozbłyśnie tysiącami gwiazd.

Zobacz w App Store

ARki.

Z apką ARki zwizualizujesz projekty 3D w rzeczywistości rozszerzonej. Możesz je oglądać, udostępniać i prezentować, a każdy detal będzie doskonale widoczny. Apka ARKi wykorzystuje ulepszone technologie skanera LiDAR i okluzji osób z zestawu narzędzi ARKit1. Dzięki temu obiekty ustawisz i zwizualizujesz tak w rzeczywistej, a więc maksymalnie realistycznej skali, jak i w postaci miniatur mieszczących się na biurku.

Minecraft Earth.

Odkryj nowy wymiar gry Minecraft, budując, walcząc o przetrwanie i eksplorując realny świat. Udostępniaj swoje budowle znajomym i wchodź w interakcje z ich postaciami w uniwersum gry Minecraft powiększonym do naturalnej wielkości.

Zobacz w App Store

JigSpace.

Interaktywne, przestrzenne wizualizacje pomogą Ci się dowiedzieć, jak funkcjonują różne obiekty – od silnika odrzutowego po rozległą rafę koralową. Do wyboru masz dziesiątki wizualizacji dotyczących rozmaitych zagadnień, które podzielono na takie kategorie, jak maszyny, nauka, kosmos, historia i samouczki.

Zobacz w App Store

DSLR Camera.

Fotografuj i nagrywaj spektakularne ujęcia. Nie musisz na nich ręcznie ukrywać obiektów ani ludzi. Skaner LiDAR dokonuje pomiarów głębi, dzięki czemu napisy i grafiki możesz w kilka sekund umieścić za uwiecznianymi bohaterami i obiektami1.

Zobacz w App Store

Hot Lava.

Klasyczna gra Hot Lava z Apple Arcade na nowym iPadzie Pro ze skanerem LiDAR będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Twój salon zmienia się w wypełniony lawą tor przeszkód, a Ty kierujesz swoją postacią i przeskakujesz nad niebezpiecznymi miejscami, odbijając się od prawdziwych i wirtualnych przedmiotów na drodze do zwycięstwa.

Zobacz w App Store

Apollo’s Moon Shot AR.

Odtwórz z detalami przeprowadzoną przez NASA brawurową misję kosmiczną Apollo i poszerz swoją wiedzę, przeżywając w AR edukacyjną podróż z Ziemi na Księżyc.

Zobacz w App Store

IKEA Place.

Dzięki apce IKEA Place nie musisz wychodzić z domu, żeby zobaczyć, jak przedmioty będą prezentować się w Twoich wnętrzach. Skaner LiDAR1 pozwoli Ci umeblować pomieszczenie, a inteligentne podpowiedzi podsuną produkty dopasowane do aktualnego wyposażenia, jak i całej przestrzeni.

Zobacz w App Store

Szybki podgląd AR.

Funkcja Szybki podgląd AR daje natychmiastowy, bezpośredni dostęp do możliwości AR w Safari, Wiadomościach i apce Mail. Dzięki temu przed podjęciem decyzji o zakupie możesz najpierw skorzystać z AR i zobaczyć, jak dany obiekt wyglądałby w wybranym przez Ciebie otoczeniu.

Dowiedz się więcej o Szybkim podglądzie AR

Museum Alive.

Apka Museum Alive przywraca do życia wymarłe gatunki, wykorzystując do tego moc rzeczywistości rozszerzonej. Zobacz prehistoryczne zwierzęta i fotorealistyczne wersje 3D pochodzących od nich skamielin. W zgłębianiu wiedzy towarzyszyć Ci będzie sir David Attenborough.

Zobacz w App Store

Sprzęt i oprogramowanie stworzone do AR.

Sprzęt i oprogramowanie Apple powstają razem, by dostarczać najdoskonalszych wrażeń AR. Połączenie zaawansowanych aparatów, niesamowitych wyświetlaczy, czujników ruchu, wydajnych procesorów graficznych oraz specjalnych mechanizmów samouczenia maszyn i najnowocześniejszych narzędzi programistycznych pozwala na kreowanie realistycznych doświadczeń AR. Ponadto obsługa AR jest wbudowana bezpośrednio w iOS i iPadOS, dzięki czemu rzeczywistość rozszerzona działa nie tylko wewnątrz aplikacji, ale też w Safari, apce Mail, Wiadomościach i Plikach, gdzie można jej użyć za pomocą funkcji Szybki podgląd AR.

Aplikacje korzystające z potencjału rozszerzonej rzeczywistości powstają cały czas. Do wielu z Twoich ulubionych aplikacji dodawane są nowe funkcje obsługi AR. A wszystko to znajdziesz w App Store.

Zobacz w App Store aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl