RFBenchmark maj 2023 – Internet mobilny, czyli majowa szarża T-Mobile

RFBENCHMARK, firma zajmująca się pomiarami jakości i szybkości Internetu mobilnego, przedstawia wyniki majowych pomiarów.

RFBenchmark maj 2023

RFBenchmark maj 2023 – w maju 2023 roku, za pomocą aplikacji mobilnej RFBENCHMARK, przeprowadzono łącznie 585 735 testów. Wyniki te wskazują, że technologia 5G zdobywa na popularności (około 12,8% wszystkich testów), jednak to 4G LTE jest nadal najczęściej wykorzystywaną technologią, obejmującą 80,7% wszystkich pomiarów.

Kluczowe wyniki za maj 2023 to:

Technologia 4G LTE

  • T-Mobile utrzymał, a nawet umocnił swoje pierwsze miejsce w kategorii szybkości pobierania danych, osiągając wynik 42,7 Mb/s.
  • Play z wynikiem 23,3 Mb/s potwierdził swoją pozycję lidera w kategorii prędkości wysyłania danych.
  • Play również zademonstrował swoje możliwości w kategorii niskiej średniej wartości pingu w sieci 4G, osiągając wynik 30,5 ms.

Technologia 5G

  • Plus, z prędkością pobierania danych na poziomie 142,7 Mb/s, zdecydowanie wyprzedził konkurencję.
  • W kategorii prędkości wysyłania danych, T-Mobile osiągnął wynik 36,5 Mb/s, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Play, który uzyskał prędkość 35,6 Mb/s.
  • Play również osiągnął najniższą wartość pingu, wynoszącą 28,2 ms, co pokazuje, że operator ten jest w stanie dostarczyć swoim klientom szybkie i reaktywne połączenia.

Raport ten jest wynikiem ciągłych badań nad jakością sieci mobilnych w Polsce. Mamy nadzieję, że informacje te będą pomocne dla konsumentów, regulatorów i operatorów sieci w dążeniu do poprawy jakości usług komórkowych w naszym kraju.

 Kliknij i przeczytaj pełen raport za maj 2023

Czytaj też: RFBenchmark kwiecień 2023 – Internet mobilny, czyli wiosenne przebudzenie Play

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl