Panasonic AK-HC3900 – aktualizacja oprogramowania

Panasonic AK-HC3900 – aktualizacja oprogramowania dla kamery studyjnej przyczyni się do poprawy funkcjonalności i wydajności w obszarze produkcji telewizyjnej. 

Panasonic,  jako jeden z nielicznych producentów oferuje kompleksową gamę kamer studyjnych oraz PTZ, obejmującą zarówno modele podstawowe, jak i wysokiej klasy. W ofercie znajduje się również najbardziej zaawansowana kamera PTZ AW-UE160 oraz platforma do produkcji na żywo KAIROS.

Panasonic AK-HC3900

Panasonic Connect Europe ogłosił, że w trzecim kwartale bieżącego roku kalendarzowego wprowadzi aktualizację ST2110 dla swojej podstawowej kamery studyjnej AK-HC3900 za pomocą płatnego kodu aktywacyjnego AK-SFC391. Wzmacnia ona ofertę firmy i sprawia, że Panasonic staje się jednym z niewielu producentów oferujących pełną linię produktów IP, obejmującą kamery studyjne od podstawowej do wysokiej klasy, a także najnowszą, zaawansowaną kamerę PTZ AW-UE160 oraz system do produkcji IT/IP KAIROS.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Aktualizacja oprogramowania dla kamery studyjnej AK-HC3900 przyczyni się do poprawy funkcjonalności i wydajności w obszarze produkcji telewizyjnej. Eliminuje konieczność używania stacji bazowej współpracującej z kamerą (CCU) i umożliwia transmisję nieskompresowanego sygnału w standardzie ST2110, co przekłada się na uproszczenie infrastruktury i obniżenie kosztów.

Test 70mai X200 Dash Cam Omni 360° i niedźwiedź Maix…o co w tym chodzi?

Dzięki tej aktualizacji, kamera studyjna HD Panasonic AK-HC3900 będzie mogła być bezpośrednio podłączana do sprzętu produkcyjnego i nadawczego zgodnego ze standardem SMPTE ST2110 czy też do przełącznika sieciowego. Umożliwia to przesyłanie nieskompresowanego obrazu HD z głowicy kamery przez sieć IP z minimalnym opóźnieniem, bez konieczności stosowania jednostki CCU. Dodatkowo, obsługuje ona zwrotne video IP (HD), sygnał referencyjny (PTP), wyjście sygnału magistrali (HD), wejście promptera oraz wejście-wyjście audio interkomu IP z ST2110.

Warto dodatkowo wspomnieć, że AK-PLV100, który już obsługuje nieskompresowany ST2110, otrzyma również nadchodzącą aktualizację oprogramowania układowego. Dzięki temu, kamera będzie mogła wykorzystać wyjście SMPTE ST2110, w tym kompresję JPEG-XS, bezpośrednio z głowicy kamery, co ułatwi produkcję na żywo i zminimalizuje liczbę zewnętrznych urządzeń.

Aktualizacja umożliwia również bezpośrednie[1] połączenie kamery z systemem Panasonic KAIROS przez IP, co  zapewnia wydajną i elastyczną produkcję na żywo IP oraz dystrybucję z wykorzystaniem dużej liczby kamer przy bardzo małej objętości i wadze systemu. Po podłączeniu do ST2110, pojedynczy mainframe KAIROS Core 100 może obsługiwać jednocześnie do 48 wejść i 32 wyjść[2], przy minimalnym rozmiarze 1U rack. Wyeliminowanie jednostki CCU przy podłączeniu kamery studyjnej HD AK-HC3900 pozwala na większą oszczędność miejsca i redukcję okablowania, co przekłada się także na znaczne[3] zmniejszenie zużycia energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami.

Ta najnowsza możliwość aktualizacji pokazuje zaangażowanie firmy Panasonic w przyspieszaniu przejścia branży na standardy IP. Nasza pełna gama urządzeń przyczynia się do zwiększenia wydajności, elastyczności i jakości w dziedzinie nadawania, produkcji na żywo oraz streamingu, mówi Andre Meterian, Director of Professional Video Systems for Panasonic Connect Europe.

***

[1] Obsługa połączenia ST2110 przez głowicę kamery studyjnej odbywa się bezpośrednio, bez konieczności korzystania z jednostki CCU. Wymagane jest użycie oddzielnego interfejsu SFP (Small Form Factor Pluggable) lub przedłużacza z konwersją na Gigabit Ethernet albo połączenie się poprzez przełącznik sieciowy. Kompatybilność z formatem JPEG XS w przypadku systemu KAIROS będzie dostępna w późniejszym terminie.

[2] Do rozbudowy należy użyć opcji rozszerzenia wejść-wyjść AT-SF002G. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie (https://connect.panasonic.com/jp-ja/products-services/proav_it-ip-platform/lineup/at-kc100t)

[3] W porównaniu z konwencjonalnymi kamerami, osiągnięto redukcję o około 60%. Porównanie tradycyjnej konfiguracji systemu, która obejmuje kamerę studyjną AK-HC3900 i jednostkę CCU AK-UCU250.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl