Magdalena Abakanowicz bohaterką Doodle

Google oddaje dziś hołd twórczości słynnej polskiej artystki, Magdaleny Abakanowicz. Urodzona dokładnie 93 lata temu twórczyni niepowtarzalnych w swej formie abakanów należy do grona najwybitniejszych rzeźbiarek XX wieku.

O jej dziełach mówi cały świat. Doodle dla Magdaleny Abakanowicz

Magdalena Abakanowicz bohaterką Doodle

Doodle będzie dzisiaj na stronie głównej wyszukiwarki Google w 16 krajach. Poza Polską zobaczą go osoby mieszkające między innymi w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Izraelu, Brazylii, Argentynie, Kolumbii czy w Meksyku.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Lamax T10 4K GPS – ochrona przed sporami i radarami w 4K

Urodzona 20 czerwca 1930 roku, była jedną z najbardziej znanych w świecie polskich artystek. Należała do pokolenia ludzi sztuki, których dzieciństwo skończyło się wraz z wybuchem II wojny światowej i w młodym wieku zostali zmuszeni do dojrzałości. Wpływ jej skróconego dzieciństwa był wielostronny i obejmował wyjątkowy światopogląd, który wpłynął na jej sztukę. Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Krytyki Sztuki na Biennale w São Paulo, odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Jej dzieła były wystawiane na całym świecie i do dziś znajdują się w renomowanych kolekcjach muzealnych, takich jak Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Tate Modern w Londynie – wystawa ta bada transformacyjny okres w twórczości Abakanowicz, kiedy jej tkane dzieła zaczęły pojawiać się nie tylko na ścianach, ale również w przestrzeni. Na wystawie prezentowany jest również wybór wczesnych prac tekstylnych i mało znanych rysunków artystki.

Więcej o bohaterce dzisiejszego Doodle piszemy w najnowszym wpisie na blogu Google Polska. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl