Test Lamax T10 4K GPS – ochrona przed sporami i radarami w 4K

Najważniejszą cechą dobrego wideorejestratora jest oczywiście jakość, z jaką nagrywa on obraz z podróży. Czy jednak na tym powinna się kończyć jego rola? – poznajcie Lamax T10 4K GPS

 Test (3 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Minął już czas, gdy wideorejestratory były jedynie samochodowymi gadżetami – obecnie kierowcy coraz częściej przekonują się, że rejestratory jazdy mogą okazać się bardzo użytecznym narzędziem podczas podróży samochodem.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Nagranie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na udowodnienie swojej niewinności podczas wypadku, a Lamax T10 da nam cały arsenał dowodów. To świadek, którego nie sposób oszukać, który nie zapomina żadnych szczegółów.

Przy wyborze „czarnej skrzynki” do samochodu warto zastanowić się, jak często będziemy jej używać. Kierowcy, którzy często opuszczają swój samochód wiedzą, jak ważny jest sposób mocowania jej do uchwytu. Dla nich mam pomysł, który na pewno się spodoba – kamerkę samochodową firmy „Lamax Electronic”, w której zastosowano innowacyjny uchwyt magnetyczny.

Zapraszam do przeczytania recenzji Lamax T10 4K GPS, firmy znanej na rynku kamer samochodowych oraz kamer sportowych.

Produkt dedykowany jest zarówno osobom, które dużo podróżują np. zawodowym kierowcom, jak i zwykłym użytkownikom dróg, którzy chcą sobie zaoszczędzić stresu w przypadku kolizji.

Warto jednak pamiętać, że w niektórych krajach robienie zdjęć i filmowanie osób oraz ich pojazdów, a także publiczne prezentowanie takich zdjęć i filmów może zostać uznane za naruszenie prawa do ochrony prywatności. Użytkownik jest odpowiedzialny za znajomość i przestrzeganie odpowiednich praw i przepisów dotyczących ochrony prywatności w jego kraju.

Skoro już powiedzieliśmy, do czego i dlaczego dobry wideorejestrator może być potrzebny, zapraszamy na test.

Lamax T10 4K GPS to rejestrator jazdy (z ostrzeżeniem o fotoradarach), a dzięki magnetycznemu uchwytowi urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu sekundy.

Specyfikacja techniczna:

 • Wielkość ekranu: 2,45“
 • Rozdzielczość nagrania kamery przedniej:
  • 4K (3840×2160) @ 30FPS (interpolowana)
  • 5K (2560×1440) @ 30FPS (maks. rozdzielczość po podłączeniu kamery tylnej)
  • FullHD (1920×1080) @ 60FPS
  • FullHD (1920×1080) @ 30FPS
 • Rozdzielczość nagrania kamery tylnej (opcjonalnie):
  • FullHD (1920×1080) @ 30FPS
 • Kąt ujęcia: 170°
 • Format nagrania: MOV, kompresja H.265/H.264
 • Rozdzielczość zdjęcia: 16 Mpx
 • Format zdjęcia: JPG
 • Dźwięk: zabudowany mikrofon z możliwością wyłączenia jednym przyciskiem
 • Pamięć: microSD do 128 GB
 • Łączność: WiFi, microUSB
 • Funkcja: GPS z komunikatem radarów (z możliwością wyłączenia), WiFi z aplikacją, tryb parkowania, WDR, włączenie/wyłączenie znaku wodnego na wideo (czas i data, prędkość i współrzędne), zabezpieczenie nagrania (podczas uderzenia/przyciskiem), automatyczne uruchomienie nagrywania, G-Sensor z nastawieniem czułości, nagrywanie w pętli, ustawienie ekspozycji, wygaszacz ekranu, dźwięk przycisków z możliwością wyłączenia, tryb zdjęcie
 • Języki menu: Angielski, Niemiecki, Czeski, Słowacki, Polski, Węgierski
 • Zasilanie: wbudowana bateria
 • Wymiary: 47×74×39 mm
 • Uchwyt: magnetyczny z naklejką samoprzylepną 3M
 • Sposób montażu taśma 3M, zasilanie podłączane do uchwytu

Zawartość zestawu:

 • Kamera samochodowa LAMAX T10
 • Uchwyt magnetyczny 3M z GPS
 • Adapter do zapalniczki samochodowej z ekstra portem USB
 • Czytnik kart microSD do przenoszenia plików do PC
 • Uchwyty do kabli (3×)
 • Przyrząd do kabli
 • Zapasowa naklejka 3M do uchwytu
 • Instrukcja

Obudowa Lamax T10 4K GPS sprawia wrażenie solidnej, tworzywo jest dobrej jakości.  Sam montaż urządzenia, za pomocą dedykowanego uchwytu i taśmy montażowej, zajmuje mniej niż sekundę.

W uchwycie zaimplementowano złącze microUSB, które zabezpiecza nieprzerwany dopływ zasilania do urządzenia bez konieczności bezpośredniego podłączania przewodu do kamerki.

Nie trzeba podłączać dodatkowych przewodów do urządzenia – Lamax T10 trzymają na swoim miejscu dwa magnesy i blokada bezpieczeństwa, którą kamera posiada na swojej obudowie – idealne połączenie komfortu i bezpieczeństwa.

Mocowanie jest solidne, a taśma bardzo dobrze trzyma nasz wideorejestrator podczas jazdy samochodem.  Dzięki temu, że ładowarka podłączona jest do uchwytu, a nie wideorejestratora nie niszczy wtyczki ładowania. Oferuje jednak mniejszy zakres regulacji, niż te znane z nawigacji, jednak nie jest to jakaś wada. Kamera ma przede wszystkim zarejestrować wszystkie wydarzenia na drodze, dlatego montuje się ją w kierunku jazdy.

Lamax T10 4K GPS

 1. Micro port USB do zasilania
 2. Przycisk POWER / OK
 3. Wskaźnik LED włączenia kamery (świeci na niebiesko=kamera jest włączona)
 4. Głośnik
 5. Port AV służący do podłączenia tylnej kamery (opcjonalnie)
 6. Mikrofon
 7. Slot na kartę pamięci
 8. Przycisk RESET
 9. Wskaźnik LED nagrywania (miga na niebiesko=nagrywa, świeci na czerwono=nie nagrywa)
 10. Przycisk W DÓŁ
 11. Przycisk MENU
 12. Przycisk W GÓRĘ

Chociaż nasz wideorejestrator może pochwalić się kompaktową budową, to pamiętać należy, że wymaga zasilania z gniazda zapalniczki. Z empirycznych doświadczeń wynika, że najlepszym miejscem na umieszczenie kamery są okolice lusterka wstecznego – kąt widzenia obiektywu wynosi 170°.

Pozwoli to na nieograniczony zakres rejestracji otoczenia i jednocześnie minimalizuje ograniczenie widoczności dla kierowcy. Jednak musimy zgodzić się zwisający kabelek. Urządzenie podłączone do gniazda zapalniczki samochodowej posiada funkcję automatycznego startu nagrywania filmów wraz z uruchomieniem silnika.

Po podłączeniu urządzenia, na panelu kamery pojawia się (migające niebieskie światło), które sygnalizuje nam proces nagrywania.

Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę, do Lamax T10 możemy również dokupić tylną kamerę FullHD. Dzięki niej uzyskamy dowody, nawet jeśli ktoś wjedzie w tył naszego samochodu. Po podłączeniu tylnej kamery przednia kamera może nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 2,5K – bez obaw, nagranie uchwyci wszystkie ważne szczegóły.

Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS

Lamax T10 4K GPS posiada wyświetlacz o przekątnej 2,45“.  Zastosowany ekran został wykonany w technologii IPS, co zapowiada korzystne dla kierowcy parametry obrazu. Tym samym, w nocy nie oślepia nas, nie uniknięto jednak efektu lustra. Niestety konstrukcja uniemożliwia jego przekręcanie, więc obserwacja wyświetlacza w trakcie jazdy jest trochę utrudniona. Przedziały czasowe wynoszą od 1–5 minut, ewentualnie można wygaszacz ekranu wyłączyć całkowicie.

Menu w kamerze jest całkowicie po polsku, a obsługę za pomocą 4 przycisków opanuje każdy. Nawet początkujący użytkownicy, nieobeznani z elektronicznymi gadżetami, nie będą mieć problemu z ustawieniami urządzenia. Rozmieszczenie przycisków jest ergonomiczne i nie utrudnia sterowaniem urządzeniem – nawet podczas jazdy.

Po uruchomieniu urządzenia widzimy ekran główny ekran główny, który dla wygodnej obsługi został wyposażony w graficzne ikonki. Zaraz na pierwszy rzut oka, bez czytania instrukcji znajdziemy wszystko, czego nam potrzeba.

Modyfikacji warto poddawać jedynie opcje z sekcji Ustawienia wideo i Zdjęcia, pozostałe parametry fabryczne dobrane są prawidłowo.

Wi-Fi służy do połączenia kamery z aplikacją mobilną RoadCam, dostępną na iOS i Android. W aplikacji możemy edytować niektóre ustawienia kamery, sterować nagrywaniem przednich i tylnych kamer oraz pobierać filmy na swój telefon komórkowy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl